Tego kwiatu jest pół światu

Okładka książki Tego kwiatu jest pół światu Marta Radomska
Okładka książki Tego kwiatu jest pół światu
Marta Radomska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Tego kwiatu jest pół światu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Tego kwiatu jest pół światu (tom 1)
Czwarta Strona
2019-01-30
2019-01-30
literatura polska

Ostatnio kupiłam trzy tomy cylku Tego kwiatu jest pół światu Marty Radomskiej.
Właśnie przeczytałam pierwszy.

Cóż mogę napisać. Ubawiłam się jak mało kiedy.
Książka zaczyna się wątkiem kryminalnym. Mamy do czynienia z zabójstwem i porzuceniem zwłok.
Potem to już istna komedia pomyłek, czasem zbyt wręcz przerysowanych. Czytając miałam wrażenie, że to nie może tak wyglądać w normalnym życiu, choć może się mylę...

Ale książka urocza, do końca ciągłe zmiany, zwroty akcji, humor i ciekawość, jak to wszystko się zakończy.
Normalnie tak gdzieś od połowy nie potrafiłam odłożyć książki. Tak mnie pochłonęła.

Ostatnio kupiłam trzy tomy cylku Tego kwiatu jest pół światu Marty Radomskiej.
Właśnie przeczytałam pierwszy.

Cóż mogę napisać. Ubawiłam się jak mało kiedy.

Majka to dziewczyna wielu talentów. Jej największym z nich jest talent do pakowania się w kłopoty. Mąż spotykający się na boku z jej pracownicą? Pestka! Uwięziony kot na drzewie? Dla niej to pikuś! Więc nie ma się co dziwić, że zwłoki na sąsiedniej posesji też będą wiązać się w ogromnym stopniu z nią! Ale o co chodzi? Nie zdradzę Wam nic więcej! Nie zamierzam psuć zabawy!

Słodko - gorzka kryminalna obyczajówka. Autorka serwuje nam prawdziwy misz- masz styli pisarskich! A jak dobrze to jej wychodzi! Można się i pośmiać przy niezdarności i wszechobecnym pechu głównej bohaterki. I romantycznie westchnąć czytając o perypetiach miłosnych. A dodatkowo starać się rozwiązać zagadkę zabójstwa! Naprawdę ta książka to czysta przyjemność z mnóstwem mruczącej miłości w tle ;) polecam gdy miałaś gorszy dzień i chcesz poprawić sobie nastrój, albo odwrotnie - gdy dzień był wspaniały a Ty chciałbyś równie dobrze spędzic wieczór. Nie będziecie zawiedzeni! Ja już sięgam po drugą część żeby dowiedzieć się jak dalej potoczyły się losy Majki, Lilki, Michała i całej kociej ferajny!

PS. Mówcie co chcecie ale ja UWIELBIAM Borówę! Oby było go więcej w kolejnych częściach!

Czytałam niedawno pierwszą część wcześniej wydanej trylogii tej samej autorki - „Maraton do szczęścia”. Tylko pierwszą, bo książka nie spodobała mi się wystarczająco, żeby chcieć przeczytać kolejne tomy. Zamiast tego postanowiłam zabrać się za kolejną – znów trylogię – w nadziei, że bardziej przypadnie mi do gustu.
Tymczasem już dosłownie od pierwszych stron nie mogłam uwierzyć własnym oczom: autorka w większości splagiatowała samą siebie, książka została napisanej według prawie tego samego schematu.

I tak: w pierwszym cyklu główną bohaterką jest kobieta lat około 30, mieszkająca w dużym mieście, pracująca w klubie fitness, a prywatnie dużo biegająca i przygotowująca się do maratonu (stąd tytuł),świeżo po rozstaniu z niezbyt odpowiednim partnerem.
Tutaj - główną bohaterką jest kobieta lat około 30, mieszkająca w dużym mieście, pracująca w kwiaciarni (stąd tytuł),prywatnie lubiąca długie spacery i dzięki nim utrzymująca dobrą kondycję, świeżo po rozwodzie z niezbyt odpowiednim mężczyzną.

W poprzednim cyklu główna bohaterka ma bliskiego przyjaciela, który jest dla niej jak brat, który ma narzeczoną i właśnie się żeni, w tym cyklu: główna bohaterka ma brata bliźniaka, który ma narzeczoną i właśnie się żeni.

Tam jednym z bohaterów jest pies „trudnej” rasy, przygarnięty z ulicy, tutaj – bardzo niesforny kot, przygarnięty z ulicy.

W obydwu cyklach główna bohaterka bardzo szybko trafia na nowego interesującego ją mężczyznę, i to z wzajemnością, jednak występują pewne komplikacje, uniemożliwiające przeniesienie znajomości na „wyższy poziom”. Co oczywiście w końcu się udaje.
W obydwu cyklach jednym z wątków jest rodzinna tajemnica.
W obydwu cyklach jest wątek kryminalny, od którego książki zaczynają się i który potem przeplata się z obyczajówką/romansem. I tu i tu siostra nowego absztyfikanta okazuje się złym charakterem.
I oczywiście obydwa cykle są trzytomowe, o podobnej, dość dużej liczbie stron.
Są też pewne różnice, na szczęście, końcówka jest inna, ale podobieństw jest więcej.
(I bardzo się dziwię, że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi!)

Za coś takiego nie mogę przyznać takiej oceny, jaką bym dała nieświadoma tych faktów, a i tak byłoby to maksymalnie 5/10. Nie polubiłam głównej bohaterki, Majki, ani w sumie nikogo innego, z wyjątkiem postaci niejakiego Stevena.
Często powtarzane jest (na okładce też),że Majka ma pecha do mężczyzn, ale poza tym, co się aktualnie dzieje, wiemy tylko o jej nieudanym małżeństwie; brakuje informacji na temat wcześniejszych związków, żeby to jakoś wytłumaczyć.
Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, że opis na okładce wprowadza w błąd.

Książka napisana jest dość męczącym stylem. Niby jest lekki, ale jakiś taki chaotyczny i robiący wrażenie pośpieszności, jest też tu coś emocjonalnie obciążającego, jakby zbyt duży temperament. I dużo drobiazgowych opisów... Nie lubię banalnych porównań do Chmielewskiej, ale tutaj nawet ja miałam wrażenie naśladownictwa, oczywiście nie mającego tego samego uroku.
Na plus liczę to, że mimo wszystko historia trochę wciąga i czyta się szybko.

Tymczasem już dosłownie od pierwszych stron nie mogłam...

Niezobowiązująca poczytajka na luźny wieczór dla zestresowanych.

Niezobowiązująca poczytajka na luźny wieczór dla zestresowanych.

Relaksująca, zabawna historia z wątkiem kryminalnym, a dodatkowo z kotem jako jednym z bohaterów... po prostu super, biorę się za druga część. Polecam dla relaksu i odprężenia.

tódno się czytało jak dla mnie hoc pomysł na książkę jest fajny i zabawny tylko poco takie długie opisy bohaterki mai .ksiazka fragmetami zabawna i wciągajaca szkoda na prawdę ale jak ktos lubi to polecam ale ja nie ale moze jeszcze dam szanse nastepnym tomom

"Brakowało mi w tym mieszkaniu kwiatów. Choćby na półce pod telewizorem w salonie, jakiś niewielki bluszczyk, który dodałby pomieszczeniu przytulności."

Lubisz kwiaty doniczkowe?
Podziel się, jakie posiadasz :)

Ja mam jedną hortensje domową, jednego zamiokulkasa, trzy monstery (2 z nich pojadą do Polski),pięć storczyków, jednego bambusa, jedną bromelię oraz jednego kalanchoe i wrzosa.
Bardzo lubię takie kwiaty i jestem pewna, że to jeszcze nie koniec :)⠀
W salonie mam wolny cały parapet :)

Książka Marty Radomskiej "Tego kwiatu jest pół światu" to książka lekka i przyjemna, którą idealnie czytać do poduszki. Otwiera kolejną serię książek obyczajowych autorki, których wydawcą jest Czwarta Strona.

Główną bohaterką jest Majka - dziewczyna bardzo zwariowana, pakująca się w tarapaty jak nikt inny. Kiedy ją poznajemy, jest w trakcie rozwodu i ma nadzieję, że życie jeszcze ją zaskoczy i oczywiście się nie myli. Podczas drogi do pracy widuje tajemniczego mężczyznę, który pomaga jej, gdy Ona ratuje kota, który utknął na drzewie. Sprawa nie jest jednak taka prosta ponieważ podczas tej eskapady Majka znajduje denata, który w późniejszym czasie okazuje się być Jej byłym mężem, a to dopiero początek przygód. Kolejne atrakcje, jakie Majka spotyka na swojej drodze, nie zawsze okazują się być przyjemne. Przypadkowo poznany Robert nieźle namiesza w Jej i tak już zwariowanym życiu, a tatuażysta o niezwykle pięknym spojrzeniu... no właśnie...
Cała książka jest napisana dość humorystycznie. Majka ma bardzo bujną wyobraźnie, dzięki czemu nie sposób się z nią nudzić. Wierzę, że mogłybyśmy zostać przyjaciółkami.

Lubisz kwiaty doniczkowe?
Podziel się, jakie posiadasz :)

Książka zabawna, wciągający wątek kryminalny, wątek miłosny. Zabawna i przyciągająca kłopoty jest również Majka. Całość lekko się czyta, dużo tutaj kotów, w ogóle od uratowania kota się zaczyna. Czy mężczyzna, który pomógł jej kota uratować to będzie ten jedyny? Czy koty go polubią? Bo na nich można polegać. Jak ułożą się losy Majki i tatuażysty Stevena przeczytamy w drugiej części serii.

Mam wrażenie, że autorka ma kota na punkcie kotów. Tak bardzo umeczyła mnie ta ksiązka, że nawet nie byłam w stanie dobrnąc do połowy. A szkoda!

Cieżki styl pisania. Fabuła przeciągana na siłę.

Cieżki styl pisania. Fabuła przeciągana na siłę.