Smak dzikich roślin

kulinaria, przepisy kulinarne
Znak Koncept
2021-09-01
2021-09-01
kuchnia kulinaria przepisy zioła dzikie zioła rośliny łąka polskie zioła natura ekologia zrób to sam

Muszę przyznać, że nie jest to najlepsza książka jaką przeczytałam o kulinarnym wykorzystaniu dzikich roślin, ale też i nie najgorsza.
Bardzo spodobał mi się podział treści książki związany z porami roku. Inne bowiem rośliny możemy wykorzystać kulinarnie wiosną, inne latem, jesienią, czy zimą. Dzięki temu podziałowi nie musimy wertować całej książki w poszukiwaniu przepisów na dzikie jadło możliwe do przygotowania w konkretnej porze roku.
Zafascynowała mnie także "prezentacja" każdego gatunku z osobna. Autorka najpierw "przedstawia" nam dany gatunek, pisze gdzie możemy go spotkać, które części rośliny są jadalne, jakie zawierają składniki oraz w przypadku jakich schorzeń warto po nie sięgnąć. Po tej prezentacji daje przykłady kulinarnego wykorzystania tychże gatunków.
Zawiodła mnie chyba jedynie ilość właśnie tych przykładów. Do każdej rośliny autorka podaje od jednego do trzech przepisów. Chciałoby się więcej pomysłów.

Unikalne przepisy ze składnikami, które znajdują się w pięknych naturalnych miejscach. Przez nas omijane, z nazwy zapomniane. Książkę podarowałam swojej mamie, abyśmy razem mogły tworzyć smaczne, zdrowe i wyjątkowe dania. Dodatkowo całość jest pięknie wykonana.

Książka zawiera przepisy na wykorzystanie wydałoby się często chwastów na różna sposoby. Chociaż syrop z mniszka lekarskiego, chrzan czy czosnek niedźwiedzi nie jest mi obcy to np. risotto z kończyną czy marmolada z forsycji brzmi abstrakcyjnie... Nie omieszkam spróbować :)

• Kucharskie
  • Literatura kulinarna
  • Szukać dalej
  • 2. Posiadam - książka
  • Do kupienia
  • Kulinarne przygody...🍕🍉🍟🍤🥝🍖🍩🍰😋

Dodaj cytat z książki Smak dzikich roślin