Winne Wzgórze. Wiara

Okładka książki Winne Wzgórze. Wiara Dorota Schrammek
Okładka książki Winne Wzgórze. Wiara
Dorota Schrammek Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Winne wzgórze (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Winne wzgórze (tom 1)
Szara Godzina
2018-06-19
2018-06-19
literatura polska

Bardzo uwielbiam twórczość Pani Doroty Schrammek jej książki wzruszają,wciągają mnie,pióro autorka ma cudowne,styl pisania lekki.
Porywająca,poruszająca historia tu są opisy ładnego regionu,przepisy pysznych dań,tradycje i piękna przyroda.
Bohaterowie prawdziwi z krwi i kości byli,interesujący,wspaniali.
Urzekła i bardzo zainteresowała mnie powieść,ciekawie napisana książka przez pisarkę,oczarowana zostałam tą pierwszą częścią tomu Winne Wzgórze Wiara sporo tutaj się działo,zaserwowane emocje zagwarantowała mi Pani Dorotą,zrobiła na mnie pozytywne wrażenia,czytanie tej książki było przyjemnością dla mnie,wiele wzruszeń dostarczyła mi autorka płynęłam przez lekturę od pierwszego rozdziału do końca mnie się podobała.
To była fajna podróż z tą książką.
Cudna,urocza i super to pierwsza część trylogii.

Bohaterowie prawdziwi z krwi i kości byli,interesujący,wspaniali.
Urzekła i bardzo zainteresowała mnie powieść,ciekawie napisana książka...

Dobrze się to czyta, emocji na pewno nie brakuje.

Dobrze się to czyta, emocji na pewno nie brakuje.

Dla mnie książka posiada tylko 2 zalety: dobrze oddaje koloryt lokalny i szybko się ją czyta, bo jest napisana dość sprawnie językowo. Przeczytałam 2 części; po trzecią raczej nie sięgnę, bo już się boję złej szwagierki, która będzie starała się popsuć cudowne uczucie pomiędzy doktorkiem i jego nowa wybranką 😉

Bardzo przyjemna historia o wielu wątkach. Czytając bardzo łatwo przenieść się wyobraźnią do wydarzeń, miejsc i licznych bohaterów, którzy bez wątpienia skradają serce czytelnika. Wszystkiego jest w niej tyle co trzeba, przez co nie czuć przesytu jedną historią. Bardzo polecam i z niecierpliwością czekam na dalsze koleje losów bohaterów.

"Winne wzgórze" Doroty Krammek to trzytomowa opowieść o drawskiej prowincji i ich mieszkańcach. Powiat drawski, Czaplinek i Winne Wzgórze to miejsca w województwie zachodniopomorskim, gdzie rozgrywa się akcja powieści. Jej głównymi bohaterami są ludzie, którzy z powodów losowych znależli się właśnie tam, wśród pięknych, tajemniczych jezior, gęstych lasów i zagubionych małych wsi i miasteczek. Połączyło ich niespieszne, choć pełne emocji życie na prowincji,  trudności w adaptacji do nowych warunków życia, wspólne cele i relacje.
Dorota i Arek to właściciele czaplinieckiej restauracji, którzy uczą się siebie i próbują utrzymać na powierzchni swój biznes i swoje małżeństwo. Liliana, po odejściu z warszawskiej korporacji, uczy się żyć na nowo i odnajdować w życiu cel. A także otwiera na miłość. Tadeusz, wiecznie niezadowolony gbur i nieustępliwy perfekcjonista, niespodziewanie odnajduje tu swoją rodzinę, a z nią spokój i łagodność.
Lekkie, wciągające, letnie lektury, które przybliżają też uroki i czar ziemi drawskiej.  Polecam🙂

"... Na drawskiej prowincji życie toczy się kompletnie innym rytmem. I rzeczywiście naprawia się wszystko, począwszy od butów, na rodzinie skończywszy. Dziwnie to brzmi, ale tak właśnie jest..." Powiem krótko Polecam!
Śmiałam się i wzruszałam, i już nie mogę się doczekać czytania kolejnych części.

słuchałam audiobooka :) zwykła opowieść o życiu, ale ma w sobie to coś :)

słuchałam audiobooka :) zwykła opowieść o życiu, ale ma w sobie to coś :)

Dorota z mężem przeprowadzają się na Pojezierze Drawskie. Zamieszkują na Winnym Wzgórzu, w domu po babci. Nabywają restaurację na runku w Czaplinku i próbują z tego żyć. Jednocześnie oddalają się od siebie. Niemały udział ma w tym managerka, Karolina.
Liliana przyjeżdża na Wzgórze opiekować się chorą babcią. W ciszy nie umie się odnaleźć, nie wie, co zrobić z taką ilością wolnego czasu. Do tej pory pracowała na pełnych obrotach w korporacji. Codziennie jeździ do Czaplinka, by w restauracji odpowiedzieć na maile i załatwić pilne służbowe sprawy. Z każdym tygodniem jest ich jednak coraz mniej. Będąc na wizycie w przychodni poznaje przystojnego ortopedy. Na początku bardzo ją drażni, z czasem przekonuje się do niego.
Na Winnym Wzgórzu zamieszkuje też otyły emeryt - Tadeusz. Całe życie pracował w korporacji, gdzie był postrachem swoich podwładnych. Niko nie szanował. Czas spędzał w biurze lub w mieszkaniu. Po śmierci swojej partnerki przeprowadza się na wieś. Przypadkiem poznaje tam swoją córkę i staje się innym człowiekiem.

Wspaniała powieść. Doskonale się czyta, nie można się oderwać. Losy poszczególnych osób przeplatają się z opisami regionu, tradycji, przyrody. Ciekawe przemyślenia.

Ciekawa pozycja, jednak odradzam słuchanie w formie audiobooka. Lektorka męczy siebie i odbiorcę...

To moja pierwsza książka Doroty Schrammek i na pewno nie ostatnia chociażby dlatego, że "Wiara" to pierwszy tom z trzech części o Winnym Wzgórzu. Jak każda powieść obyczajowa ta również jest wycinkiem z życia. Mimo że zawiera w sobie utarte schematy (choćby ucieczkę na wieś, która odmienia życie) to bardzo polubiłam jej bohaterów i zżyłam się z nimi. Problemy poruszone w niej są ważne i ciekawe. Według mnie wielu czytelników będzie mogło odnaleźć w nich siebie. Dialogi są naturalne, a styl powieści ładny i bardzo przystępny. Jest to powieść na maksymalnie 3 godziny, ale pozwala przemyśleć sobie pewne sprawy i zostawia coś po sobie w czytelniku. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Jest idealna na jesienny wieczór, daje nadzieję i tytułową wiarę. No i zakończyła się w sposób, który sprawił, że z niecierpliwością czekam na drugi tom. Jej dodatkowy atut to porcja wiedzy o regionalnej kuchni, znajdziemy w niej nawet przepisy. Dorota Schrammek to kolejna polska autorka, która mnie nie zawiodła. Polecam.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Winne Wzgórze. Wiara