Władczyni mroku

Władczyni mroku
Wydawnictwo Kobiece
2019-05-15
2016-06-23
fantastyka sen miłość od pierwszego wejrzenia romans

W pewnym momencie podczas poznawania tego życia miałam wrażenie, że jestem nią i przypomniały mi się chwile gdy to ja wkraczałam w świat dojrzałych kobiet. Ignacy to zaś typowy bawidamek, który jest dla mnie jak łowca kobiet i ma określone trzy główne cele: rozkochać, zdobyć, rzucić. Takiego typu faceta nie znoszę bo jest on najgorszy i trudno by było o jego przemianę. W dodatku swoim zachowaniem nie ma szacunku do kobiet i nawet jego ładna buźka tego nigdy nie zrekompensuje ale pewnie swoje zalety też ma tylko gdzieś ukryte. Ojciec duma i chwała rodziny, to jego obowiązkiem jest ją utrzymać. W dziele tym nie ma za dużo scen, w których pojawia się tata Ignacego. Ot w paru momentach możemy go zobaczyć ale nie jest jakąś zbyt ciekawą postacią w tej publikacji. Jedną z ciekawszych bohaterów według mnie jest matka Ignacego szanowana kobieta, mająca swoje sekrety oraz nieźle potrafiąca manipulować ludźmi i działać tak by wyszło to na korzyść jej rodziny. Ale czy tym razem wszystko ułoży się po jej myśli? Podczas czytania poznajemy też jej własną historię, oraz to jakimi motywami się kieruje organizując to całe przedsięwzięcie. W dziele literackim pojawia się też jeszcze jedna ciekawa osoba, która odgrywa jakąś rolę w życiu tej rodzinny. Ale żeby dowiedzieć się kim jest ta osoba i jak dużą odgrywa rolę musicie przeczytać tą książkę. Wydarzenia z książki dzieją się w przedwojennych czasach, dzięki czemu w pewnym stopniu możemy poznać jakie było życie arystokracji przed wojną. Z chęcią sama wskoczyłabym w tamte czasy by poznać świat tamtejszego społeczeństwa i jakie myśli mieli w obliczu nadchodzącego konfliktu zbrojnego. No bo kto ile razy nie zastanawia się nad tym jakie było życie tych ludzi przed wybuchem wojny. Zakończenie tego utworu zdecydowanie różni się od tego jakie dała autorka. W mojej wizji był opisany ślub, narodziny dziecka i zwyczajne życie. A w zamian za to koniec tej historii daje również początek nowego rozdziału w życiu tej rodzinny i szansy na kolejny tom. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie Monika zaskoczy, zaciekawi i skradnie nasze serca tak samo jak w pierwszej części. Chodzi o momenty w których akcja świetnie się rozwijała, a po chwili było zepsucie tego i wstawka wypowiadanych słów bohaterki kompletnie nie pasująca. Coś jak na przykład, że zaraz dowiemy się kto był mordercą i dlaczego zabił, a tu nagle wskakuje przerywnik i słowa bohaterki „no to już wiecie dlaczego urodziłam się taka a nie inna”. Gdyby nie te przerywniki to akcja byłaby o wiele lepsza. W niektórych momentach też już nie chciało mi się czytać opisów czy myśli Megan coś typu „on mnie zaraz zabije, o Boże co pomyśli moja rodzinna, jak moje biedna kwiatki przeżyją, przecież one umrą”. Zdaję sobie sprawę, że takie opisy czy myśli są potrzebne by trochę ubarwić opowiadaną historię, czy żeby bardziej ją zrozumieć ale niestety w pewnym momencie człowiek ma już tego serdecznie dość i zaczyna go to nużyć, przez co szybko przeskakuje do dialogów i leci dalej z tematem. A bez tego akcja książki była bardzo ciekawa i dość szybko się rozwijała tak, że czytelnik się nie nudził. Rewelacyjnym pomysłem był też interesująco opisany spis treści, dzięki czemu podczas zagłębiania się w lekturze, można już było na początku wyobrazić sobie o czym będzie dany rozdział. Jedyne co mnie smuci w tej książce to, że tak szybko się skończyła oraz że nie będzie dalszej kontynuacji tej historii.

Świetnie rozegrana akcja, bardzo przyjemnie się to czytało

Świetnie rozegrana akcja, bardzo przyjemnie się to czytało

[…]- Nie ma rzeczy, której bym dla ciebie nie zrobił. W Niebiosach, w Piekle nie ma takiej rzeczy, moja piękna Lilith, i doskonale o tym wiesz(…) -Nie jestem bez winy. Dawno powinnismy skończyć tą maskaradę, jednak było w tym coś… nieodparty czar, możność rozkochania cie w sobie na nowo. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać, a w grzechu lubujemy się bardziej niż ktokolwiek, wiesz przecież. Patrząc w twoje oczy, każdego dnia znajduje tysiąc nowych powodów, by cie kochać, choć tak naprawdę nie potrzeba ich wcale. Tylko głupiec próbowałby zamknąć miłość w logicznych ramach i regułach, sprowadzając ją do rangi pospolitego zjawiska[…]

A wy jak myślicie? Czy bylibyście w stanie zrobić wszystko w imię miłości do drugiej osoby? A może jest coś, co Was hamuje?

Mętlik, chaos, ogień, niedowierzanie, szok i drżenie rąk. Takie oto emocje mam w sobie po tej historii.

Historii o miłości, ale nie pomiędzy dwojgiem zakochanych w sobie ludzi, ale demonów. Władcę Piekła i jego Królowej. Pomiędzy Lucyferem a Lilith. Ona podstępem zostaje porwana na Ziemię i zamieniona w człowieka, a on rozszalały z miłości do niej zaczyna ja szukać. Tylko nie wie, że osobą, która to sprawiła jest ten który powinien stać u boku najwyższego. Od tego momentu zaczyna się totalna walka dobra ze złem. Na ziemie stępujące ognie piekielne. Bo przecież demon tez może kochać, prawda?

Jestem zszokowana, roztrzęsiona i moje serce jeszcze się nie uspokoiło, po tej szalonej, piekielnej jeździe. Jeszcze czegoś takiego nie czytałam. To było jak walka dobra ze złem. Starcie dwóch najwiekszych mocy jakie rządzą tym światem. Pokazanie czystej miłości, miłości tak silnej, że nawet najwyższy nie jest w stanie jej rozerwać. Od obrócenia pierwszej strony całkowicie przepadłam. Czytałam z zapartym tchem. Rozdziawiałam buzię w momentach szokujących. Nie wiedziałam co napisać i jak iść dalej po skończeniu niektórych rozdziałów. Moja wyobraźnia szalała na najwyższych obrotach. Oddech w pewnych momentach był tak płytki, że miałam wrażenie, że ulatuje wraz z bohaterami. To była piekielna jazda i łaknę więcej.

Fenomenalna historia po której mam mały mętlik w głowie. Historia, która pokazuje ogrom siły miłości. Że nie tylko ludzie potrafią kochać, ale też sam Diabeł, Władca Piekieł. Ta siła jest tak nierozerwalna, że nawet po stracie ukochanej, on potrafił rozpętać piekło na ziemi, zabić miliony, żeby ją odnaleźć, sprawić, żeby znów była jego. Historia również pokazała, że miłość potrafi się zjawić nie tylko pomiędzy ludźmi, ale tez demonami, które kochają inaczej, ale kochają.

Podpisuje się i polecam całym serduchem ową pozycję. Dziękuję, że mogłam przeczytać ją w tym booktourze.

Książka idealnie trafiająca w mój gust. ANIOŁY I DIABŁY! Lucyfer i Lilith! I jeszcze kochany Azazel. Uwielbiam fabułę dotyczącą tzw. zaświatów.
Autorka idealnie ukazała Piekło i charakter jego przywódcy. Rzuciła także inne światło na miłość. Tu przezwycięża ona największe trudności, co jest najważniejszą wartością w życiu. Teraz wszystko się rozpada i porzuca w kąt, a Lucyfer pokazał nam, że tak nie można. Trzeba walczyć o miłość i o przeznaczoną jej wieczność.

Znając pióro Kariny z innych książek , mając Władczyni Mroku na półce czekałam specjalnie na ten BookTour aby ją przeczytać. Nie wiedziałam że Karina jeszcze jest w stanie mnie zaskoczyć. A jednak !
Stworzony przez nią świat dobra i zła i pokazanie przez nią że miłość może byc tak silniejsza niż wszystko inne aż się w głowie nie mieści. Nie jestem stałą czytelniczką fantastyki ale ta książka wgniotła mnie w fotel z każdym rozdziałem coraz bardziej.
Książka jest napisana z kilku perspektyw co daje nam naprawdę szeroki obraz całej historii, niektóre sceny są tak realne, brutalne że nie będziecie się nudzić. Jeśli ktoś nie zna Kariny z tej strony koniecznie niech sięgnie po Władczynie Mroku. Na bank się nie zawiedziecie.

6 Gwiazdek, ze względu, że lubię twórczość Pani Kariny. Moja pierwsza książka tej autorki to 30 dni - gorąco ją polecam była świetna pełno akcji, fabuła 10/10 ciekawa playlista pozwlająca się wczuć w klimat, oraz motyw diablicy. Czytając "Władczynie Mroku" trochę się zawiodłam. Akcja z początku rozgrywała się ekstra. Wędrówka czytelnika po światach nieba, piekła i ziemi. Magiczne nazwy "Mi serith" Nehyyn" mal-esh-immos", "ephis". Ujęcie aniołów, piękne imiona, i genialna okladka. Jednak potem akcje typu: walka lub przypominania sobie Megan kim naprawdę jest trwała zbyt długo. Czeka mnie jeszcze jedna książka z gatunku fantastyki, która wyszła spod pióra Pani Kariny czyli "Krwawy księżyc". Zastanawia mnie fakt czy Victoria Page (która była również obecna jako postać fikcyjna w książce, którą pisała Megan/Lilith) będzie podobna do Victorii z "Krwawego księżyca"

Totalnie nie trafiła w mój gust. Przeczytałam, ale bez żadnej przyjemności...

Totalnie nie trafiła w mój gust. Przeczytałam, ale bez żadnej przyjemności...

Historia jakby ktoś mi ja opowiedział, streścił książkę to bardzo by mi się podobała, ale sama książka niestety nie do końca i w sumie za historie jest te 6... Akcja się bardzo powoli dla mnie toczyła w pewnym momencie zaczęłam się już męczyć. Szkoda bo zapowiadało się bardzo dobrze.

Wyjątkowo ciekawa książka, która zaprzecza ogólnym poglądom na wiele kwestii m.in dobra i zła. Tutaj zło kocha najmocniej, dobrzy potrafią zdradzać, a największą siłą nie jest ani dobro, ani zło, ale miłość.
Wciąga...

Wciąga...

Historia fajna ale to co się dzieje w głowie głównej bohaterki to zdecydowanie inna bajka, czyta się ciężkiego i opornie.

• Egzemplarz recenzencki

Video