Córka króla piratów

Okładka książki Córka króla piratów Tricia Levenseller
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Córka króla piratów
Tricia Levenseller Wydawnictwo: Filia Cykl: Córka Króla Piratów (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Córka Króla Piratów (tom 1)
Daughter of the Pirate King
Filia
2019-05-15
2019-05-15
Data 1. wydania:
2017-02-28
Katarzyna Agnieszka Dyrek
fantastyka młodzieżowa piraci przygoda romans
Inne

Świetna rozrywka, wyśmienicie się na niej bawiłam, jedynie jak dla mnie za dużo było samego wątku romantycznego. Główna bohaterka - Alosa bardzo odważna świetnie wykreowana.

Mam dla Was dnia dzisiejszego, idealną lekką pozycję, na totalny relaks z ciekawymi bohaterami, ale i wydarzeniami, które się w niej rozgrywają. Autorka zabiera czytelnika w podróż pełną przygód, okrętów pirackich, piratów i mitycznych stworzeń - syren. Razem z głównymi bohaterami można przemierzać morza i oceany w poszukiwaniu skarbów jak i walk, przyprawiających o...

Główną osią książki jest wątek romantyczny. Akcja toczy się wśród mórz i królujących na nich piratach. Lekka i przyjemna, w sam raz na wakacje.

Fajne jest to że książka zaczyna się od razu bez jakiegoś długiego wprowadzenia od razu jesteśmy na statku.. Alosa jest niezwykłą bohaterką która nie da się popychać. Nie jest irytująca a jej postać trochę przypominała mi Zoye z trylogi grisha.

Córka króla piratów - książka warta przeczytania?

To było ciekawe przeżycie czytając tą książkę. Z jednej strony sama akcja, wątek miłosny i fabuła jest interesująca, ale główna bohaterka... jeju! Jak ona mnie irytowała, ale z drugiej strony jest inteligentną i silną babką i tak szczerze raczej się śmiałam z jej hipokryzji niż irytowałam.

Sama książka jest fajnym...

Sięgnęłam po tę książkę z chęcią przeczytania czegoś lekkiego i nie rozczarowałam się! Fabuła pełna akcji, bez przerwy coś się dzieje! Książka jest napisana lekkim językiem, także czyta się szybko i bardzo zdziwiłam się kiedy zobaczyłam podziękowania. Nie jest to arcydzieło, jednak polecam z czystym sumieniem! Niejednokrotnie idzie się uśmiać z powodu ciętego języka Alosy i...

Kupując pierwszy tom nie miałam żadnych oczekiwać. Mała objętość książki nie sugerowała mocnego wgryzienia się w świat, bohaterów i jakiekolwiek zniuansowania. Moje przypuszczenia, jak i brak oczekiwań, sprawdziły że książka była dobrym wieczornym umilaczem. Jeżeli szukacie czegoś na wieczór co nie będzie wyciskaczem łez, nie sprawi, że będziecie o tej książce myśleć...

Bardzo ciekawa książka o przygodach piratów. Przeczyatałam ją bardzo szybko ponieważ jest bardzo wciągająca i posiada niesamowite przygody bohaterów.

Książka była przyjemna do czytania. Bohaterów da się polubić. Fabuła trochę jakby zanika na rzecz relacji głównych bohaterów.
Alosa była zbyt dobra. Z jednej strony jest to logicznie wytłumaczone i jest w porządku, ale z drugiej odnosiłam wrażenie, że to tylko przechwałki.
Ogółem książka dobra, ale jakoś pod koniec zaczęła mi się okropnie dłużyć i przestała dawać mi tyle...

Świetna i lekka fantastyka. Polecam każdemu kto szuka czegoś ciekawego.

1 846
    1 667