Tajemny ogień

Okładka książki Tajemny ogień Christi Daugherty, Carina Rozenfeld Patronat LC
Okładka książki Tajemny ogień
Christi DaughertyCarina Rozenfeld Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Tajemny ogień (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
young adult paranormal

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Magia, alchemicy i pradawna klątwa

Link do recenzji

502 175 39

Bohaterowie: 7/10
Akcja: 6/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 7/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 6/10

Całkiem dobrze się czyta, historia jest prowadzona dość powoli. Czegoś jednak mi tutaj brakuje - jakiegoś wyróżnika, czegoś co dałoby efekt WOW.
Książka jest dobra, warta przeczytana, ale nie jest niczym wybitnym.

Książka z początku zaczeła się całkiem ciekawie, pomijając najbardziej podstawowe nie lubienie i nie akceptowanie czesci wlasnego wygladu przez postacie oraz buntu pod ktorym znajduje sie bardzo dobra osobowosc. Jednak im dalej czytalam, tym ksiazka robila sie nudniejsza. Interakcje miedzy glownymi bohaterami prawie nie wystepowaly i zakonczenie bylo mocno przewidywalne...

Ogółem książka spoko ale nic nadzwyczajnego. Ale za postać Sachy <3, przypomina Secha z Baśniobóru i tego chłopaka z W 27 dni. Za zakończenie nie szanuje jest takie trochę znikąt.

Książka sama w sobie jest ciekawa. Magia, wrogowie do pokonania....nic specjalnego. Jednak jest w niej coś takiego, co sprawia, że chce się ją czytać. Niestety tez często pojawiły się opisy jaka Taylor jest cudowna, potężna, mądra i tylko ona może pomóc. Tego było już trochę za dużo lecz jeśli ktoś ma ochotę poczytać i zagłębić się w świat magii, to polecam tą książkę.

Słabiutko, dosyć nudna dla mnie (mimo, że to w miarę moje klimaty - jakaś magia, moce itd. lubię xd)
Jakoś dziecinnie napisana ta książka, na dodatek pełna "niesamowitych dziwów, zwrotów akcji, niemożliwe! to się nigdy wcześniej nie wydarzyło! Taylor, jak ty to zrobiłaś? Taka silna! Niesamowite, nie możemy w to uwierzyć!" etc. 🥱🤨
Serio, no? Trochę żałosne.
Jedynie jakiś tam...

Taka średnia- zbyt dużo opisów w stylu dziewczyna miała super moce, w ogóle wspaniała, piękna, lubiana, nieśmiała z cudownymi ocenami i ogólnie trochę się niedobrze robi. Poza tym dość średnim stylem napisane, ale ogólnie ujdzie w tłoku.

Całkiem wciągająca, jak na młodzieżowe fantasy.
(Wyzwanie LC 2020 wrzesień)

Niby schematyczna bo główna bohaterka prymuska, chłopak bad boy O dobrym sercu. Mimo to książka niezwykle wciągająca, porywa i trzyma do ostatniej strony A po skończeniu od razu trzeba sięgnąć po kontynuację.

Książka mocno mnie wciągnęła i trzymała w napieńciu do samego końca.Pokazuje że zawsze warto jest szukać sensu życia i nigdy się nie poddawać. Mimo że do przeczytania skusiła mnie okładka , to muszę przyznać że fabuła została ukazana w bardzo dobry i zrozumiały sposób , co się ceni w dobie przeciętnych, masowych książek. Serdecznie polecam

Skusiła mnie okładka. Taka tajemnicza i mroczna... A książka... po prostu dobra. Czytałam co prawda lepsze pozycje z fantastyki dla młodzieży, ale tej nie można nic zarzucić. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów, więc postaram się przeczytać kolejne części.
P.S. Czy tylko mnie podczas lektury nasuwały się jakieś ulotne skojarzenia z Harrym Potterem?

3 282
    2 376