Siła ziół

Znak Literanova
zioła rośliny ogród
poradniki
zioła rośliny ogród

Książka przyciągnęła mój wzrok prostą, estetyczną, ale pełną uroku szatą graficzną, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Na pocżątku są liczne przepisy na medykamenty z ziół poprzedzone instrukcją, jak robi się nalewki, maceraty, odwary czy wywary.

Druga część książki to opisy ziół wraz ze zdjęciem i rysunkami, aby bez problemu je rozpoznać. Autorka podaje także, gdzie...

Dopiero zaczynam czytać na temat ziół ale ta książka posiada dużo informacji oraz jakieś tanie przepisy na różne preparaty według mnie dla osoby początkującej jak najbardziej przydatna

O rany jaka ta książka jest dobra. Zaczynam historię ziół i w tej książce znalazłam wszystko (podstawy). Przepisy, abc ziół a co najważniejsze listę podstawowych ziółek wraz z ich historią, zbieraniem i realnym zdjęciem. Jak dla mnie bomba!

Nie tylko pięknie wydana, ale i dobrze napisana! W tej dość skromnej książce otrzymujemy minileksykon zielarstwa. Przegląd najważniejszych ziół uzupełniony jest ciekawymi legendami lub opisem tradycji. Czy wiecie np. jak według legend pojawiała się na świecie mięta czy melisa, albo do czego w dawnych czasach wykorzystywano pokrzywę? Zdradzę jedynie, że na pewno nie tylko do...

Jedna z ciekawszych książek dotyczących praktyki zielarskiej, dla każdego. Pięknie wydana (a to nie zdarza się często w tym dziale książkowym), przepisy, których nie znalazłam w innym poradnikach, do tego proste w wykonaniu.

"Siła ziół" jest napisana łatwym językiem bez podejścia od strony naukowej, więc polecam ją osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z ziołolecznictwem. W książce znajdziemy kilkadziesiąt prostych przepisów, opis podstawowych roślin(z pięknymi zdjęciami) oraz dowiemy się między innymi czym różni się macerat od naparu. Polecam!

Siła ziół spowodowała, że stałam się domową zielarką. Testuje przepisy zawarte w książkę, zwracam uwagę na rośliny i zioła wokół mnie oraz przyglądam się chętniej tematyce natury i ziołolecznictwa. Książka posiada proste ciekawe przepisy lecznice na różne dolegliwości, przepisy pielęgnacyjne i kosmetyczne, obrazuje różne metody wytwarzania syropów i maceratów oraz opisuje...

Siła ziół 📖 Patrycja Machałek
Bardzo polubiłam się z tą książką ☺ leży sobie na mojej szafce nocnej i gdy tylko mam ochotę to po nią sięgam i staram się co nieco wprowadzić w życie 🌱 Ogrom wiedzy, dużo dobrych rad i przepisów, nic tylko korzystać z dobroci natury 🌾
Magda z magdaandbooks

Na półkach: , , , , ,

Zdążyliście już zauważyć, że co rusz na rynku wydawniczym pojawiają się kolejne publikacje dotyczące zdrowia, zdrowego odżywiana się, wykorzystywania w kuchni nawet obierków, slow food itd. Pojawiają się również à la leksykony ziół i roślin leczniczych, które mają nam przypomnieć, że zamiast łykać hurtem tony leków i suplementów diety, dużo lepiej dla nas i naszego...

Ostatnimi czasy nasz rynek wydawniczy jest sukcesywnie zalewany różnego rodzaju publikacjami krążącymi wokół ekologii, zwiększenia świadomości, slow life, czy świadomego odżywiania. Przy tak szerokim wachlarzu niemalże identycznych tytułowo pozycji, możemy dostać oczopląsu, a nawet i bólu głowy, gdy dochodzi do podjęcia ostatecznej decyzji.

Osobiście bardzo lubuję się w...

• Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • Kuchnia
  • 2018
  • 2019
  • Moja biblioteczka

Dodaj cytat z książki Siła ziół