Władczyni mroku

Władczyni mroku
Wydawnictwo Kobiece
2019-05-15
2016-06-23
fantastyka sen miłość od pierwszego wejrzenia romans

Książka idealnie trafiająca w mój gust. ANIOŁY I DIABŁY! Lucyfer i Lilith! I jeszcze kochany Azazel. Uwielbiam fabułę dotyczącą tzw. zaświatów.
Autorka idealnie ukazała Piekło i charakter jego przywódcy. Rzuciła także inne światło na miłość. Tu przezwycięża ona największe trudności, co jest najważniejszą wartością w życiu. Teraz wszystko się rozpada i porzuca w kąt, a Lucyfer pokazał nam, że tak nie można. Trzeba walczyć o miłość i o przeznaczoną jej wieczność.

Znając pióro Kariny z innych książek , mając Władczyni Mroku na półce czekałam specjalnie na ten BookTour aby ją przeczytać. Nie wiedziałam że Karina jeszcze jest w stanie mnie zaskoczyć. A jednak !
Stworzony przez nią świat dobra i zła i pokazanie przez nią że miłość może byc tak silniejsza niż wszystko inne aż się w głowie nie mieści. Nie jestem stałą czytelniczką fantastyki ale ta książka wgniotła mnie w fotel z każdym rozdziałem coraz bardziej.
Książka jest napisana z kilku perspektyw co daje nam naprawdę szeroki obraz całej historii, niektóre sceny są tak realne, brutalne że nie będziecie się nudzić. Jeśli ktoś nie zna Kariny z tej strony koniecznie niech sięgnie po Władczynie Mroku. Na bank się nie zawiedziecie.

6 Gwiazdek, ze względu, że lubię twórczość Pani Kariny. Moja pierwsza książka tej autorki to 30 dni - gorąco ją polecam była świetna pełno akcji, fabuła 10/10 ciekawa playlista pozwlająca się wczuć w klimat, oraz motyw diablicy. Czytając "Władczynie Mroku" trochę się zawiodłam. Akcja z początku rozgrywała się ekstra. Wędrówka czytelnika po światach nieba, piekła i ziemi. Magiczne nazwy "Mi serith" Nehyyn" mal-esh-immos", "ephis". Ujęcie aniołów, piękne imiona, i genialna okladka. Jednak potem akcje typu: walka lub przypominania sobie Megan kim naprawdę jest trwała zbyt długo. Czeka mnie jeszcze jedna książka z gatunku fantastyki, która wyszła spod pióra Pani Kariny czyli "Krwawy księżyc". Zastanawia mnie fakt czy Victoria Page (która była również obecna jako postać fikcyjna w książce, którą pisała Megan/Lilith) będzie podobna do Victorii z "Krwawego księżyca"

Totalnie nie trafiła w mój gust. Przeczytałam, ale bez żadnej przyjemności...

Totalnie nie trafiła w mój gust. Przeczytałam, ale bez żadnej przyjemności...

Historia jakby ktoś mi ja opowiedział, streścił książkę to bardzo by mi się podobała, ale sama książka niestety nie do końca i w sumie za historie jest te 6... Akcja się bardzo powoli dla mnie toczyła w pewnym momencie zaczęłam się już męczyć. Szkoda bo zapowiadało się bardzo dobrze.

Wyjątkowo ciekawa książka, która zaprzecza ogólnym poglądom na wiele kwestii m.in dobra i zła. Tutaj zło kocha najmocniej, dobrzy potrafią zdradzać, a największą siłą nie jest ani dobro, ani zło, ale miłość.
Wciąga...

Wciąga...

Historia fajna ale to co się dzieje w głowie głównej bohaterki to zdecydowanie inna bajka, czyta się ciężkiego i opornie.

Styl autorki mi się podobał, także motywy niebiańskie, jednak sama akcja nie przekonała mnie do siebie. Momentami bohaterka mnie irytowała, drażniła. Trudno mi było przetrwać do końca, właśnie z powodu jej zachowania.

"Władczyni mroku" to jakaś masakra jeszcze nigdy nie czytałam tak długo książki która ma 405 stron. Nie spodziewałam się znaleźć w niej perspektywy nieba, piekła i ziemi. Szczerze powiedziawszy liczyłam na coś innego dużo lepszego. Książka ciągnęła mi się przez prawie 300 stron dopiero potem zaczęło sie coś dziać. Nie wiem czy to nie będzie najgorsza książka 2021 roku jaką przeczytałam jak narazie, ale wszystko się okaże bo przede mną jeszcze cały rok. Pomysł jak i fabuła naprawdę były ciekawe
Megan-Lilith mimo wieku 33 lat zachowywała się jak gówniara piła do zgonu, brała narkotyki. Odniosłam wrażenie, że główną bohaterka miała wszystko gdzieś. Jedynie z kim mogła pogadać to był głos w jej głowie.
Nicholas-Lucyfer zakochany po uszy pragnący odzyskać swoją ukochaną za wszelką cenę. Jest w stanie ukarać każdego kto miał coś wspólnego z zesłaniem Lilith na ziemię.

Fascynująca I intrygująca.

Fascynująca I intrygująca.