Zapadnij w serce

Okładka książki Zapadnij w serce Ginger Scott
Okładka książki Zapadnij w serce
Ginger Scott Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: This is falling (tom 1) literatura obyczajowa, romans
This is falling (tom 1)
2014-08-29
Ischim Odorowicz-Śliwa

Kocham bardzo ciekawe

Kocham bardzo ciekawe

Bardzo fajna opowiada o tym że nie można się poddawać i każdy znajdzie kogoś dla siebie

Bardzo irytująca główna bohaterka. Nic nie można jej powiedzieć, bo ona wiecznie biedna i skrzywdzona, zawsze musi być tak jak ona mówi. Jej charakter jest jeszcze bardziej irytujący,chciaż pokusiłabym się o stwierdzenie, że w zasadzie nie ma ona żadnej osobowości poza swoją traumą. Bohaterowie płytcy i niezbyt interesujący, relacje też dość płytkie. Nie polecam. Najgorsze jest jednak to, że książka nie zawiera oznaczenia 18+ pomimo występowania sceny erotycznej. Taka informacja powinna zostać podana na okładce, jest dla mnie absurdem, że o to nie zadbano.

Bardzo przyjemna i ciekawa książka. Pokazuje że możemy walczyć z lękiem i mimo że jest to trudne to czasem warto powalczyć o powrót do normalności. Książka dość lekka ale warta przeczytania.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Postacie dotknięte historia jednak czytając nie masz wrażenia że autor tworzy "dramaty" by historia stała się ciekawasza. Polecam!

Bardzo przyjemna lektura. Niby romans młodzieżowy ale bardzo przyjemnie się czyta. Główna bohaterka Rowe da się lubić, duży plus za poczucie humoru. Jedyny mały minus to zbyt idealny główny bohater - cukierkowy chłopiec po prostu.

Historia zaczyna się jak wszystkie inne, ale… to co się dzieje później jest po prostu niesamowite. I tu nie chodzi o to, że są poruszone wątki, których jeszcze nie było. Nie. Po prostu sposób przedstawienia tej historii sprawia, że czytasz i czujesz, że to jest właśnie ta wyjątkowa książka.

Rowe ma za sobą ciężką przeszłość. Jedno wydarzenie, które zmieniło jej życie o 180 stopni. Przez to jest bardzo zamknięta w sobie. Nosi rany w głowie, w sercu i na ciele. Po kilku latach w izolacji od całego świata postanawia coś zmienić. Wyjechała i próbuje zacząć od nowa.

Na jej drodze pojawia się Nate – mówię Wam - ten chłopak to skarb. Jest tak niesamowicie dobry. Pomimo tego, że bardzo ciężko jest się zbliżyć do Rowe to on się nie poddaje. Jest dla niej największym wsparciem i daje jej czas. Czas aż poukłada w sobie na nowo wszystkie wspomnienia oraz uczucia.

Bo problemem jest to, że Rowe jest bardzo zraniona. I pomimo tego, że bardzo chciałaby dać mu szansę to jej serce dalej jest… przy innym chłopaku.

Tylko, że jest jeden mały problem z tym chłopakiem. Jest, ale jakby go nie było – i tylko tyle zdradzę. Możecie interpretować to na różne sposoby.

Wątek Tysona i Cass również bardzo mi się podobał. Uwielbiam kiedy postacie drugoplanowe również są barwne i ciekawe.

Książka jest bardzo przyjemna, są momenty zabawne, są momenty łamiące serce. Są niektóre takie sceny przy których miałam ochotę potargać książkę, bo.. czemu oni się tak zachowywali? Tak lekkomyślnie i prawdziwie...A zakończenie tej historii jest takie piękne i wzruszające. Na pewno za jakiś czas do niej wrócę.

📖🐲
Zasadniczo jest to bardzo fajna książka o zakochiwaniu się i o tych wszystkich niepewnościach i strachach, kiedy zaczyna nam na kimś zależeć i nie do końca potrafimy jeszcze rozpoznać, czy dla tej drugiej osoby to też tak samo ważna relacja. Oczywiście mamy tu dodatkowo dziewczynę po mega ciężkich przejściach, żeby było ciekawiej :-P, ale powiedzmy, że mogę sobie darować czepianie się akurat tego, natomiast jeden element tej książki jest według mnie dużą jej wadą i jest nią Tyson.

Kiedyś oglądałam serial Friday Night Lights, gdzie od razu w pierwszym odcinku dobrze zapowiadający się futbolista doznaje urazu kręgosłupa i całe jego życie zmienia się o 180 stopni. I to było autentyczne przedstawienie sytuacji, bo opisy poczynań Tysona to całkowita fikcja niestety.

Mężczyzna z rdzeniem przerwanym na poziomie kręgu L2-L3, będzie nie tylko wymagać cewnikowania kilka razy dziennie, żeby oddać mocz, ale z całą pewnością nie da rady utrzymać erekcji, aby móc odbyć stosunek seksualny (nie ma tu ani słowa na temat tego, że jego super moc to mistrzostwo palców i języka i wszystkie opisy sugerują „zwykły” seks).

Ja rozumiem, że powieści dla młodzieży to nie podręczniki medycyny, ale no chyba każdy ma gdzieś swój limit nieprawdopodobieństwa, którego nie jest w stanie przełknąć. Więc skoro do przetrwanki strzelaniny w szkole trzeba było według autorki lub jej agenta dołożyć chłopaka na wózku, czemu nie mogła to być amputacja nóg po wypadku motocyklowym? No też hardkor, co nie? A jeżeli już wybieramy uraz kręgosłupa, to pogłębmy postać o cały ten bagaż, który się z tym wiąże. A tak to mamy małego ch... wujka na wózku, którego życie w zasadzie niewiele się zmieniło. Bardzo mi się nie podobała ta postać.

Cała reszta jest jednak w mojej ocenie na tyle urocza i odprężająca, że ze spokojnym sumieniem mogę dać siódemkę.

📖🐲

Zapadnij w serce to książka o dziewczynie imieniem Rowe, która po tragicznych przeżyciach, zamknięta w sobie, decyduje się na odważny krok i idzie na studia daleko od domu. Na studiach poznaje przystojnego Nate, dobrego gracza w baseballa, z którym zaprzyjaźnia się.
Zauważyłam w książce jedną nieścisłość, chyba że coś po prostu mi umknęło. Na początku jest powiedziane, że brat Nate, Tyson jeździ na wózku, po czym nagle w środku książki zreflektowałam się, że coś jest nie tak, bo wydawało mi się, że opisy są takie jakby Tyson normalnie funkcjonował bez wózka. Ogólnie zamysł fabuły był dobry, lecz niestety wykonanie trochę gorsze, zabrakło mi tutaj trochę dłuższego nawiązywania relacji, Rowe to była dziewczyna, która bardzo się bała ludzi, lecz jakoś z Natem bardzo szybko się dogadała.
Nie podobało mi się, że raz przez bite 8 stron był opis seksu. 8 stron! Na co to komu, na prawdę, to było takie lanie wody straszne.
7/10

Znowu książka troszkę młodzieżowa oprócz jednej sceny która jest dla osób dorosłych ale to na tyle z minusów jakie posiadam.
Mamy tutaj przykład dziewczyny która była zamknięta w sobie przez wypadek z udziałem jej chłopaka i przyjaciółki ale nagle poznaje tego jedynego który gra w futbol amerykański. Ogólnie cała akcja się opiera głównie albo na punkcie widzenia Rowe albo na punkcie widzenia Nate'a co może troszkę przynudzać . Mogę to określić jako typowy przykład książki z kategorii romansu z wattpada ,a jak dobrze wiemy książki na wattpadzie są bardzo nieprzewidywalne. Także mi akurat ta książka przypadła do gustu ale innym niekoniecznie

• Romans
  • New Adult