Tajemnice Mille

Patronat LC
Dagmara Andryka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Marta Witecka (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
literatura polska
Marta Witecka (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska
Inne

O klątwach i tajemnicach miasteczka Mille wiem wszystko,bo czytałam poprzednie 2 części..:) W trzeciej części oczywiście znów mamy morderstwo..rozkminę..kto to zrobił..wzajemne oskarżenia i gęstą atmosferę zmowy milczenia specyficznego..miasteczka..Czyta się całkiem nieźle, ale dla mnie to już zdecydowanie za mało..zgadłam ..morderce..już w połowie..czyli już nie ten...

Mam wrażenie, że to najlepsza część cyklu.
Mroczna tajemnica małego miasta i atrakcyjne tempo.

Pierwsza część z identyfikacją ofiary wprost znakomita!

Pani Andryka na naszym rodzimym rynku wyróżnia się oryginalnością historii i niebanalnym podejściem do ich przedstawiania.

Autorka ma jeden minus - za rzadko pisze...

Przeczytałam z wiekszą przyjemnością niż cz.2. Bohaterowie bardziej przypomniaja ludzi niz w innych "obyczajowych powieściach dla kobiet"., są ciekawi i autentyczni.

MORDERCZE TAJEMNICE

Muszę na wstępie zaznaczyć, że kupując „Tajemnice Mille” Dagmary Andryki nie miałam pojęcia, że ta książka stanowi część wydanej przez autorkę serii. Dlatego moja opinia, z oczywistych względów, będzie się opierać jedynie o „Tajemnice”.

Pomysł na fabułę jest naprawdę dobry. Mamy kilka głównych, bardzo dobrze zarysowanych postaci, które później, a...

Pierwsza połowa książki bardzo mnie wciągnęła, póżniej już było trochę gorzej. Nie znałam wcześniejszych losów bohaterów, bo to pierwsza książka tej autorki po którą sięgnęłam. Główna bohaterka nie da się lubić, a przynajmniej nie przeze mnie. Bardzo mnie irytowała

„Tajemnice Mille” sprawiają dużo frajdy. Czuję się w Mille wyjątkowo dobrze, oczywiście jako podglądacz, bo w życiu nie odważyłabym się tam ujawnić swojej obecności. Trzecia część trzyma wysoki poziom dwóch poprzednich. I, rzecz jasna, czekam na więcej!

Więcej: https://dajprzeczytac.blogspot.com/2019/12/tajemnice-mille-dagmara-andryka.html

Kolejna przygoda Marty Witeckiej, jak zwykle świetna!

Super.

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej
Mille miasteczko to stało się obiektem
zainteresowania turystów.A cała ta historia przez nią opowiedziana inspiruje filmowców.
W miasteczku pojawiają się też scenarzyści,producent i polska gwiazda Odnosząca sukcesy w USA.
Pewnego poranka nad rzeką zostają znalezione zwłoki kobiety ubranej na czerwono.
Podejrzanymi są Marta...

Zanim sięgnąłem po tę książkę myślałem, że autorka zrobiła jakiś osobny projekt, coś w stylu reportażu o samym Mille czy jakiejś innej niespodzianki. Ku mojej uciesze jest to po prostu kolejny tom o losach Marty Witeckiej i nietypowego miasteczka. Dlatego "Tajemnice Mille" wypada przeczytać jako ciągłość cyklu. Bez dwóch poprzednich tomów po prostu czytelnik nie będzie miał...

Dyskusje

• 2019