Shinrin-yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych

Quing Li poradniki 321 str.
Shinrin-Yoku. The Art and Science of Forest Bathing

Insignis
poradniki
las ekologia natura

Kup książkę

Poprzednią książkę o shinrin yoku, czyli papkowaty bełkot Garcii i Mirallesa, zjechałam do gruntu tak, jak w mojej ocenie na to zasługiwał, więc i po tej pozycji nie spodziewałam się niczego lepszego.

A jednak. Nadal uważam, że podobnie jak karoshi, koncepcja cieszenia się i głębokiego przeżywania spacerów po lesie zrobiła się popularna dlatego, że Japończycy ukuli na nią...

Najlepsza książka o tzw. kąpielach leśnych

27-30 września 2019r.

Ci Japończycy... Że wszystkiego zrobią sztukę :) Człowiek wchodzi do parku czy lasu na spacer i od razu mu lepiej. Nie wie dokładnie dlaczego ani co dokładnie wpływa na pozytywne odczucia, ale jest mu dobrze i to mu wystarcza do szczęścia. I tu się pojawia "Shinrin-yoku", czyli po naszemu "kąpiel leśna" i krok po kroku odsłania magiczną, uzdrawiającą moc przyrody.
Książka...

Ciekawe, naprawdę ciekawe wskazówki do ulepszenia jakości swojego życia bez dużego wkładu ze swojej strony. Wystarczy kilka drobnostek, parę godzin czystej przyjemności co jakiś czas i życie staje się prostsze!

To lektura pokazująca jak z tematu na artykuł w gazecie zrobić książkę - krążyć wokół kilku informacji i ozdobić je licznymi fotografiami.

książka o drzewach, a mnóstwo zmarnowanej przestrzeni.
koncept, mimo że wydaje się banalny i wszystkim doskonale znany, nadal wart uwagi.

Książkę wzięłam do ręki całkiem przypadkowo i chyba tak miało być. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autor posługuje się przyjemnym językiem, ale myślę że to duża zasługa tłumacza.
Po tej lekturze każdy zechce wyjść na spacer, a o to chyba autorowi chodziło. O ten nasz zapomniany, codzienny kontakt z naturą. Na dzisiejsze czasy w Polsce - doskonałą pozycja, aby...

Dla leśnego elfa takiego jak ja nie ma w tej książce nic odkrywczego :)

Lekka, momentami może trochę infantylna. Mimo wszytsko pozwala poczuć las wszystkimi zmysłami i wzbudza potrzebę kontaktu z naturą. Daje też wskazówki jak przenieść las do domu i jak nabrać sił przy pomocy natury :)

• 2018
  • Chcę w prezencie