ROZWIŃ ZWIŃ

Inna

Okładka książki Inna
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Kim jestem?

Link do recenzji

390 67 297

Początek i koniec mocny. Bardzo ciekawe zakończenie które mogłoby być bardziej rozwinięte. Wiele wątków psychologicznych na plus, dających do myślenia. Ale niestety rozwinięcie historii niemiłosiernie się dłużyło.

Historia wciąga od samego początku. Jest zaskakująca i niebanalna, a cała fabuła na wskroś tajemnicza. Poboczne wątki są interesujące, wnoszą wiele psychologicznych 'smaczków'. Momentami jednak książka dłużyła mi się, mimo to chęć dowiedzenia się co kryje zakończenie była silniejsza.
A owo zakończenie? Na pewno bardzo zaskakujące, choć mnie zawiodło.
Ogólnie książkę...

Niezwykle zaskakujące zakończenie. Mocna, wciągająca pozycja.

Osoby, które mnie znają i obserwują, wiedzą, że bardzo lubię twórczość autora. Niewiele jego książek mi się nie podobało. Ta niestety należy do grupy tych słabszych.

,,Inna" Maxa Czornyja opowiada o Mikołaju Popławskim, który budzi się i poza swoim imieniem i nazwiskiem nie pamięta nic ze swojego życia. Ma również wyuczony nawyk zapisywania wszystkiego co się aktualnie...

Na początku książki, gdy przeczytałam pare pierwszych rozdziałów, myślałam, że nie będę w stanie jej czytać. Była opisana dosyć toksyczna scena, która spowodowała niechęć do tej lektury. Natomiast dałam jej szansę, bo stwierdziłam, że skoro byłam w stanie przeczytać trylogię hejterską, to już nic mnie nie zdziwi. Niestety moje myśli co do szokujących scen...

Takiego zakończenia się nie spodziewałam.
Z niecierpliwością czekałam na połączenie i rozwiązanie wątków, bo oczywiste było, że mają ze sobą coś wspólnego. Ale takie rozwiązanie było zaskoczeniem.
Książka trzyma w napięciu, pozwala snuć domysły, budzi współczucie dla głównego bohatera chociaż można przypuszczać, ze jest winny. Tylko czego?
Polecam. Tak jak i przeczytaną...

mi czegoś zabrakło...

Nie powiem żeby to była mega dobra książka od Maxa, ale nie jest też zła. Szybko się czyta. Akcja nie stoi w miejscu.
Czornyj i jego świat, dziwny i niezrozumiały, ale z emocjami, a opisy jak zawsze z detalami.

Inna. To na pewno. Inna, dziwna, nietypowa. W sumie czytało się nieźle. Pokręcona, przerażająca, trzyma w napięciu.

Jest to moja pierwsze spotkanie z tym autorem. Książka wpadła w moje ręce przypadkiem kiedy robiłam zakupy w dyskoncie i pod wpływem impulsu nabyłam wydanie kieszonkowe skuszona opisem na okładce.

Jeśli wierzyć opiniom innych czytelników jest to jedna ze słabszych książek Czornyja, tym bardziej jestem zachwycona, ponieważ powieść bardzo mnie wciągnęła.

Sam konept fabuły...

1 594