Ania z Zielonego Wzgórza

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wilga Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1) literatura młodzieżowa
Anne of Green Gables
2018-04-16
2018-04-16
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Wilga
Ania z Zielonego Wzgórza

Opinie [1 230]

Cudowna książka, bardzo polecam

Piękna opowieść o dziewczynce z ponadprzeciętną wyobraźnią. Piękne wydanie do którego mam ogromny sentyment. Polecam dla wszystkich od 11 roku życia

Nie ma w sobie nic zachwycającego, postać dziewczynki jest nierealistycznie wykreowana i irytująca. Bardzo nudna pozycja.

Wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, która zostaje zaadoptowana i zyskuje wspaniały dom. W książce ukazane jest to jak się zmienia, jak dorasta i zaczyna spełniać swoje marzenia. Była to świetna podróż przez życie nie tylko pełna radości ale i smutku. Jest to moim zdaniem najlepsza książka o dorastaniu jaką do tej pory miałam okazję przeczytać. Moim zdaniem ma wszystko...

Serię filmów Ani z Zielonego Wzgórza po prostu kocham, jednakże pamiętam, że książki nie mogłam przetrawić, czytanie jej nie sprawiało mi przyjemności.
Oceniłabym ją na 5/10 aczkolwiek czytałam to kiedy byłam jeszcze w szkole podstawowej (pewnie miałam 12lat) i może jest to kwestia tego, iż nie byłam wystarczająco dojrzała i powinnam podejść do czytania jej jeszcze raz,...

Jest to rewelacyjna książka dla dziewczynek przede wszystkim o tym że powinniśmy doceniać to co mamy i cieszyć się każdym dniem bo w każdej chwili możemy utracić wszystko

Ania z Zielonego Wzgórza to okropna książka której fenomenu nie rozumiem. Opisy są nudne a większość rozdziałów nic nie wnosi do fabuły. Najgorsze w tej książce to są jednak postacie. Ania jest mega irytująca i zachowuję się jak pięciolatka. Maryla z kolei jest bardzo chamska. A Pani Małgorzata jest bardzo wścibska. Mateusz z kolei nic nie robi i nie ma żadnych cech...

Ach Ania, Ania i Ania! Cudownie jest wrócić do ulubionej lektury z lat szkolnych. W szkole podstawowej uwielbiałam Anię i moja sympatia do niej nie osłabła przy kolejnej lekturze, wręcz przeciwnie.

Z tej książki się nie wyrasta, jest pokoleniowa. Wspaniałe, lekkie, świeże opisy kreujące wyobraźnię, przy której człowiek odpoczywa po ciężkim dniu. Historia Ani to jedna z tych książek, do których się wraca nawet po kilka razy. Jej ekranizacja (ta starsza wersja ) jest wierną kopią książki, którą też warto obejrzeć.

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje. Uniwersalna opowieść o dojrzewaniu, rodzicielstwie oraz o marzeniach.

Dyskusje

52 817