Niechciany gość

An unwanted guest
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kuś
Piotr Kuś thriller literatura kanadyjska

Początek obiecujący, potem flaki i słabe zakończenie.

Powiem Wam, że troszkę się wynudziłam czytając tę książkę. Pomysł na fabułę fajny, jednak wykonanie słabe.

Mitchell’s Inn to luksusowy hotel, do którego goście przyjeżdżają aby odpocząć od świata i to dosłownie. Do hotelu przyjeżdża grupa ludzi, nic ich nie łączy, nie znają się, ale czy na pewno? W nocy pogoda strasznie się pogarsza, nie ma prądu, nie ma zasięgu, są...

Książka przypomniała mi powieść Agathy Christie "Dzięsięcioro murzynków", ta sama duszna atmosfera izolacji od świata i świadomość, że "morderca jest wśród nas", ale w książce Christie nie było wiadomo kto zabił, a w tej powieści monologi wewnętrze bohaterów rozwiewają wątpliwości. Nie prowadzi ich troje z uczestników zdarzeń, to na nich od razu pada cień- reszta przeżywa...

nudna

W teorii klasyka inspirowana twórczością Agathy Christie, zresztą autorka tego nie kryje stosując swojego rodzaju ukłon poprzez wspomnienie jednej z jej książek jako części biblioteczki.

Dostajemy tutaj zamknięty, wąski krąg bohaterów, którzy trafiają do hotelu okazującego się mimowolną pułapką po tym gdy warunki atmosferyczne odcinają go od świata.
Ciekawostką w...

Przeczytałam wszystkie książki tej autorki i muszę przyznać, ze ta mnie wynudzila na smierć. Strasznie się ciągnęła, zdecydowanie jej najsłabsza książka. Trochę się rozczarowalam

Osobiście bardzo mi się podobała, rzeczywiście coś w stylu Agathy Christie. Ten kryminał przeczytałam jednym tchem, mimo, że jestem miłośniczką thrillerów psychologicznych. Udana pozycja.

powiem wam, że się troszeczkę rozczarowałam. Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Ale to już wam pisze co i jak mniej więcej w tej książkę.
Do luksusowego hotelu, który jest oddalony od cywilizacji przyjeżdża grupka ludzi jedno po drugim trzy pary i 2 osoby samotne oraz przyjaciółki. Atmosfera jest super ludzie się poznają. Po kilku drinkach wszyscy...

Przeczytałam wszystkie książki tej autorki i z ręka na sercu mogę powiedzieć ze ta chyba najbardziej mnie wciagla, do końca trzymała w napięciu. Polecam.

Rewelacyjny thriller! Wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Niewiadomo kto jest kim,każdy udaje,każdy ma jakąś tajemnicę albo mroczną przeszłość. Do samego końca trzyma w napięciu. Autorka bardzo dobrze opisała każdego bohatera,jego historię i naznaczyła tło, gdzie odbywają się wszystkie wydarzenia. Poza tym akcja rozgrywa się w hotelu, co samo w sobie jest świetnym...

Dyskusje

• 2019