Siewca Wiatru cz.1

Okładka książki Siewca Wiatru cz.1
Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zastępy Anielskie (tom 1)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2019-03-21
2019-03-21
siewca wiatru maja lidia kossakowska mistrzowie polskiej fantastyki

Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Janusz Płonka, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Michał Śmielak, Michał Śmietana, Aleksandra Staniewska
Ocena 7,1
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...
Okładka książki Wizje alternatywne Eugeniusz Dębski, Andrzej Drzewiński, Jacek Dukaj, Jarosław Grzędowicz, Marek S. Huberath, Jacek Inglot, Mirosław Piotr Jabłoński, Krzysztof Kochański, Maja Lidia Kossakowska, Marek Oramus, Jacek Piekara, Andrzej Sapkowski, Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Maciej Żerdziński, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz, Andrzej Zimniak
Ocena 7,0
Wizje alternat... Eugeniusz Dębski, A...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Nie jestem strasznie obczytaną fanką fantasy, chociaż lubię. Wcześniej nie słyszałam o autorce, a jej nazwisko pojawiło się w mojej świadomości wiadomo kiedy... niestety. Muszę powiedzieć, że podobała mi się wizja „ludzkich aniołów”, z ich słabościami, ale też i mocami. I jeszcze biedaki muszą sobie radzić w chaosie, jaki powstał na ziemi i poszczególnych „warstwach” nieba po tym, gdy Bóg, który już miał chyba dość wszystkiego w tajemniczy sposób ulotnił się i zostawił wszystko na pastwę losu. Chwilami jednak ta opowieść dłużyła mi się. Być może powinna być bardziej skompensowana.

Mierne w najlepszym wypadku fantasy. Słabe dialogi, przewidywalna fabuła nic co bawi lub zaskakuje. Męcząca powieść

Moim zdaniem najlepsza pozycja Kossakowskiej.
Zawiła ale bardzo ciekawa i wciągająca fabuła. Na początku może przerazić mnogość bohaterów ale później wszystko się ładnie klaruje.

Moim zdaniem najlepsza pozycja Kossakowskiej.

Nigdy nie spodziewałabym się, że można w tak fantastyczny sposób opisać niebo, stworzenie wszechświata, mechanizmy kierujące nimi oraz bohaterów biblijnych wierzeń. Dla mnie to było bardzo odświeżające doświadczenie, spojrzenie z zupełnie innej perspektywy.
Gorąco polecam każdemu bez względu na status wiary w Boga.

Gorąco polecam każdemu bez względu na status wiary w Boga.

Piękna, wspaniale opowiedziana historia o Królestwie Niebieskim, Aniołach, zarówno tych dobrych jak i złych, pięknych i tych troszkę mniej, dawno nie czytałam z takim zaangażowaniem. Jestem dopiero po pierwszej lekturze ale już nie mogę doczekać się kolejnej części. Super rozrywka, polecam

Przychodzę do Was dzisiaj z nowym typem fantasy, z jakim się zetknęłam - anielskie fantasy autorstwa pani Kossakowskiej. Skończyłam je kilka dni temu i powiem, że sama nie wiem co myśleć, w sensie pozytywnym.
Świat stworzony w tej książce jest ogromny - wszystko ma swoje miejsce i funkcje etc. Ale sama historia zaczyna się od (jest to w opisie) momentu, jak pewna grupa aniołów musi sobie poradzić ze zniknięciem Jasności.

Wszystko jest tu oparte na hierarchii - jedni są niżej inni wyżej, ale to nie znaczy, że nie można awansować... W każdym razie wielką rolę ma główny bohater Daimon Frey - on jest tutaj ulubiony, chyba nie tylko przez Czytelników.

Jest tu wiele epickich momentów, o których nie mogę powiedzieć, bo Wam zdradzę fabułę, a naprawdę warto. Rozmach opisów wydawałoby się, że przytłoczy, ale jednak te wszystkie szczególiki mają swoje smaczki - na końcu jeszcze wyjaśnienie imion i pochodzenia/kto jest kim skąd inspiracja/ - całość jest bardzo na plus.

Przez chwilę myślałam, że cudownie byłoby to zobaczyć na wielkim ekranie, ale w sumie jak czytamy to możemy wyobrazić sobie to po swojemu, a tak pewnie wiele zostałoby wycięte i zmienione.

Bardzo polecam i czekam na wznowione Żarna niebios, które już do mnie idą paczkomatem :)

Raptowny brak chemii od pierwszego wejrzenia. Już pierwsze dwie strony przekonały mnie całkowicie, jak bardzo to nie moja bajka. Na nich poprzestałem.

Spoko, ja naprawdę rozumiem, czemu kochacie tą książkę. Jestem w stanie to zobaczyć.

Ale dawno już się tak nie wynudziłam na fantastycznej książce. Ebooka porzuciłam. Papierową kopię przeczytałam może z trzydzieści stron. Audiobooka skończyłam tylko dlatego, że było łatwo (a jakość jego wykonania woła o pomstę do nieba, bo miałam wrażenie, że lektor nagrywa w kiblu!). Spróbuję jeszcze jeden tom, kto wie, może nawet skończę serię, bo JESTEM zaintrygowana, ale to trochę za mało, żeby rozpalić iskrę i na pewno nie będę czytać z wypiekami na twarzy.

Nie do końca wiem, czy książka wybitnie nie moja, czy to raczej tematyka.

Nie jestem wielbicielką fantastyki, a całą serię Kossakowskiej połknęłam. Jestem stara i nie sądziłam, że wciągnie mnie opowieść o nieco wściekłych i bardzo ludzkich aniołach? Podchodziłam do książki, jak pies do jeża, ale chyba przez styl pisania śp. autorki i klimat, jaki stworzyła w powieści, czyta się wspaniale i dzięki słowniczkowi na końcu, nie idzie się pogubić kto jest z kim i dlaczego. To nie jest debilna książka o walce dobra ze złem. Jest tu duży background i research akademicki, religijny i archeologiczny, a wydarzenia mają swój sens i logikę (o ile można mówić wśród aniołów, dżinnów i potworów wszelkiej maści xd). Dowcipne dialogi, może trochę za dużo militariów bitewnych, ale podobało mi się i zachęciło do sięgnięcia po kolejne tomy.

Bardzo rzadko się zdarza, żebym nie była w stanie doczytać książki do końca- jednak tej nie zmogłam, dotrwałam do połowy.
Doskonały przykład tego, że oprócz składania ładnych zdań trzeba mieć też o czym pisać. Mam wrażenie, że tu tego zabrakło, jakby autorka najpierw chciała pisać o jakimś starożytnym Rzymie, potem zafascynowała ją mitologia wschodnia, przemknęła jej myśl o kolonizacji Księżyca i nagle ją olśniło: "a ch.., niech to będą niemoralne anioły z karabinami". Mamy więc lektyki, urzędy, pozwy sądowe, latające dywany, dżiny, rezydencje na Księżycu, służbę podającą ciasteczka i wino, napady na konwoje z pieniędzmi, magię i broń palną, plus jakiś mizerny wątek miłosny. A wszystko to "w wykonaniu" aniołów knujących, mordujących się nawzajem i łamiących wszelkie boże przykazania... Groch z kapustą ma więcej smaku, logiki i sensu.
Straszne rozczarowanie!