Ostatnia walka

Inne

Wyróżniona opinia i

Ostatnia walka

przeczytanych książek 310 napisanych opinii 203

Książka dużo lepsza niż poprzednia część. Zaskoczyło mnie zakończenie. Myślałam ze inaczej się skończą ich przygody ale nie jestem zawiedziona.

Książka "Ostatnia walka" autorstwa Rachel E. Carter to absolutnie niesamowity finał całej serii. Od pierwszych tomów widać jak rozwija się warsztat pisarski autorki, co sprawia, że każda kolejna część jest coraz lepsza. Jeśli uwielbiasz wątek enemis to lovers, to ta książka jest dla Ciebie! Tym razem kochankowie są już małżeństwem, ale stają po dwóch stronach barykady. Ona jest rebeliantką, on następcą tronu...

Opisy walk i pojedynków wciąż trzymają wysoki poziom i podczas czytania ma się wrażenie, jakby się oglądało film. Zakończenie książki zdecydowanie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, co sprawiło, że było to dla mnie jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

"Ostatnia walka" to książka, która ma wszystko, czego można oczekiwać od dobrej lektury - walki, magię, intrygi, romans, zdradę i wiele więcej. Postacie, takie jak Daren i Ryiah, wzbudzają mieszane uczucia, co sprawia, że historia jest jeszcze bardziej wciągająca. Autorka potrafi sprawić, że czytelnik z łatwością przejmuje się losami bohaterów i z nieopisaną przyjemnością zagłębia się w narrację.

Lekka książka z fajnym zakończeniem. Fajny epilog

Lekka książka z fajnym zakończeniem. Fajny epilog

Bardzo dobre zakończenie serii. Serii, którą śmiało mogę polecić fanom młodzieżowej fantastyki. Ma charakternych bohaterów, magię, motyw szkoły i ciekawą fabułę. Polecam.

Ostatnia część serii przygód Rya. Zawsze się trochę obawiam zakończeń historii, zwłaszcza w fantasy. W powieściach młodzieżowych, według mnie, często przesładzają zakończenie. Kiedy całe te trudy zostają przekute w niesamowicie szczęśliwe zakończenie. Tutaj Rys musi walczyć głównie ze swoimi demonami, które są pokłosem jej wcześniejszych decyzji. Podobała mi się ukazania psychicznej walki , gdy Rya podjęła bardzo trudną decyzję. Gdy wiedziała, że niezależnie od tego co zadecyduje, osoby bliskie jej sercu będą cierpieć. Takie rozterki uwiarygodniły postać Rya, a nie że spływa po niej jak po kaczce. Atutem w powieści jest ukazanie, że każde podjęte działanie wiąże się z konsekwencjami. Niestety, są pewne elementy, które uważam za mało wiarygodne i nie mówię tu o istnieniu magii. No i zakończenie powinno w moim mniemaniu mieć pół łyżeczki mniej cukru. Niemniej jednak cieszę się, że natrafiłam na tę serię. Potrzebowałam rozrywki i to otrzymałam.

W całej serii tych książek mógłbym znaleźć ponad 100 całkowicie niekonsekwentnych elementów. Książka jest nielogiczna i głupia tak jak cała jej fabuła. Może być to coś przyjemnego, tylko dla ludzi którzy nie myślą o tym co słyszą. Przykład choćby jeden, jeżeli oni tak pozbawiają się krwi na swoich ćwiczeniach, to jakim cudem magowie ich leczą w trzy godziny. Czy także czarują krew, ale przecież nie, bo każde element wyczarowany znika kiedy czar się uwalnia. Można by też powiedzieć czarowanie sztyletów latających czy strzał, a czy nie można ich wyczarować przy samej szyi atakowanego a nie lecących dopiero do niego. Lub jeszcze to, a dlaczego mag bojowy ma nie znać podstawowych zaklęć leczących jego samego, przecież to jest jakaś absurdalna debilna bzdura. Bardzo niskiej jakości fabuła tych książek, zupełnie niekonsekwentna i to strata czasu.

Ostatnio przesłuchałam cykl „Czarny Mag” autorstwa Rachel E. Carter. Muszę przyznać, że całkiem miło spędziłam z nią czas.

Główną bohaterką jest Ryiah, która od dziecka marzy, by stać się maginią bojową. Wraz ze swoim bratem bliźniakiem Alexem wyrusza więc do Akademii Magii. Tam przez rok uczy się walki, strategii, no i przede wszystkim panowania nad swoimi mocami. Musi stać się najlepsza, ponieważ dalszej nauki dostąpi tylko 15 najzdolniejszych uczniów. Nie jest to łatwe, ponieważ jest niskiego pochodzenia, a faworyzowani są arystokraci i bogacze. Zwłaszcza pewien książę.

Cykl składa się z 4 tomów. Możemy więc z góry spodziewać się wyników selekcji na końcu pierwszego roku:) Jednakże język i opisane wydarzenia są na tyle płynne, że słuchało się tego z ciekawością. Pierwsze 2 tomy, to typowe szkolne fantasy. Mamy opisy zajęć, trudności i sukcesów w nauce. Jesteśmy świadkami nawiązywanych przyjaźni, sojuszów, wrogich grup, no i oczywiście relacji romantycznych. Tych ostatnich jest z każdym tomem więcej, aż w końcu zaczynają dominować. Rozwój wydarzeń z pierwszych tomów jest dość łatwy do przewidzenia, można się spodziewać rozwiązań problemów i intryg. Jednakże to co wydarzyło się w tomie 3 i 4 trochę mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiego biegu zdarzeń. Sprawiło to, że jak poprzednie części słuchałam wprawdzie z zainteresowanie, ale bez szału, to od tych nie mogłam się oderwać. Zakończenie może nie wszystkim się podobać, ale mnie usatysfakcjonowało. Zamyka wszystkie wątki, a to dla mnie jest najważniejsze.

Seria ta może nie jest wybitna, ale całkiem przyjemna. Polecam każdemu, kto szuka czegoś łatwego i miłego. Nie jest zbyt skomplikowana, skupia się tylko na paru głównych problemach. Dla mnie była więc idealna do słuchania przy pracy.

34/53
#OstatniaWalka
#CzarnyMag
#RachelECarter

Cała seria jest świetna. Chyba ma to coś co sprawia, że z chęcią wchodzimy do innego świata. Odkrywamy go razem z bohaterami i chłoniemy.

Przyznam, że długo czekałam na zakończenie czyli ostatnią walkę. Dlatego też tak późno po nią sięgnęłam.

Cóż mogę powiedzieć nie zawiodłam się. Cała akcja, intrygi, relacja pomiędzy Ryiah a czarnym magiem... Naprawdę czytałam z zapartym tchem.

W całym cyklu możemy zauważyć jak zmieniają się nasi bohaterowie, jak dojrzewają i biorą odpowiedzialność za swoje czyny.

Historia jest niezwykle emocjonująca i byłam niezwykle wciągnięta w tą historię (aż zarwałam nockę, a to już o czymś świadczy 😅)

Nie ma co polecam.

34/53
#OstatniaWalka
#CzarnyMag
#RachelECarter

Niby całą serię będę wspominać na pewno na plus, ale ten tom uważam za najsłabszy. Kiedy po raz setny czytałam o tym, jak bohaterka jest „rozdarta”, to miałam ochotę przeskakiwać całe akapity. Bez tego książka byłaby o połowę krótsza i myśle, że wcale by na tym nie ucierpiała. Niektóre rozwiązania wydawały mi się strasznie dziecinne, mimo że wciąż wszędzie lała się krew. Zabrakło tego czegoś, co miał w sobie pierwszy tom. Niby stawka jest znacznie wyższa, ale samymi ozdobnikami zdań nie osiągnie się poczucia niebezpieczeństwa. Niemniej skończyłam serię z poczuciem satysfakcji i nie żałuje zainwestowanego czas. Ot lekka i przyjemna młodzieżówka.

Czwarty tom jest bezpośrednią kontynuacją tomu trzeciego, więc przez pierwsze trzysta stron książkę czytało się mi strasznie.
Pierwsze trzy tomy pochłaniałem bez opamiętania, podczas gdy do ostatniego musiałem się zmuszać. Warsztatowo poziom jest utrzymany, jednakże fabularnie, odczucia protagonistki mnie osobiście odrzucały.

Dopiero w ostatniej ćwiartce opowieści historia wróciła na właściwe tory, nie rozumiem opinii ludzi, w której mowa o złym zakończeniu serii. Nie widzę tego złego zakończenia i zastanawiam się, na czym miało by ono polegać.

Dopiero w ostatniej ćwiartce opowieści...

Rachel E. Carter Ostatnia walka Zobacz więcej