Córka Króla Piratów

Okładka książki Córka Króla Piratów Tricia Levenseller
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Okładka książki Córka Króla Piratów
Tricia Levenseller
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: Filia Cykl: Córka Króla Piratów (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Córka Króla Piratów (tom 1)
Daughter of the Pirate King
Filia
2022-11-24
2022-11-24
2017-02-28
Katarzyna Agnieszka Dyrek
fantastyka młodzieżowa piraci przygoda romans
Inne

Na półkach: , , , , , ,

„To zadziwiające, co ludzie potrafią zrobić w sekrecie, kiedy inni nie widzą ich zachowania.”

Kocham Piratów z Karaibów i Jacka Sparrowa 🩵 dlatego potrzebowałam fajnej książki o piratach 😅 i trafiłam właśnie na Córkę Króla Piratów.
Bardzo przyjemnie i szybko mi się to czytało. Mocno polubiłam główną bohaterkę i oczywiście pierwszego oficera Ridena 👀

Fabuła mnie niesamowicie wciągnęła i na pewno sięgnę po następną część tej trylogii ⚔️🧜🏻

Podobał mi się klimat przedstawiony w tej książce, przez chwilę naprawdę czułam się, jakbym oglądała Piratów z Karaibów i na skórze czułam morską bryzę.

Fajne było również to, że autorka nie ujawniała od razu wszystkich sekretów bohaterki. Niby się domyślamy, ale o wszystkim dowiadujemy się z biegiem czasu.
Naprawdę pozytywnie się zaskoczyłam, bo widziałam różne opinie, ale jak dla mnie bomba 💣

Jestem bardzo ciekawa jak rozwinie się relacja Alosy i Ridena 🤍 i co dalej czeka bohaterów ✨

Fabuła mnie...

Powieść „Córka króla piratów” to pierwszy tom trylogii opowiadającej o przygodach Aloso, wojowniczej córki pirackiego króla, która sama jest kapitanem statku. Ojciec powierza dziewczynie tajną misję, a córka pragnie spełnić oczekiwania, robi wszystko aby zasłużyć sobie na tytuł królowej piratów.
Aloso jest wspaniałą bohaterką. Skrywa wiele tajemnic, jest mądra, zaradna, bywa empatyczna, w stosunku do osób, na których jej zależy, ale potrafi być też okrutna.
Początkowo nie mogłam się wgryźć w tę historię. Chyba nie pasowała mi tu narracja pierwszoosobowa, ale rozumiem, że autorka chciała opowiedzieć tę historię oczami głównej bohaterki. Natomiast w miarę jak rozkręcała się akcja, ciekawiło mnie co się stanie z Aloso i jej załogą. Zamówiłam już kolejną część. Mam nadzieję, że będzie równie dobra. Bawiłam się świetnie. Jest to typowo rozrywkowa książka. Może nie najlepsza jaką czytałam, ale dzięki niej zapomniałam na chwilę o kłopotach dnia codziennego. Polecam.

Aloso jest wspaniałą bohaterką. Skrywa wiele tajemnic, jest mądra, zaradna,...

Jakość scenariuszy wymyślanych przed snem: jestem piratem, mój ojciec rządzi wodami okolicy, mam super statek i dziewczyńską załogę, stary powierza mi misję zdobycia mapy do wielkieeego skarbu, zostaje "więźniem" na statku którego pierwszy oficer jest w moim wieku, gorący i stanu wolnego, więc co z tego że powinien mnie nie lubić i zachować dystans, robimy sobie pogaduszki i chociaż jestem bardzo biegła w walce wręcz i zabijaniu to na luzie trzyma mnie u siebie w kajucie, fajny jest.

Super się bawiłam. Wiadomo, że jest to młodzieżówka, więc czasami czytając ją z perspektywy dorosłego, można mieć ochotę przewrócić oczami, ale tutaj było bardzo mało takich sytuacji. Na plus wypada też to, że romans nie jest nachalny

Bardzo lekka i wciągająca morska przygoda! Naprawdę mi się podobała, chociaż była lekko przewidywalna.

Alosa, córka króla piratów, ma misję. Musi dać się pojmać piratom, żeby dokonać infiltracji ich statku i odnaleźć ukrytą tam mapę. Jednak choć może wyglądać jak księżniczka tatusia, tak naprawdę jest wilkiem w owczej skórze i to jej temperament może być jej największym przeciwnikiem podczas tego zadania. Wszystko jednak komplikuje brat kapitana, Riden, którego obecność miesza dziewczynie w głowie 🤭

Główna bohaterka przypominała mi z charakteru Aelin, była silna i zawsze miała plany na różne sytuacje. Chociaż z wyglądu, to jej raczej bliżej do Arielki 🤭🧜‍♀️ Nie mogę się doczekać kolejnego tomu ^^

Szukałam książki z syrenami i natrafiłam na bardzo angażującą, ale lekko napisaną historię, która była idealnie tym, czym potrzebowałam. Piraci, morskie przygody... czego chcieć więcej?

Choć nie było tu zwalających z nóg zwrotów akcji, z ciekawością śledzi się historię Alosy podczas jej misji. Świat piratów jest ciekawy i brutalny. Nie mogę się doczekać, by przeczytać kolejny tom i dowiedzieć się o nim więcej. Postać ojca Alosy mnie zaintrygowała, a do tego liczę na rozwinięcie wątku syren!

Ahoj, kamraci!
Czy są tu nieustraszone wilki morskie, żądne pirackich przygód na miarę karaibskich fal? Jeśli tak, to „Córka Króla Piratów” Trici Levenseller jest właśnie dla Was.

Kapitan Alosa, córka samozwańczego Króla Piratów, wyrusza na misję, której celem jest odnalezienie legendarnego skarbu. Aby zdobyć jeden z trzech kawałków mapy, daje się pojmać wrogiej załodze Nocnego Wędrowca. Gorączkowe poszukiwania i bezwzględni piraci to najmniejszy z problemów kobiety. Znacznie większym okazuje się pierwszy oficer Riden – o niespodziewanej przenikliwości i nieprzeciętnej urodzie. Jednak Alosa ma swój sekret i jeśli raz poweźmie decyzję, nikt nie stanie jej na drodze do celu.

Jak ja dobrze bawiłam się przy tej książce i Wam obiecuję to samo! Poczujecie powiew morskiej bryzy i słone krople niczym z „Piratów z Karaibów”. Butna i uparta pani kapitan za nic ma zgrywanie damy w opałach, chyba że właśnie jest jej to na rękę. To nieustraszona i cwana niewiasta, która nie uchyli się przed żadnym ostrzem czy wyzwaniem, jakie rzuci jej los. Wszak reputacja córki Króla Piratów zobowiązuje. Tylko co, gdy trafi na równie bystry umysł jak własny, a do tego pirackie ciacho? Uwierzcie, że polubicie tę dwójkę równie mocno jak ja.

Oj… strzeżcie się, szczury lądowe, bowiem czeka Was nie lada przygoda! Morskie fale, niebezpieczne towarzystwo, zaginione skarby, mityczne wyspy i syreny… a do tego walka na szpady i kordelasy, porywy serca i piracki humor. Czego chcieć więcej?

Ahoj, kamraci!

Jedyne co w tej książce było dobre to watek romantyczny. W ogóle nie czułam się jakbym czytała książkę o piratach

Bardzo przyjemna lektura. Podobała mi się postać Alosy, jej tupet i pewność siebie. Nie podobało mi się jednak do końca to, jak przedstawiono po raz pierwszy jej syrenie moce. Ten wątek pojawił się nagle, znikąd. Może było to wcześniej zapowiadane jakoś między wierszami, ale widocznie musiało mi to umknąć.
Ahhhh Riden. Oczywiście, że najgorętszym piratem na statku i potencjalnym love interestem musi być jedyny pirat z załogi, który się myje i ma komplet zębów XD Dobrze, że miał też poza tym inne zalety, bo był naprawdę dobrze napisaną postacią. Romans również jest w moim odczuciu całkiem wiarygodny.

Ahhhh Riden. Oczywiście, że najgorętszym piratem na statku i...

Młoda piratka zostaje pojmana na zakładniczkę. Nikt nawet nie przypuszcza, że porwanie jej samej było szczegółowo przez nią zaplanowane. A wszystko po to aby na zlecenie ojca odnaleźć część mapy do wielkiego skarbu.

Książka jest dość krótka, więc wystarcza wieczór aby ją przeczytać. Akcja też jakoś cały czas się toczy, mimo że nie jest zawrotna. Jest też tam jakieś uczucie. Ogólnie jestem zadowolona, że po to sięgnęłam, bo potrzebowałam właśnie czegoś takiego lekkiego. I może nie jest to arcydzieło, ale książka, która nie nudzi i jest dość dobrze napisana.

Jako, że jestem fanką serii „Piraci z Karaibów” to sięgając po „Córkę króla piratów” spodziewałam się otrzymać książkę w podobnym klimacie. Normą jest, że kopia nie doścignie oryginału, jednak...
Alosa, to młoda siedemnastolatka mająca już swoją piracką załogę, dzięki temu, że jest córką Króla piratów. Wysłana na misję aby zdobyć 1/3 części mapy wiodącej do syreniego skarbu. Plan jest taki, że inni piraci muszą ją pojmać aby ona mogła zrealizować swoje zamiary wobec nich.
No i na jakim takim wstępie cała akcja się kończy. Zero emocji, jakiejkolwiek ekscytacji, strachu a przemoc jest w niej wręcz gloryfikowana. Akcja na statku „porywaczy” dzieje się jakby „na siłę” i czytelnik odczuwa pewien rodzaj dyskomfortu, który spowodowany jest ciągłym zderzaniem się tych samych bohaterów ze sobą, mimo że to mała przestrzeń, przecież nie tylko dwójka znajduje się na statku.
Spodziewałam się dostać damskiego Jacka Sparowa oczywiście w uboższej wersji jednak dostałam mdłe czytadełko. Gdyby połowę „akcji” wyciąć z kart powieści to na pewno nie straciłaby na jakości.
Czy sięgnę po kolejne tomy? Może. Czasami jestem masochistką.