Tajemny ogień

Patronat LC
Christi DaughertyCarina Rozenfeld Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Tajemny ogień (tom 1) literatura młodzieżowa
The Secred Fire
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
young adult paranormal

Oficjalne recenzje i

Magia, alchemicy i pradawna klątwa

[ 7 ] Link do recenzji

Całkiem wciągająca, jak na młodzieżowe fantasy.
(Wyzwanie LC 2020 wrzesień)

Niby schematyczna bo dziewczyna trochę prymuska, chłopak bad boy O dobrym sercu. Mimo to książka niezwykle wciągająca, porywa i trzyma do ostatniej strony A po skończeniu od razu trzeba sięgnąć po kontynuację.

Książka mocno mnie wciągnęła i trzymała w napieńciu do samego końca.Pokazuje że zawsze warto jest szukać sensu życia i nigdy się nie poddawać. Mimo że do przeczytania skusiła mnie okładka , to muszę przyznać że fabuła została ukazana w bardzo dobry i zrozumiały sposób , co się ceni w dobie przeciętnych, masowych książek. Serdecznie polecam

Skusiła mnie okładka. Taka tajemnicza i mroczna... A książka... po prostu dobra. Czytałam co prawda lepsze pozycje z fantastyki dla młodzieży, ale tej nie można nic zarzucić. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów, więc postaram się przeczytać kolejne części.
P.S. Czy tylko mnie podczas lektury nasuwały się jakieś ulotne skojarzenia z Harrym Potterem?

Na półkach: , , , ,

Nie sądziłam, że "Tajemny ogień" tak mi się spodoba.
Sacha nie widzi sensu w chodzeniu do szkoły, czy też kontaktach z bliskimi. Po co, skoro jego życie i tak skończy się za siedem tygodni w dniu jego osiemnastych urodzin. A to wszystko przez klątwę, która została na nich rzucona setki lat temu. Przez nią, każdy pierworodny syn z rodu, umiera, nim na dobre zasmakuje życia....

Ciekawie przedstawiony świat magii z wciągającą historią dwóch nastolatków. Wartka akcja, wciągająca historia.

Jest to moja pierwsza pozycja tej pisarki. Autorka C. J. Daugherty znana jest w Polsce bardziej z serii "Wybrani". Mało kto kojarzy książkę "Tajemnny ogień" a szkoda, bo jest naprawdę warta przeczytania!
Taylor Montclair mieszka w Anglii. To porządna i inteligentna nastolatka, która najchętniej siedziałaby tylko z nosem w książkach, bo to na czym zna się najlepiej to nauka....

Jest to typowa młodzieżówka fantasy. Z początku byłam bardzo zaintrygowana, pomysł jest dobry, fabuła od pierwszych stron intryguje czytelnika. Niestety, już od początku irytowała mnie główna bohaterka. Nie podobały mi się wykreowane postaci. Nie mieli w sobie nic specjalnego, żadnych szczególnych cech charakteru, czegoś co by ich wyróżniało. Jedyna postać, która w jakiś...

również ekscytujaca jak ,,wybrani ♡

Książka opowiada o porządnie uczącej się angielce imieniem Taylor i Sasze mieszkającym tysiące kilometrów od niej, we Francji. Dziewczyna po namowach swojego profesora postanawia udzielać internetowych korepetycji z nowopoznanym przez ten projekt kolegą. Odkąd rozpoczęła prowadzić dla niego zajęcia w jej życiu zaczęły dziać się dziwne rzeczy, które natychmiast ustępowały...

Dyskusje

3 307