Virion. Obława

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Imperium Achai (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantasy literatura polska odwaga podstęp przygoda ucieczka walka o przetrwanie walka o władzę
Imperium Achai (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Zdecydowanie bardziej mnie wciągneła niż pierwsza część. Bohaterowie zostali świetnie rozwinięci, sporo akcji i nowych osób. Warto przeczytać

Akcja się pięknie rozwinęła.

Virion "toczy się" dalej. Pan Ziemiański trzyma poziom z pierwszej części udowadniając, że konsekwentnie realizuje plan powieści.
Książka rewelacyjna, jedynie pod koniec, rozwiązanie pożaru jest lekko wymuszone.
Tak czy inaczej ja sięgnę po następną cześć!! :)

O tym jak wciągnęła mnie historia Viriona świadczy fakt, że sięgnąłem po kolejny tom, zaraz po skończeniu pierwszego. Na kolejne trochę poczekam, bo zwykle czytanie cyklu jednym tchem sprawia obniżenie mojej oceny.

Zachwyt trwa dalej!

Virion – szczęściarz, niewolnik Kila, tak podsumował głównego bohatera Viorion, bohatera tego cyklu z „Virionem” w tytule. Druga część „Viron - Obława. Virion trafia gdzieś na obrzeża imperium Luan. Przy okazji wiemy, że akcja ma miejsce przed transformacją, do której przyczyniła się Achaja, kiedy upadły imperia Luan i Troy, i powstało wielkie imperium Arkach. No ale nie...

Godna kontynuacja przygód Viriona, autor kolejny raz dowozi treść, której posmak zdążył zaserwować w pierwszym tomie. Ku mojemu zaskoczeniu opowieść na prawdę nabiera rumieńców, a przez dłuższy czas spędzony z bohaterami pozwala ich dokładniej poznać. Miałem również wrażenie, iż znajduję się w niej więcej ciekawych szczególików i drobiazgów urzeczywistniających świat...

Dobra młócka + wątek z zoną upiorem

WYPAS

Fenomen tej serii polega na tym, że pomysł na fabułę który powinien się wyczerpać po pierwszej części, o dziwo sprawdza się wyśmienicie. Z przyjemnością czytałam, i od razu sięgnęłam po kolejny tom.

Dyskusje

1 113