Die Mondschwester

Okładka książki Die Mondschwester Lucinda Riley
Okładka książki Die Mondschwester
Lucinda Riley Wydawnictwo: Goldmann Cykl: Siedem sióstr (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 5)
The Moon Sister
Goldmann
2018-11-12
2018-11-12
niemiecki
Sonja Hauser
Tiggy siostry Atlantis podróż tajemnica rodzina
Inne

Polecam całą serię „Siedem sióstr”. Wspaniała lektura.

Polecam całą serię „Siedem sióstr”. Wspaniała lektura.

Tym razem zdecydowanie bardziej ciekawiła mnie historia z czasów bierzących niż ta dotycząca przodków. Całą książkę czytało się szybko i przyjemnie.

Według mnie najsłabsza z dotychczas przeczytanych z serii o siostrach. Momentami przesłodka aż mdła ale chyba właśnie taka z założenia miała być. Końcówka książki natomiast, zapowiadająca kolejną część - zachęca mnie mocno po sięgnięcie po Siostrę Słońca !

W pozostałych książkach serii wątek historyczny podobał mi się znacznie bardziej niż teraźniejsza historia. Tym razem oba wątki były dla mnie równie interesujące, chociaż zakończenie historii Tiggy było trochę za bardzo przesłodzone. No i te "zbiegi okoliczności"... Dziecko Ally urodzone w tej samej grocie, co Tiggy? Serio?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część sagi o siedmiu siostrach bardzo mnie zaskoczyła. Tiggy, kolejna z sióstr D'Aplièse, odnalazła swe korzenie w Hiszpanii wśród Romów i w ich kulturze. Ta historia odkrywa się sama, jednak jest jednocześnie bardzo tajemnicza, a wszystko przy dźwiękach flamenco i akompaniamencie gitary.

Siostra księżyca
Lucinda Riley
Albatros 2023
Wysłuchana jako audiobook w Empik Go, czytana przez Annę Rusiecką, Kaję Walden oraz Barbarę Liberek. Piąta część serii Siedem sióstr. Mój podziw dla autorki rośnie z każdą kolejną częścią, które niezmiennie pozostają świetnymi książkami i bardzo cieszą czytelnika. Nie jestem fanką długich serii i zwykle tracę zapał, zainteresowanie i cierpliwość po dwóch lub trzech częściach. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Lektura jest świetną zabawą i odpoczynkiem.
Tiggy zajmuje się ochroną dzikich gatunków zwierząt w Szkocji i pracuje w wielkiej posiadłości ziemskiej pomagając właścicielowi przywrócić przyrodę do lepszej kondycji. Podczas pracy Tiggy zostaje zaangażowana w rodzinne sprawy właściciela majątku, niespodziewanie spotyka też osobę, która najprawdopodobniej zna jej pochodzenie. Poznajemy dzieje jej rodziny przenosząc się do Hiszpanii w latach 20 XX w. w okolice Granady i śledzimy je aż do współczesności.
Spokojna praca z dzikimi kotami przynosi niespodziewany zwrot akcji i naraża Tiggy na wielkie niebezpieczeństwo, a zakończenie historii jest bardzo ciekawe.
Świetnia historia, wielki szacunek dla autorki.

Siostra księżyca
Lucinda Riley
Albatros 2023

Jak zawsze z zaciekawieniem przeczytałem ,Czytając , miałem z tyłu głowy film z Johnny Deep , gdzie Cyganie byli przedstawieni , jako ludzie drugiej , albo nawet trzeciej kategorii .Tu , na samym początku , jedna z sióstr , Tiggy , wyjeżdża do Szkocji , do miejscowości Kinnard , gdzie robi to co lubi , czyli opiekuje się zwierzętami .Ale wie , że gdzieś w dalekiej Andaluzji , są jej korzenie , które powinna odnaleźć .I w końcu wyrusza tam , gdzie spotyka osobę z kręgu jej rodziny , która jej uświadamia jej dar leczenia , który , jest jej przydany mocą bogów .A jednocześnie odkrywa połączenie z pewną tancerką flamenco , która mieszkała tamże .Czy cygańska uroda i talent taneczny są powiązane ? Podpowiem tylko ,że są i to bardzo .Tiggy jest bardzo blisko , ale czy znajdzie ? Odpowiedź w książce .

Uważam, że to jest najsłabsza ze wszystkich części. Można powiedzieć, że ją "domęczyłam". Miałam wrażenie, że cała Saga o Siedmiu Siostrach zmęczyła już samą autorkę i pokłosiem tego jest ta kiepska książka.
Jednak mimo wszystko z chęcią zabieram się za czytanie kolejnych książek, ponieważ Pani Riley pozostaje moją ulubioną pisarką.

Piąty tom serii o Siedmiu Siostrach zabiera nas w podróż z uduchowioną, pełną wrażliwości Tiggy, która odkrywa swoje korzenie wśród hiszpańskich Gitanos na wzgórzu Sacramento. Tradycyjnie, książka niesamowicie wciąga swoim ciepłem, baśniowością i wielopokoleniowymi historiami. Miła lektura :)

Równie porywająca jak poprzednie części ♥️

Równie porywająca jak poprzednie części ♥️