Kup teraz - 22 oferty w cenie od 6.99 zł do 30.47 zł

Dobre uczynki

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Uśmiech losu (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa przyjaźń saga spotkanie uczucie życie codzienne
Uśmiech losu (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
2018-10-17

Bardzo przyjemna książka, ciekawie opisane historie. Przeszłość, która powraca, a w zasadzie czytając czytelnik uświadamia sobie, że przeszłość należy uporządkować aby iść naprzód. Ciekawa jestem tomu III, z pewnością przeczytam.

Nie zawiodłam się na drugiej części i z radością sięgam dziś po część trzecią tej wciągającej historii.

Ciekawa historia, jedynie co mnie irytowało to skręcanie imion Balbinka = Inka, Ofelia= Fela itp. Wprowadziło to niepotrzebnie zamęt w powieści. Uważam, że ten "zabieg" nie był w ogóle potrzebny.

mądra, wciągająca.. warto przeczytać całą sagę

To pełna magii opowieść o miłości, odzyskanej przyjaźni, o stosunkach międzyludzkich, sąsiedzkiej pomocy. Helena walczy z rakiem, rokowania są dobre, ale wszystko może się zdarzyć. Skrywana przez lata tajemnica Ofelii i jej matki Sylwii wychodzi na jaw. Co to zmieni? Co z dobrymi uczynkami, które każdy musi spełnić?
Książkę się "połyka", nie czyta. Polecam.

Niestety nie dałam rady przebrnąć do końca przez tę książkę. Pierwsza część niezbyt mi się podobała, ale stwierdziłam, że jednak dam sobie i autorce (którą polubiłam za serię "Czary codzienności") szansę. Po przeczytaniu ponad 100 str poddałam się, bo szkoda mi było na nią więcej czasu (co z żalem stwierdzam)... Zupełnie jakoś nie mogła mnie zainteresować i wciągnąć...

Na półkach: , , , ,

Kawał dobrej obyczajówki.Nie jakieś tam tkliwe romansidło,a fajna historia z życia mieszkańców Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą.Razem z nimi przeżywamy problemy dnia codziennego,jak i zagłębiamy się w przeszłość,z czasów II wojny światowej. Przy okazji poszukiwań wychodzi na jaw tajemnica związana z pochodzeniem Heleny.Wszyscy jednoczą się przy wspólnej inicjatywie jaką...

Drugi tom z serii Kamienica to znani bohaterowie, jak Helena, która już nie chce uszczęśliwiać ludzi na siłę, nie czuje już wcześniejszej beztroski. To Zuzia, która ma znowu dylemat i gorsze chwile, ale się nie poddaje. Nową bohaterka jest Łucja, dystyngowana kobieta, która na strychu dawnej pracowni byłego męża, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie miała nic.
Ta powieść...

Podobnie jak część pierwsza, powieść obyczajowa napisana w sposób wprawiajacy czytelnika w dobry, relaksacyjny nastrój. Ciekawe wątki, książka przepełniona optymizmem. Jako kontynuacja losów bohaterów z części pierwszej, musi zostać przeczytana.

Dalsze losy Kamienicy pod szczęśliwą gwiazdą. Bardzo przyjemna lektura dzięki, której robi się ciepłej na duszy. Bohaterami powieści są mieszkańcy kamienicy na krakowskich Dębinkach, którzy starają się wykonać dobre uczynki i w ten sposob spełnic wymagania tajemniczego właściciela budynku. W przypadku akceptacji otrzymają w zamian za darmo mieszkania, które zajmują....

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • Agnieszka Krawczyk
  • 2020
  • E-book

Dodaj cytat z książki Dobre uczynki