Szwindel

Marginesy
2019-05-15
2019-05-15

Patronaty LC

Okładka książki Czego dusza zapragnie Danuta Awolusi, Przemek Corso, Jakub Ćwiek, Grzegorz Gajek, Joanna W. Gajzler, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Jacek Łukawski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Paweł Radziszewski, Magdalena Świerczek-Gryboś, Milena Wójtowicz, Tomasz Żak
Ocena 7,5
Czego dusza za... Danuta Awolusi, Prz...
Okładka książki Niech to usłyszą Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Ocena 7,0
Niech to usłyszą Wojciech Chmielarz,...

Mogą Ciebie zainteresować

Książka bardzo mnie wciągnęła. Wyraźnie widać świetny pomysł na fabułę i fantastycznie skrojonych bohaterów. Tylko im dalej w las tym trudniej w postaciach i ich zależnościach się połapać. Przez to książka zaczęła mnie męczyć. Jednak na koniec świetnie rozegrana.

Była to przyjemna książka ale bardzo przeciętna. Największym jej problemem jest multum bohaterów. Były momenty, że tak szybko przeskakiwały wątki i było tak wiele imion, które były przykrywkami to zwiększyło zagubienie. Bardzo fajny główny wątek i przyjemny twist. Ale to była tylko dobra książka.

Jedno trzeba Ćwiekowi oddać. Cokolwiek by nie napisał, czyta się to bardzo przyjemnie. Czytałem niemal wszystko co napisał i w końcu odhaczyłem Szwindel. I muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Książkę skończyłem w kilka dni. Dla mnie to doskonały wyznacznik czerpania przyjemności z lektury.

Opowieść łącząca w sobie wątki Vabank i Żądła, czego sam autor również nie ukrywa. Ciekawie poprowadzona fabuła i zarysowane postaci. Jednak przyspieszenie historii na końcu pozostawiło mi trochę niedosytu, za krótko autor rozwinął rozwiązanie opowieści. Niemniej książka na plus, ciekawa, wciągająca i dobrze napisana.

Jakub Ćwiek niezwykle sprawnie buduje intrygę i tym razem zabiera czytelnika w świat oszustów. Trochę jak Vabank, a trochę jak Żądło. Niezwykle skomplikowana historia oszustwa, w której na koniec i tak pojawia się drugie dno.

Zachwyca piękno języka używanego przez autora, sprawność w budowaniu napięcia i intrygi. Przeszkadzała mnogość wątków i zmultiplikowanych imion bohaterów ( czasem jeden człowiek używał kilku).
Książka otwiera oczy na naszą (tez cyfrową )rzeczywistość. Nie ufaj nikomu!!!!

Książka otwiera oczy na naszą (tez cyfrową )rzeczywistość. Nie ufaj nikomu!!!!

Nie porwała mnie ta historia. Zakończenie przekombinowane.

Nie porwała mnie ta historia. Zakończenie przekombinowane.

Od kilku miesięcy nie napisałem żadnej opinii, co nie znaczy, że nie czytałem :-) Dzisiaj postanowiłem nadrobić nieco zaległości, więc pójdzie hurtem ;-)
„Szwindel” postanowiłem przeczytać, bo zachwyciła mnie historia o Drelichu. Ta powieść to nie ten poziom, ale czytało się dobrze. Lubię styl autora. Siedem na zachętę, ale czekam na nowego Drelicha, choć wiem, że jakieś problemy tam były.

To powinna być pozycja obowiązkowa w każdym wieku (przy lekkiej cenzurze dla nieletnich). Majstersztyk.

Książka była ok. Tylko tyle i aż tyle. Słuchałam audiobook i w pewnym momencie kompletnie pogubiłam się w wątkach, bohaterach i powiązaniach między nimi. Mam wrażenie, że doszłam do końca, ale od mniej więcej połowy byłam pogubiona i niekoniecznie zainteresowana tym, co wydarzy się dalej.

Video

Video