Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?

Okładka książki Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? Natalia Sońska
Okładka książki Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Jagodowa miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Jagodowa miłość (tom 2)
Czwarta Strona
2019-02-13
2019-02-13
literatura polska

Kolejna z serii "samo życie" banalna historia i rozwodzie i nowej miłości, która z trudem się wykluwa. Historia prosta, łatwa i taka sobie. Dla młodych kobiet.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Co mogę dla Ciebie zrobić ” to drugi tom serii Jagodowa Miłość. 🫐
Cała seria składa się z 5 tomów.

Zaczęłam czytać 2 tom zachęcona pierwszą książką „Cała przyjemność po mojej stronie”.
Byłam ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterów. 😉

W drugiej części widzimy wzloty i upadki w związku Tomasza i Jagody.
Przed Jagodą trudny czas, przygotowuje się do rozwodu ze swoim mężem Łukaszem.
Pomaga jej w tym prawnik Teodor Leszczyński (oczywiście polecony przez Tomasza).

Mam wrażenie, że w tej części mamy więcej opisów niż samej akcji. Bywa momentami lekko nudnawo.
Nadal podtrzymuję zarzut że Tomasz i Jagoda zachowują się bardziej jak nastolatkowie niż dwoje doświadczonych przez życie ludzi.
Problemy są niepotrzebnie rozdmuchiwanie. Można się bez problemu dogadać.
Trochę niepotrzebnego dramatyzowania się wkradło w tej części. Co może zaskakiwać , Tomasz zdecydowanie bardziej przeżywa i szuka oparcia w przyjacielu i niestety butelce whisky.🥃

Pierwsza część otrzymała 8/10 gwiazdek druga niestety już 6/10. Zbyt powolna akcja, zbyt dużo dramy, adwokat niby ideał, a nie przewidział zachowania Łukasza w sądzie. Do tego przekracza relacje między adwokatem a swoją klientką.

Przede mną jeszcze trzy kolejne części. Zobaczymy czy autorka ma jakiś ciekawy pomysł na ciąg dalszy tej historii.
Te książki będą idealne na zły nastrój. Nie są zbyt wymagające, takie dla odprężenia po trudnym dniu.☀

IG @zmowaksiazkowa

„Co mogę dla Ciebie zrobić ” to drugi tom serii Jagodowa Miłość. 🫐
Cała seria składa się z 5 tomów.

Byłam ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterów. 😉

W drugiej części widzimy wzloty i upadki w związku Tomasza i Jagody.
Przed Jagodą trudny czas, przygotowuje się do rozwodu ze...

"Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" to drugi tom serii Jagodowa miłość. Powieść czyta się niesamowicie szybko, bohaterowie są ciekawi, a ich miłosne perypetie naturalne, lekkie i nieprzesadzone. Chętnie sięgnę po kolejne tomy.

Dużo opowieści mało treści.

Dużo opowieści mało treści.

W maju 2020 r. w ramach akcji darmowych ebooków przeczytałam "Cała przyjemność po mojej stronie" Natalii Sońskiej. W tym tygodniu zupełnie nieświadomie przeczytała drugą część serii pt. "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?". Znów zwiodła mnie okładka 😉😊

Jagoda przygotowuje się emocjonalnie i mentalnie do sprawy rozwodowej z Łukaszem. Po ostrej wymianie zdań nie ma obok siebie Tomasza. Wsparcie zapewnia jej Agata, która wciąż mieszka u Jagody. Bardzo pomocny okazuje się też polecony przez Tomasza mecenas Teodor Leszczyński, który w trudnych chwilach uspokaja Jagodę, której wciąż towarzyszy nieprzyjemne przeczucie, że rozwód nie będzie łatwą sprawą. Ma obawy, że Łukasz może żądać kamienicy, a co za tym idzie mogą pojawić się kłopoty z lokalem wynajmowanym dla "Słodkiej", cukierni, w której pracuje Jagoda.

Muszę przyznać, że drugi tom czytało się lepiej niż "Całą przyjemność...". Książka jest bardziej emocjonalna. Nadal jednak akcja rozwija się na tyle wolno, że miałam wrażenie, że pisarka specjalnie stosowała zwroty akcji i wynajdywała kolejne problemy, by móc zapełnić karty książki.

Przeszkadzało mi, że Tomasz mocniej rozpamiętywał rozstanie z Jagodą niż ona. Wydał się bardziej wylewny w uczuciach niż kobieta, częściej potrzebował wsparcia przyjaciela. Dla mnie to odrealniony zabieg.
Jeszcze bardziej męczyła mnie postać Leszczyńskiego - niby wzięty adwokat od spraw rozwodowych, a nie przewidział zachowania Łukasza. Mało tego - po pierwszej rozprawie zachował się totalnie nieprofesjonalnie i to mimo tego że chwilę wcześniej na sali sądowej użyto argumentu, który właśnie potwierdził.

Najbardziej jednak męczył mnie dziwnie upływający czas, jakby autorka nie bardzo miała nad nim kontrolę.
Książka trochę na siłę, ale okazała się skutecznym odmóżdżaczem i narzędziem na odstresowanie.

W tej części poznamy dalsze losy sympatycznych bohaterów -Jagody i Tomasza oraz ich bliskich.
🧁Wielkimi krokami zbliża się sprawa rozwodowa Jagody i Łukasza. Atmosfera robi się coraz bardziej napięta i nerwowa. Dla dziewczyny to bardzo trudny okres, zwłaszcza, że jej mąż zaczyna robić jej pod górkę.
Dodatkowym zmartwieniem jest realna groźba utraty odziedziczonej kamienicy, w której mieści się cukiernia "Słodka". Na szczęście Jagoda może liczyć na pomoc przystojnego i sympatycznego Teodora - prawnika, z którym zaczyna spędzać coraz to więcej czasu.
Tymczasem o uwagę dziewczyny znów zaczyna zabiegać Tomasz, do którego jej serce kiedyś tak mocno biło❤️.
Czy Jagodzie uda się uratować kamienicę i ocalić "Słodką"? Czy odzyska miłość swojego życia? I wreszcie, czy Karol - właściciel cukierni, który zapadł się pod ziemię w końcu się odnajdzie? 🧁
-----------------
Podobnie jak w pierwszej części - znów mamy tu sporą dawkę emocji, wzajemne przyciąganie i odpychanie. Raz jest gorąco, a raz wieje chłodem... Tylko cukierni i zapachu słodkich wypieków jest tu jakby nieco mniej 😉.
Osią fabuły tej części jest sprawa rozwodowa Jagody i Łukasza. To wokół niej toczy się zdecydowana większość akcji powieści.
I choć całość w niektórych momentach okazała się dla mnie dość przewidywalna, to jednak nie odebrało mi to przyjemności czytania 🤗.

Autorka w moim przekonaniu, bardzo dobrze nakreśliła wzajemne relacje pomiędzy bohaterami, pokazując, że udany związek to przede wszystkim szczera rozmowa, wzajemny szacunek, uwaga i kompromis.
Przepięknie pokazała też siłę siostrzanej miłości💝. Udowodniła, jak trudne do wykorzenienia potrafią być stereotypy, które utrudniają nam życie i jak wielka może być nasza niezdolność do wychodzenia poza utarte schematy myślenia.

Polecam Wam tę słodko-gorzką lekką opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości ❤️.
Zacznijcie jednak od pierwszego tomu, który wprowadzi Was w cudowną atmosferę "Słodkiej" i jej gości.

Dodatkowym zmartwieniem jest realna groźba utraty odziedziczonej...

Pierwsza część była urocza i bardzo mi się podobała, choć trochę czasu już upłynęło od jej przeczytania... W drugiej natomiast jest za dużo "dramy". Na dokładkę korekta ewidentnie przysypiała - trafiłam na kilka takich "kwiatków", że włosy jeżyły mi się na głowie, w rodzaju "nienachlana" (!) zamiast "nienachalna" i "sprawy serowe" zamiast sercowych. Choć przyznam, ubawiło mnie to :D

Oczywiście pierwszej części nie czytałam, ba nawet nie wiedziałam, że ta seria ma kilka tomów. Nie przeszkadzało mi to jednak w lekturze. Książkę czytało się przyjemnie, bohaterowie zostali bardzo przystępnie przedstawieni, tak że od razu czuło się do nich sympatię. Miałam długą przerwę w czytaniu ale nie musiałam wracać do początku by łatwo przypomnieć sobie o co chodzi. Jest to lekka książka do przeczytania kiedy nie chce się myśleć za dużo.

Niby taka sobie lektura a faktem jest, że dwie części dosłownie pożarłam w zaledwie kilka dni. Zaczęłam żyć życiem bohaterów i jestem bardzo ciekawa co dalej. Podoba mi się, że ta książka nie była już taka cukierkowa jak pierwsza część - samo życie, nie zawsze jest tak słodko.

Wciągająca jak pierwsza część 🙂

Wciągająca jak pierwsza część 🙂