Kulti

2018-08-14
2015-04-11
Iga Wiśniewska
Sport Romans New Adult College

Piękna. Nie wiem,czemu tak długo leżała na półce. Kulti to mój ulubiony męski bohater. Sal to twardzielka o cudownym sercu, a jej miłość do taty przypomniała mi, jak brakuje mi mojego taty,który odszedł pół roku i już nigdy z nim nie porozmawiam. Ta książka jest potwierdzeniem tego,że przyjaźń rodzi prawdziwą miłość i bez niej relacja nie istnieje. Zapata trafia do moich ulubionych autorek.

Biorę od tej autorki w ciemno każdą książkę! I po każdej lekturze niezmiennie mam kaca czytelniczego 🥺 To co Zapata robi z moim serduszkiem to ciężko wyrazić jakimkolwiek słowami! Kulti to kolejna jej książka, którą pokochałam. Śmiałam się wraz z Sal, kiedy była zabawna i przeżywałam jej rozterki. Wzruszałam się, kiedy Reiner pokazywał swoją miękką stronę pod gburowatą warstwą, bo chciał pokazać Sal, jak mu na niej zależy. Potrzebuję więcej Zapaty w swoim życiu! ❤️

"Kulti" to absolutna perełka wśród romansów, które miałam okazję czytać. Ta książka jest po prostu uzależniająca. Nie sposób oderwać się od niej ani na chwilę, aż do ostatniej strony.
Autorka znowu udowodniła mi swoje mistrzostwo w pisaniu romansów. Uwielbiam wszystko, co zostaje wydane spod jej pióra. Potrafi ona uchwycić esencję romansu i przelać ją na kartki, tak że nie mogę oderwać się od lektury. Jej talent do tworzenia slow burn jest absolutnie niezrównany. Zawsze trzyma mnie to w napięciu, czekając na kolejne emocjonujące zdarzenia.
Absolutnie pokochałam głównych bohaterów. Główna bohaterka "Kulti" wywarła na mnie ogromne wrażenie swoją postawą i charakterem. Jej spokój i opanowanie w obliczu różnych wyzwań, połączone z wielką determinacją i ambicją, sprawiły, że stała się dla mnie niezwykle inspirującą postacią. Podziwiałam jej sposób bycia w zgodzie ze sobą i konsekwentne dążenie do celu, niezależnie od przeciwności losu czy trudności, które napotykała po drodze. Jej siła charakteru i determinacja sprawiły, że z łatwością mogłam się z nią utożsamić i kibicować jej w każdym kroku.
Reiner bez wątpienia stał się jedną z moich ulubionych postaci męskich. Jego złożona osobowość, pełna kontrastów i głębokich emocji, sprawiła, że nie mogłam się od niego oderwać. Jego oddanie, zaangażowanie i miłość były tak autentyczne, że sprawiały, że czytanie było samą przyjemnością. To wspaniałe widzieć, jak mężczyzna w książce potrafi zatracić się w uczuciach dla ukochanej osoby.
Uwielbiam momenty, w których główny bohater absolutnie tracił głowę dla swojej dziewczyny.
Gorąco polecam "Kulti" każdemu, kto szuka niezapomnianego romansu. To moje nowe ulubione czytadło, które z pewnością będę polecać dalej. 10/10 Nie ma absolutnie niczego co by mi przeszkadzało.

Świetna, dobrze wykreowani bohaterowie, fabuła, sam sport. No cudo po prostu. Niby jest duża różnica wieku, ale nie czuć jej w książce, bohaterka inteligentna i wyszczekana.

To moja trzecia przeczytana pozycja od tej autorki. Coraz bardziej podoba mi się jej styl. Nie jest ciężki, pretensjonalny. Mimo, że mamy do czynienia ze slooooow burn, nie mogę powiedzieć abym się nudziła. Mimo długości książek, jej opowieści nie męczą. Można je śmiało "wciągnąć nosem". Co do samej książki, nie zawiodłam się. Przyjemnie się czyta, choć niekiedy pewne momenty wydawały się rozwleczone. Bardzo spodoba mi się się kreacja głównego bohatera. Autorka potrafi pisać o gburach, którzy jednak przy bliższym poznaniu, dają odkryć swoją uroczą stronę. Zastanawiam się czy nie wynika to z jej własnych obserwacji i doświadczeń.

Kulti to książka dla osób, które lubią:
- motyw sportowy,
- różnice wieku między głównymi bohaterami,
- slow burn,
- romans...
Poprostu dobrą książkę, która na pewno Cię nie zawiedzie. Polecam!

Kulti to książka dla osób, które lubią:
- motyw sportowy,
- różnice wieku między głównymi bohaterami,
- slow burn,
- romans...
Poprostu dobrą książkę, która na pewno Cię nie zawiedzie. Polecam!

Piękna. Zapata potrafi pisać, ojjjj potrafi! Dla mnie jej książki są zbyt rozwleczone i przegadane, a i tak je kocham! Kulti to jedna z lepszych spod jej pióra, ale od niej można brać wszystko w ciemno.

Po prostu styl Zapata. :-) Slow burn z mieszanka hate-love do tego roznica wieku miedzy glownymi bohaterami. Glownym tematem jest pilka nozna wiec dla fanow sportowych romansow na pewno jedna z lepszych pozycji do polecenia. Solidnie dopracowana historia, jedynie co doskierwialo mi w czytaniu to zachowanie glownego bohatera. Powiedzmy sobie szczerze ze zachowanie takie jakie on soba prezentowal, mimo wszystko nie mogloby miec miejsca w rzeczywistosci, zero odpowiedzi na wywody glownej bohaterki, ignoracja. Doskonale zdaje sobie sprawe ze takie osoby istnieja (mialam z nie jedna stycznosc niestety),ale takie zachowanie mocno odtraca, i na pewno nie zacheca do dalszej konwersacji - a jednak, nasza glowna bohaterka sie nie poddawala. Do tego ten przeskok w relacjach oschly na przyjcielski byl moim zdaniem w porzadku, ale potem z przyjacielskiego na romantyczny to tak sie to pojawilo z nieba w sumie :D Ale taki styl jest Marianny wiec nie moge sie rzucac. Tak czy siak goraco zachecam do przeczytania :-)

Mariana Zapata to nie jest zapowiedź zwykłego i banalnego romansu. To piękna historia.

Tematyka piłki nożnej to zdecydowanie nie moja bajka , ale cieszę się , że zachęcona opiniami nie odłożyłam jej na bok.

Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Poczułam smutek, spowodowany tym że skończyłam czytać i rozstaje się z bohaterami. To moja pierwsza książka od Mariany Zapaty i jestem nią zachwycona (już wiem dlaczego tak trudno ją zdobyć w wersji papierowej). Świetnie wykreowane postacie, przemyślana akcja a przede wszystkim ciekawa historia.