Zacznijmy jeszcze raz

Okładka książki Zacznijmy jeszcze raz Natalia Sońska
Okładka książki Zacznijmy jeszcze raz
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Jagodowa miłość (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Jagodowa miłość (tom 3)
Czwarta Strona
2019-09-04
2019-09-04
literatura polska

"Zacznijmy jeszcze raz" to kolejny tom z serii Jagodowa miłość. Z przyjemnością odwiedziłam bohaterów powieści i pachnącą świeżymi wypiekami cukiernię. Książka lekka, ciekawa, niewymagająca. Fabuła idealnie sprawdziła się na weekendowe odpoczywanie przy pierwszych promieniach słońca. Ostrzegam: w trakcie lektury lepiej mieć przy sobie coś słodkiego... :) ta historia wręcz prosi się o kęs pysznego serniczka. Otwarte zakończenie staje się idealnym wstępem do kolejnej części. Już biegnę do biblioteki i cukierni.. :)

„Zacznijmy jeszcze raz ” to trzeci już tom serii Jagodowa Miłość. 🫐
Cała seria składa się z 5 tomów. 📖

Ciekawa dalszych losów bohaterów liczyłam na trochę więcej akcji niż w drugim tomie i się nie zawiodłam. 😉
W życiu Jagody nadchodzą zmiany, pojawiają się kłopoty w cukierni i życiu osobistym. Dowiemy się czy szczera rozmowa między Jagodą, Tomaszem i Teodorem zakończy kłopoty uczuciowe całej tej trójki?🥰📖

Ten tom zdecydowanie lepiej się czyta, akcja dzieje się szybciej.

Po trzech przeczytanych trzech książkach mam takie przemyślenia, że Jagoda trochę sama nie wie czego chce i miota się między dwoma mężczyznami. Natomiast Tomasz jest jak na faceta bardzo niezdecydowany, niby chce, ale trochę się boi i marudzi. Teodor jak zwykle cały na biało, trzyma fason i klasę, aż momentami ciężko do uwierzenia. Czasami prosi się o odrobię werwy w tych bohaterach.
Problemy właściciela "Słodkiej" także wyrywają z butów i są przesadzone. Uwielbiam natomiast słowne utarczki między Adamem i Tomaszem.🥰

Tak jak w poprzednim tomie bywa momentami lekko nudnawo i pewne niedopowiedzenia w tej części sprawy już nam sugerują o czym będzie kolejny 4 tom.

Przede mną jeszcze dwie kolejne części. Mam nadzieję, że problem pewnej Pani nie zostanie rozdmuchany do granic niemożliwości.
Pomimo wszystkiego lubię tę serię. Doskonała odskocznia od życia codziennego i dobra lektura na trudny czas lub po jakiejś bardziej wymagającej lekturze.

IG @zmowaksiazkowa

„Zacznijmy jeszcze raz ” to trzeci już tom serii Jagodowa Miłość. 🫐
Cała seria składa się z 5 tomów. 📖

Historia miała potencjał, ale przekartkowałam już trzeci tom.

Historia miała potencjał, ale przekartkowałam już trzeci tom.

Nadal potrzebuję lekkiej lektury, która pozwoli odreagować codzienne życie, więc poszłam za ciosem i zaraz po skończeniu drugiego tomu "Jagodowej miłości" Natalii Sońskiej wybrałam tom trzeci pt. "Zacznijmy jeszcze raz".

Jagoda ledwo uporała się z rozwodem z Łukaszem już ma na głowie kolejne zmartwienie, jakim są losy "Słodkiej", cukierni, w której pracuje i dla której wynajmuje lokal. Karol, jej właściciel. wciąż nie dje znaku o sobie. Trzeba opłacić faktury dostawców, mediów i serwisantów. A do tego zbliża się koniec miesiąca i konieczność wypłacenia pensji. Z niektórymi opłatami można sobie poradzić z wpływów do kasy, ale brak dostępu do konta bankowego cukierni oraz pełnomocnictwa do podpisywania dokumentów sprawiają, że czarne chmury gromadzą się nad "Słodką" i jej przyszłością. Jagoda wyłożyła już oszczędności na kupno nowego pieca, ale brak wpływów z wynajmu lokalu w swojej kamienicy uszczupla te oszczędności.
Współpracownicy liczą na nią i oferują pomoc.
Kobieta może liczyć również na siostrę Agatę. Wspiera ją również Teodor, z którym więź mocno się zacieśnia. Ale na horyzoncie pojawia się ponownie Tomasz.

Zarówno Jagodzie, jak i Tomaszowi życie z dala od siebie mocno dało się we znaki, ale też pokomplikowało egzystencję. Czy wrócą nareszcie do siebie, jak sugeruje to tytuł? Kto z bohaterów będzie się o to najmocniej starał?

Tę część czytało się zdecydowanie lepiej od pozostałych. Tomasz znów przedstawiony jest jako mężczyzna z krwi i kości, a bardziej emocjonalna jest Jagoda. Na szczęście nareszcie oboje decydują się na normalne i szczere rozmowy, w których sporo sobie i innym wyjaśniają. Szkoda, że nie wszystko, bo to - znając twórczość Natalii Sońskiej - będzie kanwą kolejnego, przewidywalnego tomu.
Historia Karola wydaje mi się mocno przesadzona i przez to znów książka jest odrealniona. Ale może właśnie dlatego można przy niej odpocząć i zrelaksować się.

Bardzo się cieszę, że mimo wszystkich sztormów ta historia zakończyła się milutko. Ale cieszę się również dlatego, że nie wszystko się poukładało, nie wszystko zostało powiedziane a to pozwala myśleć, że w kolejnej części będzie się działo! I świetnie bo byłoby zwyczajnie nudno i mdło gdyby wszystko zawsze było cacy! Zupełnie jak w życiu: raz na wozie, raz pod wozem i dzięki temu uczymy się doceniać!
Polecam podobnie jak poprzednie dwie części i sięgam po kolejną.

Tomasz zdecydowanie nie jest w moim typie. Denerwuje mnie ta postać, bardzo niemęska.

Z części na częśc jest coraz bardziej wciągająca 🙂 najbardziej rozbawiają mnie dialogi Adama z Tomaszem 🙂

Kolejny seria z przygodami Jagody i Tomasza…. Polecam

Kolejny seria z przygodami Jagody i Tomasza…. Polecam

Jagoda zakończyła burzliwy związek z Łukaszem wygrywając sprawę rozwodową, mogłoby się wydawać, że wszelkie jej problemy odejdą w niepamięć po tym radosnym wydarzeniu. Nic bardziej mylnego...

Kłopoty w cukierni piętrzą się od feralnego wypadku, w którym poparzony został jeden z kucharzy, zaginięcie właściciela, ogromne długi u dostawców, brak pieniędzy dla pracowników, to nie jedyne z czym musi zmagać się Jagoda.

Na szczęście u jej boku czuwa Teodor, z którym kobieta bardzo się zbliżyła ostatnimi czasy, tylko co jeśli, u boku ma jednego, a myśli o kimś całkiem innym?

Ta część sagi podobała mi się znaczenie bardziej niż poprzednia, była akcja, coś się działo, pojawiło się kilka nowych ciekawych wątków, zachęcających do przeczytania kolejnej części.

Jagoda po pozytywnym zakończeniu sprawy rozwodowej powoli zaczyna dochodzić do siebie i boki nikogo innego jak Teodora. Niemniej jednak sprawa z cukiernią nadal spędza jej sen z powiek, właściciel w dalszym ciągu jest nieobecny.

Nasz drugi główny bohater - Tomasz mierzy się z wiadomością, która i jemu teraz skomplikowała życie. Dodatkowo bierze udział w konkursie na awans w banku, w którym pracuje, dzięki czemu potrafi trochę zająć swoje myśli czym innym.

Pewnego dnia, teściowa Tomasza zamawia u Jagody ciasta na festyn i ta postanawia zostać i pomóc w sprzedaży ciast, ponieważ jeden z wolontariuszy nie dotarł na miejsce. Dla Jagody było to ogromną przyjemnością. Pod koniec festynu pojawia się ON. Po wszystkich tygodniach kiedy nie rozmawiali o nie widzieli się, nagle wszystkie dawne uczucia wracają. W jednym zdarzeniu na festynie bierze udział również obecny partner Jagody, który obserwował co tam miało miejsce.

Czy kobieta zdecyduje, z którym z mężczyzn chce dzielić życie?

Nagle na domiar tego pojawiają się przesłanki o możliwości odnalezienia Karola - właściciela Słodkiej. W Jagodzie tli się nadzieja na lepsze jutro, ponieważ długi wciąż rosły i to spotkanie, do którego doszło w cukierni lepiej żeby się nie powtórzyło.

Czy Jagoda i Tomasz wrócą do siebie czy nadal będą oszukiwać swoje serca, że nie są sobie pisani? Czy kobieta jednak zostanie z Teodorem, który stał się dla niej bardzo bliski? Jaką tajemnicę ukrywa Tomasz o jak to wpływa na jego obecną sytuację życiową? Czy Karol pojawi się w Słodkiej i wszystko wróci do normy?Dowiedzcie się sami sięgając po tę książkę 💜

Tak samo jak w poprzednich częściach i tę czytało się niesamowicie szybko. Opisy słodkości z cukierni powodowały, że ślinka mi ciekła podczas czytania. A losy bohaterów były dla mnie tak ciekawe, że nie mogłam się oderwać od czytania. Kto czytał poprzednie części polecam sięgnąć i po tą, bo dzieje się, oj dzieje w tym tomie 😂

Dodaj cytat z książki Zacznijmy jeszcze raz