Ulice Aszkelonu

Tony Aspler Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
The Streets of Askelon (1972)
Aleksandra Ambros
Czytelnik
powieść angielska--II poł. 20 w.
The Streets of Askelon (1972)
literatura piękna
Aleksandra Ambros
powieść angielska--II poł. 20 w.

Autor tej niewielkiej objętościowo powieści uznał, że bunt człowieka niepokornego wobec porządku świata i jego licznych schematów najlepiej ukazać posługując się tragikomizmem. I to okazało się udanym zabiegiem, gdyż tym sposobem doskonale odczytać można ogrom sprzeczności ukrytych w wielkim mieście (tu Montreal), z którymi przychodzi się zderzać takiemu wrażliwcowi jak...

• 2020

Dodaj cytat z książki Ulice Aszkelonu