Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.97 zł

The Great Alone
9788380319189
Anna Zielińska
Świat Książki
Alaska depresja literatura amerykańska niebezpieczeństwo poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne samotność trauma uczucie wspomnienia
The Great Alone
literatura piękna
9788380319189
Anna Zielińska
Inne

10/10 Ta pozycja to nr 1 na mojej liście książek, które warto przeczytać. Opowieść o Leni, Corze, Erntcie, a także o życiu na Alasce. Całą sobą przeżywałam historię Leni, która była uwikłana w świat dorosłych i w dodatku w obcym miejscu. Nie chcę pisać za dużo żeby nie zdradzić fabuły, to po prostu trzeba przeczytać. Przepiękna opowieść....polecam z całego serducha.

Jedna z najlepszych książek, jakie wpadły w moje ręce w tym roku. Świetnie opisuje charakter życia na Alasce. Naprawdę warto.

Tytułowa „wielka samotność”, choć w podstawowym znaczeniu nawiązuje do miejsca akcji – Alaski, po lekturze książki nabiera zdecydowanie głębszego wydźwięku. O samotności mówiło już wielu, na różne sposoby i w rozmaitych kombinacjach. Była samotność jako globalny problem, wynik odrzucenia i niezrozumienia. Była samotność jako skutek własnego wyboru człowieka, który w ten...

Moja pierwsza i ostatnia książka tej autorki!
UGH!
Jakie to było złe!

Ciągnęła mi się strasznie.

Na półkach: , , , , , ,

Ile dobrego nasłuchałam się o "Wielkiej samotności" to moje. Książka ta w pewnym momencie wręcz wyskakiwała z lodówki. Wiele osób, nawet tutaj, na LC, zachwyca się tą historią, więc ja też musiałam spróbować.

Nie wiem co o tej książce myśleć. Czytałam już wcześniej inną książkę Hannah, czyli "Słowika", który wybitnie mi się nie podobał. Tym razem Hannah napisała coś o...

Kolejna powieść Kristin Hannah i kolejne godziny spędzone na pełnej emocji lekturze, gorączkowym przesuwaniu stron w czytniku - słowem jak za starych, dobrych lat, gdy od co drugiej książki nie dało się oderwać. Tym razem wielki bonus już na starcie: oto amerykańska rodzina z lat siedemdziesiątych wyrusza na Alaskę by zacząć wszystko od nowa. Szybko dowiadujemy się, że stan...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała opowieść o dziczy i ludziach którzy muszą przetrwać. Okazuje się, że największym niebezpieczeństwem są oni sami. Niedźwiedzie i wilki potrafią być niebezpieczne. Natura jest surowa ale skrzywdzić najgłębiej może tylko człowiek.
Czytając już sobie wyobrażałam cudowny film lub serial jaki mógłby powstać na podstawie tej powieści.

Pierwsza połowa świetna - opisy Alaski, adaptacji do nowego życia, ludzkich relacji.
Druga dryfowała już w przewidywalną stronę i jakoś trochę mnie to rozczarowało.

Bardzo poruszająca .

4 324