Azja. Opowieści podróżne

literatura faktu
2018-08-20
azja reportaż opowieści podróże opowieści podróżne kontynenty

Niektóre reportaże bardzo mi się podobały, inne mniej, ale i tak uważam, że warta przeczytania. :)

Zaczynam doceniać różnorodność antologii. Tutaj pod hasłem Azja znajdziemy reportaże i o charakterze wrażeniowym i bardziej encyklopedycznym i skupione na jednostkowym przeżyciu i takie pokazujące szerszą perspektywę.
Wszystkie, poza jednym wyjątkiem, coś mi dały poznawczo lub emocjonalnie. Moimi faworytami są:
- Wryndawan, miasto wdów Anny Różańskiej przedstawiający...

Bardzo ciekawa lektura, polecam przed podróżą do Azji

Lektura obowiązkowa.Świetna książka i ten wnikliwy, niespieszny styl autora, łapoiacego smaczki i obserwacje obyczajowe w trasie...

• Chcę w prezencie
  • Azja