Siostra księżyca

Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 5) literatura piękna
The Moon Sister
2021-09-15
2018-11-01
Data 1. wydania:
2018-11-12
Anna Esden-Tempska
Albatros
literatura irlandzka miłość odmiana losu podróż poszukiwanie szczęścia siostra tajemnica uczucie
The Moon Sister
Siedem sióstr (tom 5)
literatura piękna
2021-09-15
Anna Esden-Tempska
Inne

Nie mogę się nadziwić, że rok temu po przeczytaniu pierwszej części zapowiedziałam, że już do sagi nie wrócę, a tymczasem... pochłaniam sagę, może to czas, a może to rozwój autorki. Im dalej tym lepiej, nawet wątki współczesne, które od początku ze mną nie rezonowały, stają się mniej infantylne. Wątki historyczne - jak zawsze mistrzostwo.

Zazwyczaj książkom z tej serii daje mocne 9, tym razem czułam się nieco poirytowana. Pokładałam bardzo duże nadzieje w bohaterce która jest do mnie podobna - oddana zwierzętom i zakochana w Hiszpanii, no i powiedzmy że ten wątek był zadowalający ale są trzy rzeczy które mnie okropnie poirytowały: pierwsza, na którą mogę przymknąć oko - wątek rodziców Tiggy który został...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W tej części bohaterka trafia do Szkocji i dość szybko poznaje swoje korzenie. Jest to niemały zwrot akcji w porównaniu do poprzednich części. Po niemalże mistycznym spotkaniu ze starym cyganem, dowiaduje się, że posiada niezwykły dar uzdrawiania i poznaje drogę do Granady. Gdy tam dociera okazuje się ,że pochodzi ona z cygańskiej społeczności, która niegdyś tam mieszkała...

Mam problem z oceną tej książki, może to już zmęczenie serią, bo jednak dość schematyczna jest. . .czyli adoptowana córka szuka swoich korzeni i znajduje miłość.
Niezmiennie podoba mi się historia z przeszłości, w tej części mamy w roli głównej Hiszpanię i Gitanos.
Męczą mnie natomiast dialogi, ich język, są dość "infantylne", jakby napisane przez 6 latka.
Reasumując, za...

Każda książka z tej serii jest inna i ciężko wybrać która jest najlepsza, bo każdą kolejną co czytam to się zachwycam;))
Tutaj był dla mnie interesujący wątek zarówno współczesny jak i ten przeszły, aczkolwiek końcówka książki przypominała mi już takie tanie romansidło, za co daję minus. Reszta, jak w większości-super rewelacja!!!

Piękna opowieść, historia która pokazuje jak wielką mają siłę nasze korzenie. Główna bohaterka rusza za swoją przeszłością . Poznaje niesamowite losy swoich cygańskich przodków. Odkrywa Hiszpanię, taniec flamenco. Jednak wszystko powoli prowadzi ją do jej własnego miejsca na ziemi u boku ludzi, których kocha oraz zwierząt które są nierozerwalną częścią jej świata.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Tajgete D'Apliése (Tiggy) zawsze była wyjątkowa. To 26-cio letnia dziewczyna o wspaniałym sercu, uduchowiona, obdarzona intuicją miłośniczka zwierząt. Kocha je, ratuje i otacza opieką. Tak jak i pozostałe siostry tak i Tiggy nie potrafi poradzić sobie ze stratą ojca.

Po śmierci Pa Salta wyjeżdża do Szkocji, aby móc opiekować się zwierzętami. Otrzymuje posadę konsultantki...

Świetna historia

Opowieści o Tiggi wrażliwej osobie z szóstym zmysłem, znów jestem pełna podziwu czysto naukowych faktów zatopionych w magicznej fikcji.
Hiszpania i wojna domowa, walka przeciwko cywilizacji Romskiej, gdzie stamtąd pochodzi flamenco, łamanie barier, stereotypów i wiele innych.

Jak każda część ma swój urok. Wciągająca, bardzo szybko się czyta i można poczuć opisywany klimat.

1 646
    1 041