Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców

Okładka książki Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców Michał Ogórek
Okładka książki Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców
Michał Ogórek Wydawnictwo: Agora reportaż
reportaż
Agora
2015-10-16
2015-10-16
reportaż

Okładka książki A bodaj ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek
A bodaj ci nóż... Jerzy Bralczyk, Mic...
Okładka książki Kiełbasa i sznurek Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek
Kiełbasa i szn... Jerzy Bralczyk, Mic...
Okładka książki Dobra zmiana grubą kreską Michał Ogórek, Henryk Sawka
Dobra zmiana g... Michał Ogórek, Henr...
Okładka książki Na drugie Stanisław. Nowa księga imion. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek
Na drugie Stan... Jerzy Bralczyk, Mic...

100 lat naszych wodzów??
Świetna książka pokazująca z przymrużeniem oka jacy my wszyscy jesteśmy.
Opowieść o naszych przywódcach, a tak naprawdę o ludziach którzy wynoszą tych "bogów" na piedestał.
I niezależnie od opcji politycznej, idziemy po trupach by nasz "Bóg" był jedynym bogiem, uwielbianym przez całe, bez wyjątku społeczeństwo.
Przeczytaj, bo warto i zastanów się czy ty też masz swojego "boga".

100 lat naszych wodzów??
Świetna książka pokazująca z przymrużeniem oka jacy my wszyscy jesteśmy.
Przeczytaj, bo warto i zastanów się...

Początkowo nie byłam przekonana do przeskakiwania od osoby do osoby w ramach jednego tematu i do sposobu pisania jako takiego, ale im dalej w las, tym lepiej się bawiłam, i aż mi było szkoda, kiedy książka się skończyła :)
Czuję, że uzupełniłam swoją wiedzę z dziedziny historii najnowszej, a od dawna mnie bolało, że tak mało wiem o tym, co działo się po drugiej wojnie. Mimo to wciąż mam niedosyt i chciałabym przeczytać więcej, najchętniej - książki o każdym z bohaterów z osobna (dziś dowiedziałam się, że Czarne wydało jedną książkę o Gomułce i drugą o Bierucie - byłoby ekstra po nie sięgnąć!),co poczytuję tej pozycji na plus, bo ewidentnie rozbudziła we mnie zainteresowanie tematem.

Całkiem to było niezłe, książka historyczna, ale z jakim ironiczno-satyrycznym zacięciem! Bardzo odpowiada mi poczucie humoru autora, dużo bardzo interesujących faktów podanych w przystępny i pozbawiony niepotrzebnego patosu sposób. Wada, którą mogłabym zarzucić książce to pewna chaotyczność, czasem musiałam się bardzo skupiać, gdy autor "przeskakiwał od postaci do postaci bez ostrzeżenia. Tak czy inaczej polecam!

Wszystkie najcelniejsze puenty i podsumowania stulecia w jednej księdze. Idzie się zmęczyć i przesycić, warto żeby nie zwariować i nie dać się zapędzić w malinowe chruśniaki współczesnych podręczników i wersjotwórców. Trzeźwo, klarownie i bez wszechobecnego zadęcia.

Super, super, super. Kapitalna książka napisana z humorem, odpowiednio dużą dawką ironii, na luzie i bez żadnego zbędnego patosu. Można się przy niej świetnie zrelaksować, poprawić samopoczucie, zaśmiać w wielu miejscach. Czas poświęcony na jej przeczytanie będzie czasem pogodnym i miło spędzonym.
Jacy przywódcy zostali przez autora sportretowani i z werwą scharakteryzowani? Są to: Piłsudski, Rydz-Śmigły, Bierut, Gomułka, Gierek, Jaruzelski, Wałęsa oraz bracia Kaczyńscy. Ich życiorysy zostały opowiedziane w pięciu działach o następujących tytułach: "Zapowiedzi", "Objawienie", "Chuchanie i dmuchanie", "Utrwalanie", "Załamka". Każdy z historycznych bohaterów odznaczał się ciekawym życiem. Wszystkie ich życiowe wzloty i upadki, cienie i blaski, dobre i złe strony tutaj zostają rozpatrzone, przejrzane oraz czytelnikom ciekawie, z polotem, błyskotliwie zaserwowane. Danie czytelnicze lekkostrawne, o dużych wartościach odżywczych dla szarych komórek.
Książka bardzo mi się podobała i ocena ogólna, która składa się aż z dziewięciu gwiazdek na to niechybnie oraz kategorycznie wskazuje. Świetnie napisana, bardzo ładnie wydana, skrojona znakomicie na miarę moich czytelniczych potrzeb. Na końcu powtórzę (dla maksymalnego utrwalenia) mój początkowy zachwyt: po trzykroć super.

Jacy przywódcy zostali przez autora sportretowani i z werwą...

Ironiczne spojrzenie na przywódców, którzy byli, są uznawani za wielkich. Można spojrzeć na nich jak na ludzi z krwi i kości a nie jak na herosów bez skazy na których byli kreowani. To także ironiczne spojrzenie na nas - jak dajemy robić w balona.

Dawno się tak nie uśmiałem czytając książkę historyczna. Pełna ciekawych anegdot oraz zabawnych sytuacji. W mistrzowski sposób i uśmiechem na ustach opisani nasi wielcy bohaterowie.

Zabawna książka, dużo wiedzy historycznej podanej z przymrużeniem oka.Humor którego obecnie w Polsce brakuje.

Nie jest to światowej klasy arcydzieło, ale bardzo dobra książka. Pełna ciepłego humoru. Mnóstwo anegdot ze świata polityki. Dobrze się czyta.

Ciekawe fakty z przymrużeniem oka.

Ciekawe fakty z przymrużeniem oka.

• Audiobooki
  • Literatura faktu
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców