Inna

Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kim jestem?

13 Link do recenzji

Szok takiego zakończenia się nie spodziewałam. Polecam

Bardzo lubię tego pisarza wiec bez zastanowienia usiadłam do tej książki. Potoczny styl pisania i ciekawa fabuła sprawia, ze od książki ciężko się oderwać. „Inna” jest inna niż pozostałe lektury Czornyja :) Brak drastycznych opisów, przemocy i krwi zaskoczy czytelników którzy Pozostałą literaturę tego Pana mają już na swoich półkach. Autor miał dość ciekawy pomysł na fabule...

To moje pierwsze spotkanie z autorem, nie licząc krótkiego opowiadania w zbiorze opowiadań kilku pisarzy. Duży plus za nie do końca przewidywalne dla mnie zakończenie. Części się domyśliłam, ale reszta mnie zaskoczyła. Z pewnością jeszcze wrócę do Czornyja :)

Gdy rozum śpi, budzą się demony... Pokręcona. Narracja chaotyczna, celowo wzbudza niepokój. Trudno się oderwać.

Pomimo, że bardzo cenię sobie twórczość tego autora ta książka jest dla mnie po prostu nudna i nie wzbudza żadnych emocji. Bardziej męczyłam niż czytałam tą książkę, a nie zrobiłam tego tylko dlatego, że momentami miałam wrażenie, że coś w końcu się ruszy do przodu. Niestety tak się nie stało.
Bardzo różni się od innych jego książek (niestety).
Głowny bohater budzi się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Max Czornyj umie pisać tak, by zaciekawić. Nie jest to górnolotna literatura, bowiem przeważa w niej styl potoczny. Dzięki temu lektura jest lekka i przyjemna - jakkolwiek to brzmi, biorąc pod uwagę temat :)
Generalnie wciąga od samego początku. Miałam problem, by ją odłożyć, bo po prostu chciałam wiedzieć, o co chodzi. Trudno domyślić się zakończenia. Chociaż jest jedna...

Książka, jak dla mnie, totalnie nie pasująca do tego autora. Momentami nudna, zakończenie - liczyłam na niezłe fajerwerki w głowie, niestety...

Miałam już nigdy nie wracać do Czornyja. Miałam ale wróciłam i powiem Wam że nie żałuję. Po "Klątwie" sięgnęłam po "Inną" i to był strzał w dychę.
Mój klimat, mój język, moja sceneria...wszystko w moim guście a już samo zakończenie totalnie mnie powaliło.
Bardzo polecam, może mały minusik za nudny ciut początek.

Warto przeczytać chociażby dla zkończenia.

To było moje pierwsze "spotkanie" z tym autorem i chyba jednak nie prędko sięgnę po kolejną jego książkę. Czytało się ją raz lepiej, raz gorzej. Zakończenie dość zaskakujące, więc to akurat na plus. Poza tym po okładce i opisie spodziewałam się jednak czegoś bardziej elektryzującego.

Dyskusje

1 063