Kulti

2018-08-14
2015-04-11
Iga Wiśniewska
Sport Romans New Adult College

Poczułam smutek, spowodowany tym że skończyłam czytać i rozstaje się z bohaterami. To moja pierwsza książka od Mariany Zapaty i jestem nią zachwycona (już wiem dlaczego tak trudno ją zdobyć w wersji papierowej). Świetnie wykreowane postacie, przemyślana akcja a przede wszystkim ciekawa historia.

To moja trzecia przeczytana pozycja od tej autorki. Coraz bardziej podoba mi się jej styl. Nie jest ciężki, pretensjonalny. Mimo, że mamy do czynienia ze slooooow burn, nie mogę powiedzieć abym się nudziła. Mimo długości książek, jej opowieści nie męczą. Można je śmiało "wciągnąć nosem". Co do samej książki, nie zawiodłam się. Przyjemnie się czyta, choć niekiedy pewne momenty wydawały się rozwleczone. Bardzo spodoba mi się się kreacja głównego bohatera. Autorka potrafi pisać o gburach, którzy jednak przy bliższym poznaniu, dają odkryć swoją uroczą stronę. Zastanawiam się czy nie wynika to z jej własnych obserwacji i doświadczeń.

Kulti to książka dla osób, które lubią:
- motyw sportowy,
- różnice wieku między głównymi bohaterami,
- slow burn,
- romans...
Poprostu dobrą książkę, która na pewno Cię nie zawiedzie. Polecam!

Kulti to książka dla osób, które lubią:
- motyw sportowy,
- różnice wieku między głównymi bohaterami,
- slow burn,
- romans...
Poprostu dobrą książkę, która na pewno Cię nie zawiedzie. Polecam!

Mariana Zapata to nie jest zapowiedź zwykłego i banalnego romansu. To piękna historia.

Tematyka piłki nożnej to zdecydowanie nie moja bajka , ale cieszę się , że zachęcona opiniami nie odłożyłam jej na bok.

Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Piękna. Zapata potrafi pisać, ojjjj potrafi! Dla mnie jej książki są zbyt rozwleczone i przegadane, a i tak je kocham! Kulti to jedna z lepszych spod jej pióra, ale od niej można brać wszystko w ciemno.

Po prostu styl Zapata. :-) Slow burn z mieszanka hate-love do tego roznica wieku miedzy glownymi bohaterami. Glownym tematem jest pilka nozna wiec dla fanow sportowych romansow na pewno jedna z lepszych pozycji do polecenia. Solidnie dopracowana historia, jedynie co doskierwialo mi w czytaniu to zachowanie glownego bohatera. Powiedzmy sobie szczerze ze zachowanie takie jakie on soba prezentowal, mimo wszystko nie mogloby miec miejsca w rzeczywistosci, zero odpowiedzi na wywody glownej bohaterki, ignoracja. Doskonale zdaje sobie sprawe ze takie osoby istnieja (mialam z nie jedna stycznosc niestety),ale takie zachowanie mocno odtraca, i na pewno nie zacheca do dalszej konwersacji - a jednak, nasza glowna bohaterka sie nie poddawala. Do tego ten przeskok w relacjach oschly na przyjcielski byl moim zdaniem w porzadku, ale potem z przyjacielskiego na romantyczny to tak sie to pojawilo z nieba w sumie :D Ale taki styl jest Marianny wiec nie moge sie rzucac. Tak czy siak goraco zachecam do przeczytania :-)

Kulti jest ostatnią książką Pani Zapaty, której jeszcze nie czytałam, a w zasadzie była pierwszą, która została wydana na naszym polskim rynku wydawniczym. Także musiałam ją w końcu nadrobić :D

Do tej pory gdy o niej myślałam obawiałam się, że ich historia będzie oparta na zakazanej relacji oraz wiecie, przystojny trener żeńskiej drużyny sportowej.. Brzmiało jakby wszystkie miały się za nim uganiać. Nie lubię takich książek. Jednak gdy niedawno przeczytałam „Zaczekaj na to” zdałam sobie sprawę z tego, że przecież Zapata nie pisze takich książek. Jej książki to totalne obszerne slow burn'y ale bohaterowie skupiają się jednak na swojej relacji, nie ma tam innych osób ani trójkątów miłosnych. Chyba za to właśnie uwielbiam pióro autorki. Pokazuje nam historie w których relacja pomiędzy bohaterami rozwija się bardzo powoli, zazwyczaj z nieznajomych zamieniają się w przyjaciół, a dopiero gdzieś tam pod koniec zakochują się w sobie. To tak niesamowicie naturalne i dodatkowo, taka relacja wydaje się piękniejsza, skoro jej podstawą jest silna przyjaźń.

Bardzo podobało mi się to, jak Sal przedzierała się stopniowo przez mur chłodnego Kultiego. Jak on ją wspierał i troszczył się na swój własny sposób. Naprawdę można było poczuć ich przyjaźń, a później coś więcej.

Ta książka utwierdziła mnie tylko w tym, że uwielbiam styl pisania Pani Zapaty i z niecierpliwością czekam na kolejne książki, które zostaną przetłumaczone i wydane w naszym kraju.

Rozrywka dla miłośników sportowych romansów. Wielki plus dla autorki za dobrze wykreowaną postać kobiety-sportowca. Czego mi zabrakło? Autentycznej rozmowy dwojga bohaterów, którzy zbyt płynnie jak dla mnie przeszli do nienawiści do miłości. Jakim cudem?

Długo nie mogłam się zabrać za lekturę, jakoś tematyka piłki nożnej mnie odrzucała (winę chyba też ponosi trochę kiczowata okładka). Jednak książka okazała się równie dobra co pozostałe tej autorki.

Z pewnością jest to jedna z lepszych książek przeczytanych w tym miesiącu. Nie jestem fanką piłki nożnej, jednakże autorka urzekła mnie swoim przygotowaniem się i dopieszczeniem szczegółów w związku z fabułą. Motyw hate - love jest tym, który przyciąga mnie do przeczytania kolejnych pozycji i z pewnością ta książka dostarcza pod tym względem wielu emocji. Sama uwielbiam slow burn, jednak spodziewam się, że nie każdemu może to przypaść do gustu, na pocałunek głównych bohaterów trzeba było długo poczekać, stąd też niektórzy pewnie porzuciliby tę pozycję przed dotarciem do połowy. Dla mnie z kolei była to emocjonalna podróż i nawet nie wiem kiedy, dotarłam do końca tej pozycji. Polecam z całego serca i z pewnością sięgnę po kolejne powieści tej autorki.