Gdzie śpiewają diabły

fantasy, science fiction
Uroboros
2019-01-22
2019-01-22
literatura dla młodzieży literatura polska manipulacja poszukiwanie prawdy rodzeństwo szantaż thriller zaginięcie
Inne

Fantastyka. Baśń dla dorosłych. Klimat guseł, zabobonów, czarów. Ja akurat nie jestem zwolenniczką takiej literatury, ale dla pasjonatów ciemnego lasu i nimfy na jeziorze, może być ciekawa, bo napisana jak zawsze świetnym językiem.

Naprawdę genialna i wciągająca - nowoczesna baśń połączona z kryminałem. Kiedy poszukując prawdy, musimy porzucić to co realne i uwierzyć w magię.

Zdarzyło Wam się kiedyś czytać książkę, która początkowo nie za bardzo przypadła Wam do gustu, ale po przeczytaniu do końca zrobiła na Was piorunujące wrażenie?

Z "Gdzie śpiewają diabły" jest zupełnie odwrotnie. Tajemnicza historia z dreszczykiem, która może się podobać zamienia się stopniowo we flaki z olejem. Ale słówko o samej fabule.
Piotr, który od lat poszukuje...

Naprawdę fajna historia dla wszystkich którzy lubią urban fantasy. Mamy tajemnicę, ukryte zamknięte miasteczko, obcego i cała zgraje miejscowych mieszkańców którzy nie przepadają za obcymi. Sympatyczna historia na dwa długie zimowe wieczory.

Zacznę prosto z mostu - ależ to była przedziwna książka, oczywiście w pozytywnym sensie!

Wcześniej kilkukrotnie obił mi się o uszy tytuł "Gdzie śpiewają diabły", kojarzyłam okładkę, a nawet miałam go na swojej liście "do przeczytania". Nie interesowałam się jednak zbytnio fabułą, wiedziałam o tej książce tyle o ile. W końcu wpadłam na nią na stoisku wydawnictwa na...

Trochę zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałem się kryminału z elementami nadnaturalnymi, a jest to bardziej powieść nadnaturalna z elementami kryminału. Moje pierwsze skojarzenie, już w trakcie czytania pierwszej połowy tomu, było jednoznaczne - "oho, ktoś tutaj inspirował się Miasteczkiem Twin Peaks". I trudno wyzbyć mi się wrażenia, że dzieło Davida Lyncha stanowiło...

W sumie to do końca wiadomo w jakim nurcie napisana jest książka. Ni to fantasy, ni sensacja, ni baśń ludowana. Nie do końca też wiem czy czas na nią poświęcony jest bezpowrotnie stracony czy tylko zmarnowany...

„Był sobie Diabeł, który kochał czarownicę, i czarownica, która kochała Diabła”.

Na wstępie przyznam, że uwielbiam klimat, który panuje w tej książce. Tajemnice, mnóstwo niedopowiedzeń, mroczne sekrety i czyhające w lesie zagrożenia sprawiły, że nie mogłam oderwać się od lektury. Do tego jeszcze lokalna legenda o Diable i czarownicy, sięgająca kilka pokoleń wstecz....

Najdziwniejsza książka jaką czytałam... jednak bardzo wciągająca. Książka napisana w ciekawy sposóbszybko się czyta, jak dla mnie ma w sobie co wyjątkowego czego nie spotkałam w innych książkach.

Czytało się to nawet nieźle ale …..do jakiego worka by tę książkę wrzucić? No kryminał to to raczej nie był, może jakaś obyczajówka z klimatem bajki i fantasy a na pewno jakimś rodzajem folkloru. Bo niby zaczyna się jak kryminał brat poszukuje swojej zaginionej siostry bliźniaczki i trafia do wyjątkowo dziwnej wsi gdzieś na głębokiej prowincji. Miejscowość dziwna ludzie...

• 2019
  • Fantastyka