rozwińzwiń

Czerwony Pająk

Okładka książki Czerwony Pająk Katarzyna Bonda Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Czerwony Pająk
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 4)
Muza
2018-05-23
2018-01-01
literatura polska zbrodnia kryminał policja polski kryminał śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceniam trochę na wyrost, na podstawie bardzo pozytywnych odczuć w trakcie czytania ostatniej części z Saszą Załuską, jako główną bohaterką. Faktycznie, wielowątkowość tej powieści nie jest jej nasilniejszą stroną. Nie pozwala czytelnikowi w pełni połapać się w zawiłościach i sieci połączeń. Największą wadą jest chyba jednak zakończenie. Pewnie miało tłumaczyć wszystko, a jeszcze bardziej ten obraz zagmatwało. Gdyby "Czerwony Pająk" skończył się z 40 stron wcześniej, pewnie odbiłoby się to pozytywniej na ogólnej ocenie.

Zatrważająca jest ta historia, obnażająca bardzo czasy transformacji. Chciałoby się, żeby wiele opisanych schematów było fikcją autorską, ale pod skórą czuć, że w tej literackiej fikcji jest mnóstwo prawdy.

Czwarty i ostatni, równie dobry tom z cyklu: Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Jak zwykle u Katarzyny Bondy, świetna fabuła i wciągająca akcja.

Przeczytałem wszystkie cztery książki tej serii. Najbardziej mi się podobała "Okularnik". Czerwony Pająk ostatnia z serii też dobrze się czytała, ale za dużo postaci ze świata polityki, mafii, trochę się pogubiłem. Czy zakończenie sugeruje, że będzie dalszy ciąg. Lubię czytać Bonda.

Czerwony pająk nie dorównał może Okularnikowi, ale było w nim wszystko to za co lubię panią Bondę. Uważam, że ta część była dobrym zakończeniem serii i historii Saszy, której do tej chwili szczerze powiedziawszy nie lubiłam. Po Lampionach, których mozolne przebrnięcie wolę zapomnieć, finalna część miała w sobie coś z jej początku. Ciut za dużo polityki, a za mało kryminału, ale mimo to czytało się dobrze!

Dla mnie za długie i za skomplikowane. Zakończenie przekombinowane.
Słuchałam audiobooka w wykonaniu pani Agaty Kuleszy i to był największy plus tej książki :)

Dla mnie za długie i za skomplikowane. Zakończenie przekombinowane.

Ostatnia część i jednak najlepsza. Dużo retrospekcji, żeby wyjaśnić otwarte wątki i powiązania chociaż nie wszystkie wszystkie supełki zostaną rozplątane. Samej Saszy jest najmniej a drugoplanowi bohaterowie wkraczają na pierwszy plan i w tak naprawdę to nie jest ona główną bohaterką tej serii a tylko wabiem.

Czyta się nieźle, w porównaniu do drugiej i trzeciej części. Po przeczytaniu całej serii mam poczucie, że autorka nie miała planu na główną postać i na całość fabuły, lecz wymyślała wszystko na bieżąco. Dlatego dla mnie to wszystko kupy się nie trzyma. Znowu mam wrażenie, że sporo wątków pozostało otwartych. Po przeczytaniu całości dochodzę do wniosku, że wydawca płacił autorce od strony po prostu. Po kolejną książkę tej pani na pewno nie sięgnę.

Cenię książki Bondy i ta też jest warta uwagi. Na pewno jest doskonale i w każdym szczególe doproacowana, ale... rozczarowało mnie zakończenie. Trudno więcej napisać bez spojlerów, ale może dobrze, że ten cykl już się na tym zakończył.

Warto pod kątem wątku szpiegowskiego acz prowadzenie fabuły i zakończenie rozczarowuje

Męcząca lektura. Słaby język. Nigdy nie pojmę, dlaczego ta pani jest tak popularna.

3 172
    2 102