Wyznanie Crossa

Okładka książki Wyznanie Crossa
Sylvia June Day Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rozpalona (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2013-07-03
Data 1. wydania:
2013-06-04
Ksenia Sadowska, Małgorzata Miłosz

Jest o wszystkim i o niczym. Już dawno żadna bohaterka nie męczyła mnie tak jak Eva.

No i kolejne wzloty i upadki, tajemnice wypływające na światło dzienne. Wydawać by się mogło, że tyle różnych przykrych i bolesnych zdarzeń nie może spotkać dwóch osób... Nie mniej nie złamały one naszych bohaterów, wręcz przeciwnie umacniają tylko ich uczucia. Teraz będą stawiać czoła swoim problemom razem jako mąż i żona. Chemia między nimi jest wręcz nieprawdopodobna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po kolejnej części mam ochotę rzucić tą książkę w kat ale jednak chce zobaczyć zakonczenie. Tutaj troche więcej się dzieje ale bez szału. Nadal n zasługuje na więcej niż 4. Myślę że i nawet 4 jest za duzo. Ta seria jest najgorsza jaka czytalam.

Ciąg dalszy historii Gideona i Evy. Przeczytałam tę książkę, bo to sobie zaplanowałam, bo tak ustaliłam, bo "muszę", ale nie mogę doczekać się końca tej serii...

Eva jest coraz bardziej świadoma uczuć Gideona, więc nie daje ponieść się emocjom i zazdrości. Seks jest ich rozwiązaniem na każdy problem. Gideon przekracza swoje granice.
Już na początku książki Eva wraca do domu po rozstaniu z Gideonem, a ja wywracając oczami, pomyślałam "ZNOWU?!". Na szczęście to tylko trudna gra dla ich bezpieczeństwa. Moim zdaniem ta część była najspokojniejsza ze wszystkich trzech, które do tej pory czytałam. Erotyki nadal było mi za dużo, nadal ją omijałam, a problemy "wynajdowały się" trochę na siłę. Jednak stosunkowo dużo było też opisów ze spokojnego spędzania czasu głównych bohaterów, jak na przykład oglądanie telewizji czy spanie. To była ciekawa odmiana, choć z drugiej strony, gdyby autorka usunęła chociaż połowę opisów seksu oraz połowę obyczaju, to książka z 400 stron, miałaby niecałe 200 stron, ale skoncentrowanej akcji ;)

Dość ciekawy był dla mnie wątek rodziców Evy (zarówno razem, jak i osobno), a Ireland była urocza, jak zawsze i cieszyłam się, że jako jedyna szczerze kibicowała Evie i Gideonowi. Bardzo współczułam Cary'emu. Został stworzony jako strasznie skomplikowana i pogubiona postać. Mam nadzieję, że w kolejnej części wyjdzie na prostą. Sama obecność Corinne oraz Brett'a pobudzała we mnie irytacje. Przeszkadzały mi także, po raz kolejny, wstawki z wyjaśnieniem tego, co było poruszone w poprzednich częściach. Rozumiem, że między częściami był na pewno jakiś okres czasu i przypominajki w stylu "Shawna jest siostrą Stevena" były w porządku, ale nie rozumiałam, po co na nowo przypominać pełny opis wyglądu ojca Evy. I to dwukrotnie. A a propos wyglądu... Ta książka jest najbardziej wymyśloną i usilnie wyidealizowaną książką, jaką w życiu czytałam. Jeszcze rozumiem wzajemne uwielbienie głównych bohaterów, ale ludzie, tam każdy jest "boski, uroczy i zabójczo przystojny albo piękny"! No i niech ktoś mi wyjaśni, jaki brzmi głos, który został opisany jako "(...)czysty seks oblany czekoladą i bitą śmietaną." Od tego dnia, nie lubię bitej śmietany :(

Pewnie się czepiam, ale nie podoba mi się ten nierzeczywisty styl uwielbienia. To co mnie urzekło, to zmiana w Evie i jej wewnętrzne rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze. Jej nowa pewność siebie, jej asertywność, oddanie, siła. Z kolei jej zainteresowanie seksualne Brett'em trochę zachwiało mi cały pozytywny odbiór jej postaci, ale jakoś to przeżyłam.

Nie mogę powiedzieć wprost, że książka mi się podobała i że ją polecam. Były momenty zarówno pozytywne jak i negatywne. Mi w ogóle cała historia się nie podoba, ale jestem taka, że wszystko muszę zawsze doprowadzić do końca i tylko dlatego jeszcze poświęcam jej swój czas..

Już na początku książki Eva wraca do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hmm... Wiele się tu dzieje, ale jakoś ciężko przebrnęłam przez tą część książki. Myślę że miłość Evy i Gideona rozkwitła na całego i chodź nadal zmagają się ze swoimi własnymi problemami to są w tym razem. W końcu jakiś ciekawy zaskakujący wątek z przyjacielem Evy, Carrym. Nadal jestem ciekawa co wyjdzie z przystojnym muzykiem, czy będzie zabiegał się o Evę? Jest już zaręczona, a co więcej jest mężatką tylko jeszcze nikt o tym nie wie... Ślub ich był zaskoczeniem dla mnie, więc dla ich ludzi z otoczenia też będzie lekkim szokiem. Wkurza mnie Corrine, była Gideona. Widać że manipuluje nim, chciałaby Crossa dla siebie. Ogólnie męczy mnie już to.. Ale chęć dowiedzenia się co wyjdzie na koniec, czy tych dwoje będzie szczęśliwych jest chyba większa! Więc czytam dalej :)

Oceniam tutaj zbiorczo pięć tomów bo nie ma sensu pisać recenzji do każdego bo w każdym jest podobnie. Sięgnęłam po te pozycje namówiona przez siostrę, która jest fanką Greya. No i tak ogólnie to właściwie był Grey w wydaniu Sylvii Day. Oczywiście inna historia, dużo tajemnic, zagadek, traumatyczne przeżycia bohaterów i mnóstwo seksu w tle. Swego czasu przeczytałam Greya i oceniając serię S. Day uważam, że jest tego seksu znacząco więcej i sceny są mocniejsze. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Jak komuś przeszkadza można śmiało opuścić, nic się nie straci.
W kolejnych tomach posuwamy się do przodu w historii bohaterów, uczestniczymy w rozstaniach, powrotach, kłótniach, scenach zazdrości. Jest to typowy romans z cięższą erotyką i próżno to nazywać literaturą wysokich lotów ale na niemęczący intelektualnie relaks będzie w sam raz.
Plusem jest łatwostrawny styl, proste zdania, bez zbędnych przemyśleń. Prosta ale wartka akcja przez którą niemal się płynie. Pięć tomów połknęłam w trzy dni długiego weekendu.

Aż do zwymiotowania.
Serio. Ilość aniołków i mój- mdli.
Sceny seksu wciąż jednakowo nudne.

Pytanie: po co czytam?
Szukam akcji. Mnóstwo jest podobnych książek, ale szukam - jaki autor miał pomysł na tzw akcje.

Cóż...
Tragedia.

Aż do zwymiotowania.
Serio. Ilość aniołków i mój- mdli.
Sceny seksu wciąż jednakowo nudne.

Pytanie: po co czytam?

Cóż...
Tragedia.

Bez porównania do poprzedniej części.. Gdyby autorka trzy ostatnie tomy zamknęła w jednym zapewne byłaby to świetna seria, a tak, niestety mimo całej sympatii do głównych bohaterów książka bardzo się dłuży. Stanowczo za dużo seksu i powtarzanych tych samych dialogów mimo iż są wzruszające i nasycone romantyzmem, to jednak jak czyta się po raz kolejny te same zdania to zdecydowanie tracą na uroku. Nie mniej jednak, sięgnę po kolejne tomy, bo ciężko mi się rozstać z bohaterami. W porównaniu z innymi książkami o podobnej tematyce bardzo lubię postać głównej bohaterki, która umie pokazać charakter i nie pozostaje tylko tłem majestatycznego mężczyzny.

💗💋

💗💋

Na półkach: , , , ,

Kolejna przeczytana, ale nic nie znacząca dla mnie książka. Obiecałam sobie, że skończę całą tę serię jak już zaczęłam, albo odpuszczę sobie ostatnią część „Tylko Cross” której nie mam. Dobrze, że nie wydałam ani złotówki na te książki, bo gorzko bym tego pożałowała. Na prawdę nie warto. Nauczyłam się że nigdy więcej nie sięgnę po serię tego pokroju. Moje wcześniejsze błędy to „Grey” czy „After”. Minusem takich powieści jest to, że czyta się je bez opamiętania. Nie wiem kiedy znikają kolejne strony. Nie potrafię tego wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób. Czy na prawdę potrzebuję tak infantylnych książek? Dzieje się ze mną na prawdę coś niedobrego. Muszę pozbyć się takich „czytadełek¨ raz na zawsze ze swojej półki. Ewidentnie staczam się do poziomu zero jeśli chodzi o wybór książek. Potrzebuję natychmiastowej pomocy.