Frida Kahlo. Biografia

María Hesse Wydawnictwo: Młody Book biografia, autobiografia, pamiętnik
Frida Kahlo: Una biografía
Tomasz Pindel
Młody Book
Tomasz Pindel biografia malarka Frida Kahlo artystka malarstwo osobowość kobieta miłość marzenia
Frida Kahlo: Una biografía
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tomasz Pindel

Okładka książki Bowie. Biografia María Hesse, Fran Ruiz
7,9
Bowie. Biografia María Hesse, Fran R...

Przepiękne wydanie.. połączenie tekstu z obrazami daje niesamowity efekt. Może i tekstu nie ma za dużo, ale są wszystkie naistotniejsze rzeczy i bardzo zachęca do pogłębiania wiedzy w trakcie czytania (zdjecia itp). Świetny pomysł z interpretacją obrazów na końcu książki.

Świetna! W bardzo prosty sposób zobrazowana biografia niesamowitej kobiety! Przeszła w życiu bardzo dużo, a jej życie było nieustającym bólem. Uwielbiam jej dzieła! Brava dla autora - krótko prosto i na temat :)

Naprawdę zakochałam się w biografiach autorstwa Marii Hesse!
Do kupienia zachęciła mnie przede wszystkim piękna estetyka - pomysł, kolory, kreska, wszystko!

Sama "biografia" jednak to słowo użyte nieco na wyrost, gdyż raczej mamy tu do czynienia z opowiadaną luźno historią życia przez samą Fridę.
W środku znajdziemy kalendarium wraz z rysunkami, krótki spis popularnych...

María Hesse Frida Kahlo Biografia, uwielbiam tę serię książek, chociaż sięgam dopiero po drugą z nich. Minęło już sporo czasu, odkąd czytałam Freddiego, Frida musiała nieco poczekać. Zarazem jest to książka, bardziej nawet do oglądania niż czytania, tak zachwycające ilustracje zawiera. Hipnotyzujące, oddziałujące na wyobraźnię, od których nie sposób się oderwać. Stylizowane...

Ślicznie wydana, w bardzo ciekawy sposób przybliża historię niezwykłego życia Fridy. Prawda, że nie jest bardzo szczegółowa, ale zdaje się nie o to chodziło.

Pięknie ilustrowana, choć pozostał mi lekki niedosyt w kwestii treści. Momentami brakowało mi pogłębienia niektórych wątków, ale w zamian książka bardzo fajnie nakreśla życiorys i twórcze inspiracje Fridy i chętnie będę do niej wracać :) bardzo wciągająca narracja, czułam się trochę jakbym słuchała jej opowieści przy herbacie.

Przepięknie wydana krótka biografia. Warto zwracać uwagę na każdy szczegół i poczuć tę książkę i historię niesamowitej kobiety.

Spójna i opracowana w piękny graficznie sposób, który ogromnie przypadł mi do gustu. Niestety bardzo skrótowo ujęta oraz panuje ogólny przesyt formy wizualnej nad treścią pisaną - właśnie to mnie zawiodło.
Często twórców (nie tylko malarzy) można poznać głębiej nie poprzez czytanie o ich życiu, tylko w kontakcie z ich dziełami. Elementy czyjegoś życia trudno traktować jako...

Piękna treść, pięknie ilustrowana. Polecam!

O Fridzie Kahlo nie wiedziałem nic. Coś tam kojarzyłem piąte przez dziesiąte. Była to więc moja pierwsza książka o tej malarce, i polecam ją wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z Fridą. Krótko, konkretnie, rzeczowo opowiedziana cała biografia Kahlo, podzielona na kalendarium, opowieść oraz część bibliograficzną, jakże cenną (wykaz innych książek, filmów i...

• 2019
  • 2020