Siła ziół

Znak Literanova
2018-07-16
2018-07-16
zioła rośliny ogród

O ziołach czytam od jakiegoś czasu i ta książka zawiera pewne podstawy na ich temat. Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw to polecam. Mnie osobiście nie zachwyciła.

Książka przyciągnęła mój wzrok prostą, estetyczną, ale pełną uroku szatą graficzną, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Na pocżątku są liczne przepisy na medykamenty z ziół poprzedzone instrukcją, jak robi się nalewki, maceraty, odwary czy wywary.

Druga część książki to opisy ziół wraz ze zdjęciem i rysunkami, aby bez problemu je rozpoznać. Autorka podaje także, gdzie ich szukać.

Opisy są bardzo solidne, napisane ze znawstwem tematu, ale przystępnie. Negatywne właściwości danych ziół zostały wyraźnie zaznaczone ciemnym tłem, aby ich nie pominąć.

Książka godna polecenia. Warto ją mieć w domowej biblioteczce.

Nie tylko pięknie wydana, ale i dobrze napisana! W tej dość skromnej książce otrzymujemy minileksykon zielarstwa. Przegląd najważniejszych ziół uzupełniony jest ciekawymi legendami lub opisem tradycji. Czy wiecie np. jak według legend pojawiała się na świecie mięta czy melisa, albo do czego w dawnych czasach wykorzystywano pokrzywę? Zdradzę jedynie, że na pewno nie tylko do parzenia wzmacniającej herbatki :)
Do tego w książce nie zabrakło oczywiście dokładnego opisu działania danej rośliny, sposobu jej pozyskiwania i suszenia. Całość uzupełniona jest pięknymi fotografiami i wydana w twardej oprawie. Receptury, przedstawione w książce też są w miarę proste i nie wymagają dużego doświadczenia zielarskiego.
Jednym słowem, jeżeli ktoś chce rozpocząć przygodę z ziołami, to ta pozycja jest bardzo dobra na początek, a i ci z większą praktyką mogą znaleźć w niej ciekawe i proste przepisy na podstawowe schorzenia i kosmetyki.

Jedna z ciekawszych książek dotyczących praktyki zielarskiej, dla każdego. Pięknie wydana (a to nie zdarza się często w tym dziale książkowym),przepisy, których nie znalazłam w innym poradnikach, do tego proste w wykonaniu.

"Siła ziół" jest napisana łatwym językiem bez podejścia od strony naukowej, więc polecam ją osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z ziołolecznictwem. W książce znajdziemy kilkadziesiąt prostych przepisów, opis podstawowych roślin(z pięknymi zdjęciami) oraz dowiemy się między innymi czym różni się macerat od naparu. Polecam!

Siła ziół spowodowała, że stałam się domową zielarką. Testuje przepisy zawarte w książkę, zwracam uwagę na rośliny i zioła wokół mnie oraz przyglądam się chętniej tematyce natury i ziołolecznictwa. Książka posiada proste ciekawe przepisy lecznice na różne dolegliwości, przepisy pielęgnacyjne i kosmetyczne, obrazuje różne metody wytwarzania syropów i maceratów oraz opisuje poszczególne zioła i ich właściwości. Kompendium wiedzy ziołolecznictwa typowe dla klimatu Polski.

Siła ziół 📖 Patrycja Machałek
Bardzo polubiłam się z tą książką ☺ leży sobie na mojej szafce nocnej i gdy tylko mam ochotę to po nią sięgam i staram się co nieco wprowadzić w życie 🌱 Ogrom wiedzy, dużo dobrych rad i przepisów, nic tylko korzystać z dobroci natury 🌾
Magda z magdaandbooks

Siła ziół 📖 Patrycja Machałek
Magda z magdaandbooks

O rany jaka ta książka jest dobra. Zaczynam historię ziół i w tej książce znalazłam wszystko (podstawy). Przepisy, abc ziół a co najważniejsze listę podstawowych ziółek wraz z ich historią, zbieraniem i realnym zdjęciem. Jak dla mnie bomba!

Dopiero zaczynam czytać na temat ziół ale ta książka posiada dużo informacji oraz jakieś tanie przepisy na różne preparaty według mnie dla osoby początkującej jak najbardziej przydatna

Dobra pozycja.

Dobra pozycja.

• Poradniki
  • Kuchnia
  • Zioła
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Siła ziół