Bitwa Nieśmiertelnych

Okładka książki Bitwa Nieśmiertelnych Arkady Saulski
Okładka książki Bitwa Nieśmiertelnych
Arkady Saulski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zapiski stali (tom 3) Seria: Uniwersum Nipponu fantasy, science fiction
Zapiski stali (tom 3)
Uniwersum Nipponu
Bitwa Nieśmiertelnych
Fabryka Słów
2022-01-26
2022-01-26
ArkadySaulski Saulski BitwaNiesmietelnych Bitwa Niesmiertelni Nippon Kotul

Moim zdaniem to jest najpiękniejsza i najsmutniejsza z serii Zapiski stal. Bardzo szybka akcja, sytuacja pokazana z dwóch stron. Z jednej obrońcy Nipponu z drugiej młody władca najeźdźców Mandukow. Jesteśmy oczywiście całym sercem za naszą garstką honorowych obrońców ale ciężko jest też nie polubić Kotula i jego młodej żony. Szkoda ze zakończyło się tak a nie inaczej ale jednocześnie wiadomo ze nie mogło być innego zakończenia, ostatecznie honor jest najważniejszy i nadzieja i może jeszcze ta odrobina miłości, która uczłowieczyła zarówno Dicha jak i dzikiego chana z manduckich stepów.
Bardzo polecam 😊

Też grałem w Ghost of Tsushima, ale nie naszło mnie by po tym napisać książkę. Słabą do tego, głównie opisową, z ogromną ilością nazw własnych podawanych bez wyjaśnienia. Z nawet trzymająca się kupy fabułą. Może to wina lektora, ale strasznie to bez polotu wyszło.

Przemęczyłam tę historię. Zajęło mi to niesamowicie długo, ponieważ ,,Bitwa Nieśmiertelnych" nie oferuje praktycznie w ogóle jakiejkolwiek fabuły. Tylko walka, wojna, pojedynki - rany boskie, ile można. Ostatecznie cała seria kończy się jak ,,Ostatni samuraj"... Kto by się spodziewał, że autor nie wykaże się ani odrobiną własnej inwencji. Ogólnie to rozczarowanie i to bardzo dużo. :/

Piękne zwieńczenie serii. Bardzo satysfakcjonujące zakończona i ciekawie rozwiązana intryga. Scena końcowej bitwy wzorowa.

fenomenalne zakończenie trylogii 🤩 Tyle ile zwrotów akcji miała ta książka to nie zliczę, gdzieś od połowy zastanawiałam się w jakim kierunku pójdzie ta historia, ale zakończenia nie przewidziałam z czego bardzo się cieszę 😍 Warto jedno mieć na uwadze, że jest to książka brutalna, zawierająca wiele opisów walki, śmierci bez zbędnego wygładzenia, więc jeśli ktoś jest wrażliwy na krew czy opisy tego typu może mieć trudność z przebrnięcie przez tę książkę.

Ogólnie całkiem spoko. Bardzo mi się podobało.
Szkoda mi się zrobiło Kentaro pod sam koniec. Zakończenie całej tej historii też fajne. Niby wydaje się oklepane, ale ja rzadko się z nim spotykam. Prawie wcale.

Ogólnie całkiem spoko. Bardzo mi się podobało.

Świetna seria. Mam nadzieję na dodruk pierwszego tomu, bo ciężko jest go dostać, a jest to taka fantastyka którą chciałoby się mieć na półce.

Świetne zwieńczenie całej trylogii. Normalnie zachciało mi się wrócić do Age of empires 2 :D

Dobre zwieńczenie tej historii, ciekawe zakończenie. Bałem się, że autor przekombinuje, ale wybrnął w porządku :)
Jeśli komuś spodobały się dwie poprzednie części to i tutaj nie powinien czuć zawodu.
Ciekawe opisy walk, dużych bitew i strategii wojennych.

Ciekawe opisy walk, dużych bitew i strategii wojennych.

Autor nadal czerpie z gry komputerowej Sekiro, ale nie na taką skalę jak w poprzednich częściach co ratuje tą historię jako całość.

Arkady Saulski Bitwa Nieśmiertelnych Zobacz więcej