Dobre uczynki

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przyjaźń saga spotkanie uczucie życie codzienne
Uśmiech losu (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
2018-10-17

To pełna magii opowieść o miłości, odzyskanej przyjaźni, o stosunkach międzyludzkich, sąsiedzkiej pomocy. Helena walczy z rakiem, rokowania są dobre, ale wszystko może się zdarzyć. Skrywana przez lata tajemnica Ofelii i jej matki Sylwii wychodzi na jaw. Co to zmieni? Co z dobrymi uczynkami, które każdy musi spełnić?
Książkę się "połyka", nie czyta. Polecam.

Niestety nie dałam rady przebrnąć do końca przez tę książkę. Pierwsza część niezbyt mi się podobała, ale stwierdziłam, że jednak dam sobie i autorce (którą polubiłam za serię "Czary codzienności") szansę. Po przeczytaniu ponad 100 str poddałam się, bo szkoda mi było na nią więcej czasu (co z żalem stwierdzam)... Zupełnie jakoś nie mogła mnie zainteresować i wciągnąć...

Na półkach: , , , ,

Kawał dobrej obyczajówki.Nie jakieś tam tkliwe romansidło,a fajna historia z życia mieszkańców Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą.Razem z nimi przeżywamy problemy dnia codziennego,jak i zagłębiamy się w przeszłość,z czasów II wojny światowej. Przy okazji poszukiwań wychodzi na jaw tajemnica związana z pochodzeniem Heleny.Wszyscy jednoczą się przy wspólnej inicjatywie jaką...

Drugi tom z serii Kamienica to znani bohaterowie, jak Helena, która już nie chce uszczęśliwiać ludzi na siłę, nie czuje już wcześniejszej beztroski. To Zuzia, która ma znowu dylemat i gorsze chwile, ale się nie poddaje. Nową bohaterka jest Łucja, dystyngowana kobieta, która na strychu dawnej pracowni byłego męża, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie miała nic.
Ta powieść...

Podobnie jak część pierwsza, powieść obyczajowa napisana w sposób wprawiajacy czytelnika w dobry, relaksacyjny nastrój. Ciekawe wątki, książka przepełniona optymizmem. Jako kontynuacja losów bohaterów z części pierwszej, musi zostać przeczytana.

Dalsze losy Kamienicy pod szczęśliwą gwiazdą. Bardzo przyjemna lektura dzięki, której robi się ciepłej na duszy. Bohaterami powieści są mieszkańcy kamienicy na krakowskich Dębinkach, którzy starają się wykonać dobre uczynki i w ten sposob spełnic wymagania tajemniczego właściciela budynku. W przypadku akceptacji otrzymają w zamian za darmo mieszkania, które zajmują....

Deczko lepsza niż pierwsza część. Liczę na jeszcze większe emocje w ostatniej

Książka po którą sięgnąłem z wielką radością. Powieść pokazuje jak ważna w życiu jest miłość oraz pomoc wobec drugiego człowieka. Z powieści bije optymizm oraz same dobro. Warto sobie wzajemnie pomagać. Fascynująca książka oraz wspaniali bohaterowie.
Polecam

No nie porwała mnie ta ksiązka. Oczekiwałam czegoś bardziej interesującego.

Druga część w niczym nie ustępuje pierwszej. Poznajemy losy mieszkańców kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. Dowiadujemy się nowych rzeczy o lokatorach, poznajemy ich skrywane tajemnice, motywacje podejmowanych decyzji.

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • Agnieszka Krawczyk
  • 2020
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dobre uczynki