Projekt Rośliny

2018-05-09
2018-05-09
rośliny poradnik

więcej Więcej

Na tę pozycję mogłabym tylko patrzeć. No może prawie tylko ;) Designerska, przyciągająca wzrok i niewątpliwie zachęcająca do otoczenia się roślinną dekoracją. Spójrzcie na te fotografie. Estetyczne, ciepłe, bliskie. Przepadam w nich. Siadam na tym fotelu, obok tej komody. Po prostu w nich jestem. A jeśli ktoś - tak jak ja - nie jest mistrzem w tej dziedzinie sztuki (bo jak...

"„Projekt Rośliny” zawiera również wskazówki na temat tego, jakie rośliny będą się dobrze czuły w salonie, kuchni, sypialni czy łazience (koniecznie z oknem! Jeśli nie macie okna, pozostają wam… rośliny sztuczne). Do tego mamy kilka krótkich wywiadów z właściciel_k_ami zielonych wnętrz. Dużo jak na niecałe 200 stron, ale… No właśnie. Jeśli ktoś nastawił się na to, że jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo ładnie wydana. Treści nie jest bardzo dużo i raczej dla ludzi zaczynających przygodę z roślinami. Dla mnie osobiście zbędne są wywiady, ale rozumiem, że wpisują się one w koncepcję książki, która stanowi źródło wiedzy, ale i inspiracji.

Ten poradnik roślinno-wnętrzarski jest tak napisany, że można go czytać na raty i nie po kolei, po wielokroć wracając do wybranych zagadnień. Podzielony on został na trzy części: To nie takie trudne – czyli podstawy życia i pielęgnacji naszych zielonych domowników; Wybierz swoją roślinę – przegląd kwiatów doniczkowych w zależności od wymagań; Roślinny styl życia – czyli...

Świetna książka! Na taki poradnik czekałam! Dla miłośników roślinek oraz tych, co chcą zacząć swoją przygodę z ich hodowlą lub dla osób, którym wszystkie roślinki więdną.

🌿 W stu procentach merytoryczna, lecz bez natłoku niepotrzebnej podręcznikowej wiedzy, jedynie to, co powinniście koniecznie wiedzieć.

Czyli:
🪴Jak ją hodować
🪴 Jak dbać z sercem
🪴Jak nie zabić! (co u...

Któż w swoim domu nie ma choć jednej roślinki doniczkowej? Naukowcy uważają, że rośliny działają na nas terapeutycznie, ich obecność pomaga nam się zrelaksować, wpływają także na jakość powietrza jakim oddychamy. W kwestii opieki nad roślinami istnieje już bardzo długo powiedzenie: ”trzeba mieć rękę do kwiatów” – Otóż jest to MIT!

I ten właśnie mit obalają dwie...

Praktyczny poradnik dotyczący włączenia roślin w otaczającą nas przestrzeń, prosty i przejrzysty, idealny dla początkujących miłośników zieleni. Do tego piękna oprawa graficzna. Polecam.

Mam wrażenie, że książka wydana jedynie na fali mody na roślinki w domu, zdjęcia są ładne, ale czuć jakby zapał amatorów. Może chodziło o minimalizm, ale niewiele, ot tak książka.

Można przeczytać. Dla początkujących nawet OK. Ładne fotki, fajne wywiady.

Oprawa, zdjęcia, skondensowana wiedza, estetyka i minimalizm to mocne argumenty przemawiające za tą pozycją. Książka zdecydowanie dla początkujących hodowców, wytrawny plantatorów nie ma w niej czego szukać, amator też się bez niej obejdzie jeśli ma dostęp do internetu, niemniej książka ta wydaje się dobrym pomysłem np. na prezent ;)

• 2018
  • Rośliny