rozwińzwiń

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Przepis na romansidło

1718 62 64

Całkiem niezłe czytadło dla młodzieży. Może jednak tej starszej ze względu na sceny seksu. Mimo że porusza ważne kwestie jak napaść fizyczna i przemoc seksualna, to nie zostanie na długo w pamięci. Czyta się jednak szybko i przyjemnie. Problemy psychiczne głównej bohaterki są mocno spłycone, uważam, że jej trauma powinna zostać troszkę głębiej i wnikliwiej opisana. Jest to jednakże czytadło dla młodzieży i jako takie oceniam na 7, ponieważ lektura nie męczy i momentami można się nawet zaśmiać.

Książka w stylu Hate-Love. Studia nowe życie, nowe wyzwanie.

Pierwsza zasada:

Żadnych facetów!

Kennedy Clarke college traktuje jako szansę na nowy początek, nowe wyzwanie. Postanawia trzymać się trzech żelaznych zasad.

Jedną z nich jest unikanie za cenę przystojnych i popularnych facetów.

Druga zasada:
Żadnych dramatów.

Postanawia unikać ich za wszelką cenę. Wystarczająco dużą ich dawkę miała w szkole średniej. Teraz woli trzymać się całkowicie na uboczu.

Trzecia zasada:
Żadnego wracania do przeszłości.

Pójście do college'u ma być dla niej przełomowym momentem, w którym zamknie burzliwą przeszłość na klucz i go wyrzucając. Dzięki temu otworzy zupełnie nowy rozdział w swoim życiu.
Szybko może się jednak okazać, że kapitan i główny rozgrywający drużyny futbolowej, Shay Coleman, sprawi, że Kennedy złamie wszystkie postawione sobie zasady.

Książka w stylu Hate-Love. Studia nowe życie, nowe wyzwanie.

Pierwsza zasada:

Żadnych facetów!

Jedną z nich jest unikanie za cenę przystojnych i popularnych facetów.

Druga zasada:
Żadnych dramatów.

Postanawia unikać ich za wszelką cenę....

Jest dobra, porusza ważne tematy i ma ciekawe postacie.
Nie jest ekscytująca, seksowna i nie wciąga.
Kupiłam Ebook i w sumie żałuję - nie ma tego dreszczyku jak przy innych pozycjach. Jest ok, jeśli szukasz spokojnej, obyczajowej lektury na wieczór.

Jest dobra, porusza ważne tematy i ma ciekawe postacie.
Nie jest ekscytująca, seksowna i nie wciąga.

Książka napisana lekkim, może zbyt lekkim językiem - tak, że wygląda na... młodzieżówkę.

Jedyne co ją ratuje od upadku do kategorii młodzieżówek są graficzne sceny erotyczne, niemniej i one są napisane "na kolanie".

Kilka wątków było zaczętych i nigdy nie skończonych. Cała powieść kręci się wokół 1 postaci i jej problemów psychicznych bo inaczej tego nazwać nie można. Główna bohaterka jest niezrównoważoną młodą kobietą która nie za bardzo wie czego chce.

Jak ktoś szuka jakiejś dobrej fabuły to radzę omijać. To typowy odmóżdżacz/zabijacz czasu.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CaKFlyssYq1/

Historia opowiada o Kennedy Clarke, dziewczynie, która przeszła bolesne rozstanie, dręczenie i wyszydzanie w szkole średniej. Dzięki tym wydarzeniom college, stanie się dla niej drugą szansą. Już od pierwszych dni stara trzymać się kilku reguł, które miały jej ułatwić nowy start. Systematyczna nauka, brak chłopaków, unikanie kłopotów czy nie wspominanie przeszłości, to jedne z jej zasad.
Jednak na swojej drodze spotyka Shay'a Colemana, kapitana i głównego rozgrywającego drużyny futbolowej, który pomoże dziewczynie złamać wszystkie z jej zasad.

Książka, już od pierwszych stron porusza ważne tematy, które są obecne we współczesnych czasach. Aborcja, gwałt, napaść czy stalking, to główne problemy na, których skupiła się autorka. Pomimo tego, że książkę czytałam szybko, bardzo lekko oraz przyjemnie, nie zachwyciła mnie ona. Miała w sobie kilka wad, które jednak na pierwszy rzut oka są mało widoczne.

Moim zdaniem, jeśli szukacie czegoś fajnego i łatwego do przyswojenia jest to idealna historia. Nie zaliczam ją jednak do świetnych książek.
J.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CaKFlyssYq1/

Zaczynając książkę czułam się jakbym czytała od środka. Zastanawiałam się czy tylko dla mnie jest taka chaotyczna, ale po przeczytaniu opinii już wiem że nie. Bohaterowie jakoś do mnie nie przemawiali, nie mogłam polubić się z główną bohaterką. Kiedy zaczynałam się wczuwać nagle jakiś bohater reagował na coś jak dla mnie przesadnie i niezrozumiale. Książka raczej nie zostanie na długo w pamięci.

Uwielbiam książki od Tijan ❤

Uwielbiam książki od Tijan ❤

Trochę chaotyczna.

Trochę chaotyczna.

Nawet jak na YA jest chaotyczna, nielogiczna, a zachowania bohaterów nienaturalne, przerysowane.....
Książka miała być odskocznią, a okazała się totalną porażką i stratą czasu :(

Książka miała być odskocznią, a okazała się totalną porażką i stratą czasu :(

Szukałam co będzie moją setną książką w tym roku, nie chciałam mafii i klubów i padło na szkołę.
Sama historia bardzo fajna, tylko w połowie zaczynała już mnie irytować Kennedy, kurcze Shay na każdym kroku udowadniał jej uczucia a ta ciągle wątpiła.
Poza tym Kennedy przyciągała kłopoty niewyparzonym językiem, ale chyba za to dało się ją lubić, nie dała se w kaszę dmuchać i jak lwica młode broniła tych na których jej zależało.
Może nie do końca lekka ale przyjemna lektura, polecam

1 500
  • 2019