Zabójczyni i podziemny świat

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Assassin and the Underworld
2014-01-01
2011-01-01
Marcin Mortka
Uroboros
szklany tron zabójczyni caelena sardothien
The Assassin and the Underworld
Szklany tron Opowieści (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-01-01
Marcin Mortka
szklany tron zabójczyni caelena sardothien

"Podziemny świat" doceniam za love story, zazdrość, motyw nienawiści damsko-damskiej, kurtyzany, za scenę tańca, brak zaufania po cierpieniu jakie się doświadczyło oraz za cute stronę Sama. Trochę przerażał mnie ten "łagodny" Arobynn. W ogólnym rozrachunku dużo się działo, historia wciągała... Ale nie zapada w pamięć (6/10⭐)

Kolejne przygody Celeany, zwroty akcji i rozwijająca się miłość.
Wszystko pełne akcji i barwnych opisów
Co tu dużo mówić - bardzo przyjemna lektura

Kolejna odsłona historii Cealeny. Widzimy ja tutaj trochę jako rozkapryszoną nastolatkę a nie jak zabójczynię Adarlanu. No ale cóż się dziwić w końcu ma 16 lat i mimo, że została wychowana w surowy sposób to jednak wiek ma swoje prawa. Poza tym na każdym kroku jest oszukiwana przez swojego Mistrza i Króla Zabójców, który albo jej nie ufa i dlatego kłamie, albo ma wobec niej...

Kolejny tomik przeczytany bez znajomości serii "szklany tron". Kolejny, który nie dostarczył mi przyjemności a zmęczył... ponownie spotkałam się z irytująca główną bohaterką - dosłownie rozwydrzonym bachorem, jej bolączkami a także rozterkami. Ponownie nie znalazłam akcji, napięcia, emocji, ciekawiej fabuły ale za to denerwujących bohaterów, infantylny styl, język, który...

Świetne! W tej opowieści autorka w przesadny sposób zrobiła z Caeleny pustą idiotkę (to jej mizdrzenie się do świecidełek i drogich rzeczy mnie mdliło). Aczkolwiek to mój jedyny zarzut, przeczytałam całość jednym tchem, uielbiam Sama i tak mega miałam ochotę dać naszej bohaterce z liścia, że aż sama siebie zaskoczyłam, bo aż takich emocji to dawno nie miałam. Wątek...

Strasznie nie mogłam się doczekać dalszych losów Caeleny, po jej niesamowitej przygodzie na Czerwonej Pustyni. Tym razem Caelenea wraca do Twierdzy Zabójców, wręcza Arobynnowi list pochwalny od Niemego Mistrza i już ma uwolnić się od niego... Ale przyjmuje ostatnie zlecenie. Do pomocy zabiera Sama, choć nie umie odnaleźć łatwości, z jaką dogadywali się w Zatoce Czaszek.
W...

Cienka książka, więc czyta się ją błyskawicznie. Nie bardzo mi się podobała, ale cykl "Szklany tron" nie należy do moich ulubionych. Ponadto pozycja jest trzecią opowieścią o przygodach Celaeny jako Zabójczyni i może powinnam czytać je kolejno? Ale mam tylko tą, a już tyle czasu zalegała na półce... Raczej dla fanów cyklu,reszta może sobie odpuścić.

• 2019
  • Fantastyka
  • 2020
  • 2020
  • 2021
  • Maas

Dodaj cytat z książki Zabójczyni i podziemny świat