Ci, którzy walczyli

Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Stulecie Winnych (tom 2) literatura piękna
2021-03-24
literatura piękna
2021-03-24
literatura polska II Wojna Światowa
Inne

Po pierwszym tomie z chęcią sięgnęłam po drugi. Oceniam go na taką samą ocenę jak poprzedni. Poznajemy dalsze losy rodziny Winnych. Dzieje się dużo i szybko. Czyta się szybko i przyjemnie. Polecam na wieczorny relaks czy też w chwili wytchnienia w ciągu dnia.

Drugi tom sagi, wg mnie najlepszy, bo rozgrywa się na tle II wojny.

Ta część jest chyba jeszcze lepsza od pierwszej. Świetnie oddany klimat tamtych czasów, relacje rodzinne, wszystko mi się w niej podobało. Serial też cudowny!

Bywały momenty, że książka wydawała mi się że jest lepsza niż pierwsza część, ale bywały też chwile, że była irytująca, mało realna, a wręcz nic mi nie pasowało.
Natomiast zakończenie było takie, że od razu sięgnęłam po 3 tom. Wbiło mnie w fotel.

Drugi tom fantastycznej historii rodziny Winnych jest według mnie jeszcze lepszy od pierwszego. Wciągnęła mnie bardziej może ze względu, że rozgrywała się podczas II wojny światowej, może dlatego, że była bardziej dynamiczna, nie potrafię tego wytłumaczyć. Pierwsza połowa tej pozycji bardziej do mnie przemówiła, nie mogłam się oderwać, drugiej już nie dało się tak...

Dalsze losy rodu Winnych przeplecione tym razem wydarzeniami z drugiej wojny światowej

Ekstra

Drugi tom.
Nadal czytam z fascynacją.
Jak dla mnie coś pięknego!

“Wojna przemawia do ludzi wieloma językami, ale zawsze jest to głos bestii”.

Po raz drugi weszłam do świata rodziny Winnych. Razem z nimi kochałam, płakałam, wzruszałam się i cierpiałam. Trochę obawiałam się czy po ogromnych emocjach wywołanych pierwszą częścią, druga mnie nie zawiedzie. Na szczęście Ałbena Grabowska to mistrzyni słowa i po raz kolejny dałam się porwać...

Mogę powiedzieć, że u mnie tegoroczne święta upłynęły w towarzystwie rodziny Winnych. Kolejne perypetie bohaterów. Jak odnaleźli się w czasie toczącej się drugiej wojny światowej. Jak każda wojna przynosi straty, tak i tutaj nie obyło się bez poległych. Opisane losy są tak realne, że czytając miałam wrażenie, że jestem obok nich. Wyobraźnia podpowiadała mi wygląd bohaterów...

Dyskusje

3 880