Wielka samotność

The Great Alone
9788380319189
Anna Zielińska
Świat Książki
Alaska depresja literatura amerykańska niebezpieczeństwo poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne samotność trauma uczucie wspomnienia
The Great Alone
powieść historyczna
9788380319189
Anna Zielińska
Inne

Kolejna,wspaniala książka tej autorki. Przygnębiające losy głównej bohaterki. Chyba najmniej mi się podobała z wszystkich przeczytanych. Bardzo smutna.

Przepiękna i bardzo wciągająca opowieść o potędze i różnych odcieniach miłości. Świetnie napisana. Dzięki niej choć przez chwilę znalazłem się na przepięknej aczkolwiek bardzo wymagającej Alasce. Za komentarz niech wystarczy to, że trzy razy w trakcie lektury z moich oczu popłynęły łzy wzruszenia. To tyle, trzeba przeczytać i już. Polecam.

Są takie książki, o których nie pamięta się już miesiąc po przeczytaniu. Są też takie, które głęboko zapadają w pamięć. Jestem przekonana, że historia alaskańskiej dziewczyny zostanie we mnie na długo. Rzadko tęsknię za głównymi bohaterami - teraz tak jest. Odczuwam dojmujący smutek, że to koniec i nie dowiem się, jak wygląda dalsza część tej historii.. historii jakże...

"Wielka Samotność" opowiada o toksycznej rodzinie, która przeprowadza się na Alaskę, licząc na to, że dzięki temu rozwiążą swój największy problem: koszmary ojca związane z wojną oraz jego agresywność. Na początku wydaje się, że wreszcie wszystko się ułoży. Jednak wraz z przyjściem zimy stan Ernsta pogarsza się, a życie matki i córki znowu zamienia się w...

"Wielka samotność" to historia opisana w stylu Hannah - emocjonalnie, ale bez patosu. Czyta się dobrze i szybko, a z bohaterami można się zżyć :) Nie wpisałabym jej na listę bestsellerów (na której u mnie znajduje się "Słowik"), ale myślę, że na długo zapamiętam ten alaskański klimat, który zarysowuje autorka.

Myślami wracam do Słowika, który był genialny. Zimowy ogród- kolejna mocna pozycja. Za to Wielka Samotność przyniosła wielkie rozczarowanie...przez większość książki nuda, przewidywalne zdarzenia, przez które ciężko mi było przebrnąć. Coś się zaczyna dziać pod koniec, co i tak nie zmienia faktu, że całość nie zachwyca. Czytam dalej, biorę się za kolejne książki K.H.

Lenora Allbright miała trzynaście lat, kiedy dowiedziała się, że jej ojciec - Ernt, były jeniec w Wietnamie, po raz kolejny chce zmienić miejsce pobytu. Znowu stracił pracę, ale otrzymał kawałek ziemi na Alasce i postanowił tam zacząć wszystko od nowa. Czy tym razem im się uda? Dzika, bezlitosna i nieobliczalna Alaska obnażyła prawdziwy charakter jej ojca, który cierpiał na...

Przepiękna i nostalgiczna książka, która odkrywa nasze demony. Wprowadza nas w egzotyczny świat Alaski i zmusza do wielu refleksji.

Fantastyczna książka. Bardzo interesująco nakreślone postaci. Bohaterka odważna, pełna charakteru. Historia opisana w sposób bardzo przekonujący. Chwilami można odczuć zimno:-).

Jako audiobook świetna. Napisana w tak sugestywny sposób, ze słuchając zamykasz oczy i widzisz film, który odgrywa się pod powiekami. Widzisz Alaskę, jej mieszkańców, bohaterów tej opowieści. Widzisz i czujesz to co oni czuja, ale nie zazdrościsz bo historia jest smutna. Polecam. To była moja pierwsza styczność z K. Hannah. Z pewnością sięgnę po inne jej pozycje.

Dyskusje

3 066