Opowiadania

Opowiadania przeczytałam jednym tchem. Wspaniałe uzupełnienie trylogii. Bardzo lekko się czyta ze względu na historie, które są krótkie i nie związane ze sobą, a przez to nie ma lania wody a akcja jest zwarta i bardzo wciągająca od początku każdej historii do jej końca. Cieszę się że powstała ta książka i mogłam ją przeczytać.

Świetne opowiadania jako dopełnienie całej sagi o rodzinie Winnych. Czytało mi się bardzo dobrze i szybko. Polecam jak najbardziej, bardzo dobra koncepcja na książkę. Widać, że nie była ona napisana na siłę.

Dopełnienie historii, które nie zmieściły się w trylogii. Czytało się świetnie.

Po "Opowiadania" sięgnęłam głównie dlatego, żeby dowiedzieć się jakim cudem Ania trafiła na trop Wokulskiego.
I choć jego historia jest tu opisana, to jednak informacja o tym jak Ania go znalazła, już nie.
Niedosyt pozostał...
Niemniej jednak "Opowiadania" łączą się w logiczną całość z trylogią i ciekawie ją rozbudowują.
Poza tym, stulecie to szmat czasu. Wiele pokoleń...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatnia część sagi składająca się z odrębnych opowiadań jest gorsza niż przepiękne trzy pierwsze tomy. Nie kleją mi się te historie. Ledwo przez tę część przebrnęłam.

Trylogia obejmowała stulecie 1914-2014. Pierwsze opowiadanie w odpryskowym tomie sagi sięga wcześniejszych czasów. Jest to historia miłości doktora Tomasza Brzozowskiego, tego który w 1914 pomógł w niezwykle ciężkim przyjściu na świat Ani, choć matki bliźniaczek, Kasi, nie był już w stanie uratować. Dopóki go Niemcy nie zabili, służył pomocą lekarską Winnym oraz innym...

❤❤❤

Cudowny powrót do znanych z trylogii bohaterów i miejsc. Polecam gorąco wszystkim fanom serii. :)

Na półkach: , , , ,

Gdy na samym początku poznajemy losy opisywanych przez autorkę Panią Ałbenę Grabowską w książce pt. '' Stulecie Winnych. Opowiadania'' to można z łatwością dostrzec w niej, z jakim ona ogromnym zaangażowaniem relacjonuje nam Czytelnikom historię rodzin, którym to na ogół było ciężko przetrwać ten trudny czas podczas II wojny światowej.

Każda przedstawiona historia...

"Opowiadania" to uzupełnienie poprzednich tomów, w którym wszystko dzieje się jakby przez całe sto lat. Dowiadujemy się tam jak doktor Brzozowski poznał żonę, w jaki sposób Kazimierzowi udało się uciec, co się działo z Pawłem kiedy musiał się ukrywać czy jakie życie, jako świadek koronny, prowadził Jeremi vel Paweł Malinowski. Jedno z opowiadań, dokładnie drugie, wydało mi...

Dyskusje

• 2019