Dropie

więcej Więcej

Technicznie dobre, ale choć pomysłowe - puste.

Perełka. Ironiczna, gorzka, spod znaku wyobraźni absurdu. Celnie obnażająca współczesność.

O polskiej rzeczywistości zapisanej w absurdzie snuje opowieść Natalka Suszczyńska w Dropiach - będących jednym z ciekawszych debiutów zeszłego roku i moim wielkim odkryciem tegorocznym.

Stanowią one zbiór pięciu opowiadań, w których cechą wspólną jest anonimowa kobieta występująca w roli narratora. To osoba, którą można utożsamiać z ludźmi, którzy nie potrafią odnaleźć...

ciągle pod wrażeniem

Książka przeczytana dzięki Woblinkowi w ramach akcji Czytaj.pl, edycja Covid ;)
Cztery opowiadania osadzone w dzisiejszej Warszawie lub innym większym mieście, pokazujące w absurdalno-groteskowy sposób życie ludzi bez zaplecza finasowego.
Nie, w sumie to piszę bzdury - to świetna proza, która w niesamowicie kreatywny sposób przekształca naszą rzeczywistość na niepokojącą...

Bardzo smaczny debiut :) Niby groteska, niby humor... a jednak samotność, smutek i potrzeba wyrwania się gdzieś "poza".

Polecam. Łapcie, bo akcja Woblinku niedługo się kończy.

Dobre. Nawet bardzo. Zdawałoby się, że codzienne, o niczym właściwie. Ale opowiedziane z bardzo niezwykłej perspektywy mocno zmieniają punkt widzenia. A to mieszkamy w piwnicy pełnej "domniemanych twórców" lub w kiosku z freelancerką i jej chomikiem pełnym magii, a to jesteśmy bardzo nikim, szukającym schronienia pod autobusowa wiatą. Czasem tęsknoty i nieśmiałość...

Książka mnie nie urzekła.
Przeczytałam i tyle. Drugi raz bym po nią nie sięgnęła.

Krótko, dziwnie, celnie, śmieszno-smutno. Raczej trzeba takie klimaty lubić, bo nie wszystkim będzie się podobało. Mnie tak!

• 2019
  • 2020