Czerwony Pająk

Patronat LC
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Muza
literatura polska zbrodnia kryminał policja polski kryminał śledztwo tajemnica zabójstwo zagadka kryminalna zemsta
Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller

Na półkach: , , , , , ,

Ostatnia część cyklu kryminalnego pt. „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Czwarty tom to POWIEŚĆ SZPIEGOWSKA przedstawiająca genezę zwerbowania agenta do polskich służb bezpieczeństwa i jego działalności w latach 1998 – 2016, pod pseudonimem m.in. Sasza Załuska.
Autorka w tej części zamyka wszystkie wcześniej rozpoczęte wątki dotyczące naszej bohaterki i odpowiada na...

Ogromne zaskoczenie. mam wrażenie, że Pani Kasia zapomniała o czym pisała wcześniej, albo zupełnie zmieniła koncepcję co do pochodzenia głównej bohaterki.
W "Okularniku" Sasza szukała swoich korzeni i dopytywała o pochodzenie swojej rodziny i nazwiska, a tymczasem wszystko okazuje się być fikcją.

Córka Saszy Załuskiej zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udaje się jej odnaleźć. Prywatne śledztwo Saszy wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, pseudonim Dziadek, niegdyś przełożonego Załuskiej. To w jego posiadaniu znajdowało się archiwum kompromitujące...

Udało sie:)po 3 poprzednich czesciach z ogromnymi obawami podchodziłem do 4 czesci...a tu im dalej w liczbe stron tym ciekawiej,szybciej,kartka za kartką..szokczemu poprzednie czesci nie byly tak napisane??!!
akcja,wszytsko sie wyjasnia
mysle ze dlatego tyle musielismy czekac na ostatnia czesc zeby autorka wszytsko idealnie poukładała
POLECAM daje 8!zasłuzenie lecz...długoo...

Bonda jaka jest każdy Jej czytelnik mniej więcej wie. Czytając tę powieść ani się nie rozczaruje, ani nie poprawi swojego o Niej zdania. Opowieść długa, wielowątkowa, momentami przegadana. Dla mnie przede wszystkim książka która nie wykorzystuje potencjału podjętych tematów. Zwłaszcza politycznych. Wątki powiązania polityki i biznesu przełomu lat osiemdziesiątych i...

Z serii z Saszą Załuską zachwyciły mnie "Pochłaniacz" oraz "Okularnik", część "Lampiony" była znacznie mniej ciekawa, trochę na siłę, mało wciągająca, liczyłam na świetne zakończenie w "Czerwonym Pająku", niestety się zawiodłam. Nie dość, ze glówna bohaterka okazuje się zupełnie inna osobą, niż ta, z którą mieliśmy do czynienia w trzech pierwszych częściach, jak dla mnie...

Straszliwie mnie ta książka wymęczyła. Jest po prostu przegadana. Nie chodzi o to, że postaci jest za wiele, ale że kiedy się spotykają, to prowadzą długie dyskusje o pierdołach. Sasza Załuska nagle okazuje się być kimś zupełnie innym niż była przez 3 części swoich przygód i nagle ma trzecią rękę i lasery w oczach, żartuję, ale to właśnie skala metamorfozy.
Ale temat był z...

Lepsza od poprzedniczki ale mimo wszystko słabe zakończenie historii. Czytając ją miałem wrażenie, że poprzednie części nie były kompletnie potrzebne do zakończenia tej historii.

Dobry pomysł na książkę, szybko się ją czyta, wciąga, ale do połowy. Później wieje nudą.

Wreszcie postawiłem kropkę nad i. No cóż, pierwsze dwa tomy cyklu kładą jednak trzeci i czwarty na łopatki. W ostatniej części plusik za retrospektywny wątek Małgosi, minusik za jedno wielkie słowolejstwo bez ładu i składu. Totalny chaos, co drugi dialog o dwa razy za długi niż logika i dramaturgia nakazują. Zdecydowanie nie polecam.

Dyskusje

2 096