Gdzie śpiewają diabły

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Uroboros fantastyka, fantasy, science fiction
Uroboros
literatura dla młodzieży literatura polska manipulacja poszukiwanie prawdy rodzeństwo szantaż thriller zaginięcie
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Bardzo ciekawa lektura. Diabel, czarownice , małe dziwne miasteczko i Piptr, który próbuje nie zwariować.
Serdecznie polecam, sprawdźcie sami, czy wine za zło ponosi Diabel czy człowiek .

Co do zasady nie czytam takich książek. Kupiłam ją przez przypadek. Jednak zauroczyła mnie ta książka. Jest tak plastyczna, realistycznie baśniowa i tak inna. Czytając ją miałam przed oczami sceny filmowe. Według mnie ta opowieść to idealna historia na film. Nie ma tu porywającej akcji a jednak przyciąga i wciąga ta książka.

Książka bawiąca się znanym motywem małej, odizolowanej społeczności, a także podaniami o diabłach i czarownicach. Na pewno nie jest dla każdego, dużo zależy, z jakimi oczekiwaniami się po nią sięga. (Np. główny bohater jest bardzo przezroczysty, przez niego obserwujemy innych, to totalnie zwykły facet, co mnie się spodobało, bo właśnie dzięki temu Piotr odstaje i tworzy...

"Maria nie była diabłem. Miała tylko jego serce, zamknięte w szkatułce z różanego drewna." Kim zatem była? I czy rzeczywiście wycięła Diabłu serce, aby nim zawładnąć i zmusić do miłości? A może to on uwodził Marię swoimi sztuczkami?
Nad czarnym, głębokim i nieprzeniknionym jeziorem miały kiedyś miejsce wydarzenia, o których do teraz krążą legendy w okolicy. Opowiadają je...

Nie urzekła mnie. Po przeczytaniu opisu myślałam, że to będzie lepsza fantastyka. Nic specjalnego.

Książka ma wyjątkowy klimat, klimat baśni. Nie wiemy co jest prawdą, a co kłamstwem. A wszystko można wyjaśnić albo racjonalnie, albo uwierzyć baśniom o diable i czarownicy. Bardzo szybko się czyta i szkoda że nie jest dłuższa, żeby móc jeszcze bardziej wczuć się w klimat. Idealna na chłodne i deszczowe wieczory!

Lekka, aczkolwiek ekscentryczna bajka dla dorosłych.
Przyjemnie i szybko się ją czyta, idealna na jesienne wieczory.

Realizm magiczny z elementami kryminału. Bardzo długo nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie zacznie się ta fantastyka. Bohater poszukuje bliźniaczki, która zniknęła bez śladu kilka lat temu. Nagle pojawia się nowy trop — jej zdjęcie znaleziono przy trupie innej dziewczyny. Co je łączyło? Czy przyjaciele nieboszczki znali zaginioną dziewczynę? Policja już skończyła...

Znacie takie miejsca, gdzie sny mieszają się z jawą, a koszmary wydają się czaić tuż za rogiem... Ja już znam...
Ewa zaginęła bez śladu lata temu. Piotr pomimo wieloletnich poszukiwać bliźniczki traci już nadzieję i tak jak radzi mu ojciec jest gotowy się poddać. Jednak zbieg niezwykły okoliczności, podejrzany zgon młodej kobiety oraz zdjęcie pochodzące z "końca...

1984

Jak ktoś się spodziewał Catherynne Valente, to się masywnie rozczaruje. Bohater nijaki, fabuła przewidywalna i bez większego polotu, styl ciężki.
Dla mnie niestrawne.

Dyskusje