Siostra księżyca

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 5) literatura obyczajowa, romans
The Moon Sister
2019-02-13
2018-11-01
Data 1. wydania:
2018-11-12
Anna Esden-Tempska
Albatros
literatura irlandzka miłość odmiana losu podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica uczucie
The Moon Sister
Siedem sióstr (tom 5)
literatura obyczajowa, romans
2019-02-13
Anna Esden-Tempska
Inne

Z każdym kolejnym tomem zastanawiam się która historia najbardziej do mnie przemawia.. Ciężki wybór. Każda część inspiruje i wkręca w swój baśniowy, niepowtarzalny klimat.
Każdemu całym sercem polecam, tymczasem uciekam poznać znienawidzoną Elektrę. ;-)

Kolejna historia poświęcona jednej z adoptowanych sióstr przez Pa Salta. Tiggy to siostra, która ma wielki związek z naturą, wkrótce okazuje się że posiada także dar uzdrawiania przekazany przez jej biologiczną rodzinę.
Podobnie jak w poprzednich częsciach akcja toczy się dwutorowo: współcześnie gdzie Tiggy jedzie do Szkocji, by na terenie rezerwatu zajmować się zwierzętami...

„Siedem sióstr – siostra księżyca” – Lucinda Riley„…. Są problemy, które da się rozwiązać, i takie, których się nie da, i po prostu trzeba to zaakceptować, zamknąć za nimi drzwi i iść dalej”Piąta część Siedmiu sióstr opowiada o Tiggy. Tiggy tak samo jak jej pozostałe siostry postanawia podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta. Pochodzi ona z rodu Cyganów....

Bardzo dobra pozycja, kolejnej części tej wspaniałej serii.

Kolejna książka opisująca losy adoptowanych sióstr. Po śmierci ukochanego ojczyma Pa Salta każda z sióstr otrzymuje "w spadku" wskazówki umożliwiające poznanie swojej prawdziwej tożsamości. To dziewczyny mają zdecydować, czy chcą poznać swoje korzenie. tym razem bohaterką jest Tiggy, młoda kobieta całą duszą oddana NATURZE, kocha zwierzęta, zauważa u siebie predyspozycje do...

Kolejna część serii o siostrach - plejadach, od której nie mogłam się oderwać. Świat hiszpańskich gitanos i tancerki flamenco Lucii oraz jej rodziny przedstawiony został tak, że czułam się jakbym tam z nimi była i przeżywała życie razem z nimi. Autorka potrafi opowiadać historie, tak by były wiarygodne. Polecam!

Mega ciekawa, wciągająca, dla mnie super, trochę podróży, trochę historii, książka lekka, na zimowe wieczory, tak jak inne z tej serii Siedem Sióstr. Polecam

W tej historii przeplata się mroźna Szkocja z upalną Hiszpanią, cisza leśnych terenów ze wrzawą lokali flamenco - iście magiczna mieszanka! Bardzo mi się podobało, że epizodycznie pojawiają się inne siostry D'Alpeise, które znamy z poprzednich tomów. Trzyma poziom całej serii!

Polubiłam ten cykl ale ta powieść wyjątkowo mi się dłużyła przy czytaniu. Historia Tiggy najmniej mnie wciągnęła z dotychczasowych. Nawet część historyczna dotycząca Romów i Hiszpanii. Tiggy odnalazła swoje korzenie i rozwija swoje ukryte do tej pory zdolności lecznicze. Cieszę się także, że znalazła także swoje miejsce na świecie. Została mi jeszcze do poznania historia...

Piąta z serii słynnych sióstr. Siostra księżyca w moim ulubionym szkockim klimacie. Uwielbiam... już sięgam po kolejną :)

Dyskusje

1 393