Lekcje kwitnienia

Katarzyna Pochmara-Balcer Wydawnictwo: Nisza literatura piękna
Nisza
literatura piękna
Inne

Przeczytałam szybko, z ciekawością, ale nie nadmierną - z uznaniem dla lekkiego stylu autorki, ale też bez zachwytu. Czegoś mi zabrakło.

Niby każda postać jest charakterystyczna, lecz dosyć długo mi się myliły. Niby temat interesujący, nośny i prawdziwy, jednak nie wzbudził głębszych uczuć, nie dotarł do mnie. Niby znajome pejzaże, a obce. Nie było tej nici, która łączy...

Poznajemy Królową w supermarkecie. Piękna, wyniosła, tajemnicza. Skąd ona to wie, że łaknęli wytchnienia: od pracy, od dzieci, od codzienności. Niektórzy z grupy myśleli, że to będą ćwiczenia jogi, inni, że spotkanie religijne. Wystarczyło kilka technik, odpowiednia modulacja głosu, niesamowity wystrój sali i robili co chciała, walcząc o miejsce w grupie. Czy to sekta?...

Świetna książka ukazująca mechanizmy działania sekty.

Najbardziej zaskakująca książka tego roku, z kategorii tych niepozornych o ciekawych okładkach [projekt Ryszard Kajzer]. Nic krzykliwego i popularnego. Ta opowieść zdecydowanie oczarowała mnie starannością, konsekwencją i pomysłem. Chciałabym wołać, że to mój tytuł roku, ale zdobyło go już „Zielone sari” Anandy Devi. Niemniej sięgnijcie, polecam.

CAŁOŚĆ:...

Polecam z jedną uwagą. Zanim zaczniecie czytać, pomińcie wszystkie opisy na okładce!!! Sama treść.

• 2019
  • Polska
  • Literatura polska
  • Nagroda Gombrowicza
  • Literatura polska (współczesna)
  • 2019

Dodaj cytat z książki Lekcje kwitnienia