Mały Książę

Wilga
literatura dziecięca

Kup książkę

Opinie [3 639]

Jest przyczyna,dla której Mały Książę jest znany na całym świecie. To jednocześnie powiastka filozoficzna i bajka dla dzieci, zrozumiała zarówno dla nich i jak i - na innym poziomie - przez dorosłych.
Wzruszająca,nietuzinkowa, nigdy się nie zestarzeje,bo opisane w niej wartości są pięknie odmalowanym portretem człowieka,.

Na półkach: , , , , ,

Piękna i cudowna książka z mojego dzieciństwa bardzo wzrusza,porusza za serce i to głęboko.

Mały Książę to książka wyjątkowa ze względu na bogactwo treści. Zwykło się ją określać jako baśń filozoficzną: zawiera wiele sentencji na temat miłości, przyjaźni, wrażliwości, odpowiedzialności. Pisarz pokazał różnicę między sposobem odbierania świata przez dzieci i dorosłych. Ukazał niepowtarzalną dziecięcą wrażliwość, niewinność, czystość uczuć, umiejętność rozumienia rzeczy...

Nie żałuję, że tyle czasu zwlekałem z tą książką i nie przeczytałem jej wcześniej. Bo teraz mogłem się delektować tym, co autor stara się nam przekazać. Smutna, a zarazem piękna historia małego księcia daje do myślenia i długo po przeczytaniu jej nie chciała mi wyjść z głowy. Dziękuje osobie które mnie skłoniła do przeczytania tej powiastki.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

W szkole w ogóle mnie nie interesowała. Przeczytałem dopiero teraz, kiedy można już ją dużo lepiej zrozumieć. Trochę pouczająca, trochę refleksyjna, a po doklejeniu do książki brakującego rozdziału o Anonie zdecydowanie kompletna.

"Narysujesz mi baranka?". ♥

Książka, która porusza dogłębnie. Wiele cytatów towarzyszy mi każdego dnia. Każdy powinien ją przeczytać.

Czytam co roku i co roku mam wrażenie, że to inna książka. Rośnie razem z człowiekiem.

Tak jak określił to jeden z czytelników, cała książeczka jest jednym wielkim cytatem. Tyle mądrości i ciekawych spostrzeżeń wyciągamy z tej lektury ile nasz umysł i serce w danym momencie potrzebuje. To naprawdę niesamowite, że za każdym razem odbiera się inaczej Małego Księcia. W tym tkwi wielkość tej książeczki.
Serdecznie i gorąco polecam na wszelkie bolączki ciała i umy...

Dyskusje