Nieodgadniona

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Damian Werner (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska mężczyzna miłość nienawiść porwanie poszukiwanie przemoc thriller thriller psychologiczny trauma zemsta
Damian Werner (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2019-01-30

"Nieodgadniona" to druga część serii z Damianem Wernerem. Historia wciąga, akcja rozgrywa się niczym w rollercoasterze - można się pogubić.
I właśnie w tej karuzeli wielowątkowości zagubiłam się. A tego w książkach nie znoszę! Za plus powieści uważam szybkie przypomnienie wydarzeń poprzedniej części. Jednakże to nie pomogło. Wypadłam w połowie z biegu zdarzeń. Gdy już...

Druga część jest jeszcze bardziej zawiła niż pierwsza. Na plus zasługuje ciągła akcja, choć z czasem zaczęły mnie irytować te ciągłe zmyłki autora. Czytelnik nie wie do końca,w co wierzyć.
Ogólnie seria jest bardzo dobra i wciągająca

Pierwsza część była w miare, ale drugi tom troche odleciał.
Książka dziwna, miejscami absurdalna. Mam wrażenie, że pan Mróz się chyba trochę pogubił. Fabuła strasznie zagmatwana, przekombinowana, ciężko się to czytało momentami.
Do tego narracja pierwszoosobowa zrealizowana w słabym stylu.
Ode mnie naciągane 4/10.

Kontynuacja historii Damiana, Ewy, Kasandry i wielu innych wciąga równie mocno jak w "Nieodnalezionej". Dzieje się szybko i dużo, czasami gubiłam się w tych wszystkich zawiłościach, zagadkach, kłamstwach i niedopowiedzeniach. Książka trzyma w napięciu i ciężko się oderwać, a to chyba między innymi o to właśnie chodzi ;)
Przyznam szczerze, że pierwszą część czytało mi się...

Pierwszej części nie dorówna, ale fakt że przeczytałam ją w jeden dzień (skończyłam o 4 rano), dużo mówi :P

Nudna i zagmatwana.

Zauważyłam, że "Nieodgadniona" podzieliła opinie Czytelników. Dla jednych jest zła, dla innych niesamowita. A gdzie w tym wszystkim stoję ja? Jakoś po środku.

Jest tu dużo wątków, mogłoby być ich mniej. Standardowo jesteśmy zmyleni kolejnymi tropami, śladami. Niektóre momenty są lekko naciągane, no ale przecież w książkach ogranicza nas tylko wyobraźnia autora.

Jak dla...

Na półkach: , , , ,

Zapewne wielu czytelników miało kiedyś moment, w którym kontynuacja pewnej serii bardzo ich rozczarowała. Ze mną jest podobnie, a niesmak dotyczy "Nieodgadnionej" Remigiusza Mroza. Powieści, którą zapowiadała się ciekawie i intrygująco, a w rezultacie wyszło żmudnie i monotonnie. Umiarkowana i mało atrakcyjna akcja, apatyczni bohaterowie oraz naciągana fabuła- muszę...

Pierwsza czesc podobala mi sie bardziej.Poczatek czytalo sie jednym tchem ,ale koncowka niezbyt ciekawa.Rozciagnieta i nie wiadomo czy Kasandra byla Ewa czy na odwrot.Byly male niedociagniecia co do kaset .

Dyskusje

4 955