Gracja i furia

Patronat LC
Tracy E. Banghart Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Grace and Fury (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Grace and Fury

Oficjalne recenzje i

Walka o swoje prawa

[ 8 ] Link do recenzji

CUDO!!!!!1

Szukałam książki w stylu Rywalek i wreszcie znalazłam! Uważam, że ma podobny klimat. Wieleeeeeeeee razy mnie bardzo zaskoczyła. Często też przerażała. Jest napisana bardzo prostym i lekkim językiem.
Koniec strasznie mnie zszokował. Miałam do Asy podejrzenia, ale nie spodziewałam się, że będzie aż taki okrutny i zły.
Już nie mogę się doczekać drugiego tomu!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiazka jakos wcale mnie nie wciagnela.
Naomi zdecydowanie nie zdobyla mojej sympatii, a wrecz przeciwnie bardzo mnie irytowala.
Po prostu calkowicie nie moja bajka

Pierwszy Naczelnik wybrał ekskrólową i jej dwie córki na swoje Gracje, po czym znacznie ograniczył prawa kobiet w całym kraju – wszystko to z lęku, że kobiety mogą zagrozić mu tak samo, jak zagroziły kardynałowi Bellaquy. Takie rządy silną ręką przyniosły sukces, Naczelnik i jego Dziedzice mogli dzierżyć w swoich rękach niekwestionowaną władzę. – fragment, od którego...

Naomi - zuchwała i niezależna - marzycielka.
Serina - posłuszna i zasadnicza - realistka.

Mamy tutaj historię kobiet. Kobiet którym odebrano głos i prawa. Umniejszono je tylko do bycia służkami, pracy w fabryce lub byciem „dodatkiem” dla mężczyzny. Te piękne zostają wychowywane i uczone bycia Gracjami. Podporządkowują swoje życie pod ten tytuł i tą dziewczyną była Serina....

Nutka "Czerwonej królowej" i "Selekcji", może trochę "Opowieści podręcznej". Wolno się rozkręca, bohaterowie w żółwim tempie nabierają charakteru i smaku. Końcówka mocno trąciła książką Aveyard. Niby fajna, ale jednak za blisko do etykiety: przeciętna.

Na półkach: , , , ,

Początkowo nie do końca byłam przekonana do tej historii, zbytnio przypominała mi "Rywalki", ale wraz z kolejnymi rozdziałami, wciągałam się coraz bardziej i okazało się. że pomimo podobieństw, jest to historia zupełnie oryginalna.

Pięknie wydany pierwszy tom duologii Tracy Banghart Gracja i furia przyciąga czytelnika nie tylko pięknym wydaniem, ale również intrygującą fabułą o 2 siostrach. Serina i Nomi, przygotowują się do życia w totalitarnym świecie mężczyzn. Jedna do roli Gracji – najwyższej funkcji jaką może pełnić kobieta w tym świecie – nałożnicy...

Na półkach: , , , ,

Naprawdę się zdziwiłam, że ta książka mi się spodobała. Zaczyna się bardzo typowo dla popularnych w ostatnim czasie tzw teen romansów - dla mnie wygląda to jak konkurs dla konkubin. Nie rozumiem, swoją drogą, co jest takiego ekscytującego lub godnego w tym uwagi.
Szybko jednak następuje odwrócenie ról: niepokorna siostra musi dla dobra drugiej opanować swój temperament, a...

Całkiem ciekawa książka, ale bez szału. Uzalanie się nad sobą obu sióstr jest nieco nużące, ale akcja toczy się w miarę szybko. Autorka wykreowała interesujący świat i panujące w nim zasady. Uważam, że warto ją przeczytać.

Nic szczególnego, szału nie ma. Historia jest banalna, a akcja przewidywalna aż do bólu. Obie siostry są irytujące, a ich użalanie się nad sobą tylko wkurza czytelnika. Nie wiem, czy sięgnę po kolejne części tej książki.

Dyskusje

• 2019