Kandydatka

Okładka książki Kandydatka
Rachel E. Carter Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Czarny Mag (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Emilia Skowrońska
fantasy horror magia

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Śmierć marzeń o lepszej części

Link do recenzji

376 11 27

Powiem szczerze, że od momentu mojego ostatniego spotkania z serią Czarny Mag minęło już trochę czasu, jednak wciąż wracałam myślami do Ryiah i pozostałych bohaterów serii. Nareszcie postanowiłam sięgnąć po tom trzeci ich przygód, a w następnej kolejności doprowadzić do skończenia całej serii. Czy Kandydatka zachwyciła mnie równie mocno co poprzednie tomy? Na to pytanie...

Nie porzucam rozpoczętych cykli, karmiąc się nadzieją, że może jednak coś się rozkręci w akcji i chyba w końcu dostrzegłam światełko w tunelu. Wątek miłosny wątkiem miłosnym, a jednak przynajmniej pojawia nam się bardziej zarysowana postać brata Darrena, złego i mrocznego Blaine'a. No i akcja nabrała tempa.

lekka, dość przyjemna fantastyka można powiedzieć, że młodzieżowa, w której jest też oczywiście romans ale przyjemnie się ją czyta nawet nie będąc nastolatką :) W 3 tomie sporo się dzieje, jest dość wartka akcja i sporo "plot twistów" a końcówka zaskakuje i dzięki temu chce się czytać dalej.

Na półkach: , , , ,

Tym razem Ryiah wie kim jest dla niej Darren. Para nie miała za sobą łatwej przeszłości, teraz także nie wszystko jest kolorowe. Nikomu z dworu nie podoba się, że narzeczona księcia jest plebejuszką.
Jako pełnoprawna magini podejmuje się pracy w pułku na północy, jednak jej ambicje nie opadły. Dziewczyna nie zapomina by ćwiczyć. Może zajść jeszcze wyżej - zostać Czarnym...

Ta część jest dobra, ale widzę że bohaterowie zaczynają się wytracać także dobrze byłoby na tym kończyć, ale kto wie co czeka nas w czwartej i ostatniej części.

Rewelacyjna kontynuacja serii Czarny Mag. Kolejny tom pełen przygód, dramatów, dynamicznych zmian fabuły i kalejdoskopu emocji!

Po rewelacyjnej końcówce tomu drugiego przyszła pora na rewelacyjny tom trzeci!
Powiem tak! Co tu się działo, hoho!
Jejejku, bez dram ta książka nie mogłaby istnieć, straciłaby cały swój urok, i wyjątkowo, nie mam tutaj na myśli kłótni między naszymi słodkimi kochankami!
Państwo, szykuje się na wojnę!
Wprost nie mogę doczekać się tego, co wydarzy się w części czwartej,...

Zdecydowanie wciągająca historia i znowu dużo akcji, podobnie jak w tomie drugim. Wielu wątków można się domyślić, ale to nie psuje zabawy.

Na półkach: , , , ,

Moja ulubiona Mary Sue wraca na scenę! Zdobyła rękę i serce księcia-nienastępcy (ale nie dosłownie, a szkoda), choć ten jest lepszym od niej magiem. Poza tym, pół roku stacjonuje sobie na treningach z dala od korony. I jest super, i ćwiczy sobie i jest outsiderką, i w ogóle, nikogo nie lubio poza swoim bratem, i wszystko jej sie udaje, tyle robi ale nadal nikt jej nie lubi....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po dwuletniej przerwie wróciłam do serii Czarny Mag i jej trzeciego tomu Kandydatka autorstwa Rachel E. Carter.
Niby fantastyka młodzieżowa, a wręcz romans fantastyczny, ale ma w sobie coś innego i świeżego co wyróżnia ten cykl na tle innych.
Wiadomo są elementy które można przewidzieć już na początku, ale są też świetnie zrobione zwroty akcji, które sprawiają, że ciężko...

1 054
  • 2020