Szczęście za horyzontem

literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2018-09-19
2018-09-19
literatura polska błąd pokuta praca pomoc bieda dzieci miłość

Mam dwoje małych dzieci. Bardzo zadbanych i zaopiekowanych przez nas, tj. mnie i Żonę, ich Rodziców. W sposób szczególny poruszyła mnie ta książka. I to mimo pełnej świadomości zupełnej nierealności opisanych wydarzeń. Wysłuchałem jej w 2 dni. Bardzo byłem ciekaw dalszych losów. Mocno trzymając kciuki za głównych bohaterów. Bardzo polecam tę powieść. Mam świadomość, że własne doświadczenia życiowe Czytelnika, spowodują, że co innego w opisanych wydarzeniach Go poruszy.

Najlepsza książka Pani Krysi którą przeczytałam. ŚWIETNA historia!

Najlepsza książka Pani Krysi którą przeczytałam. ŚWIETNA historia!

Sympatyczne chociaż przewidywalne do bólu

Sympatyczne chociaż przewidywalne do bólu

Dawno mnie tak książka nie wciągnęła. Niby zwykła obyczajówka, a jak daje do myślenia. Powoduje że zastanawiamy się nad tym co w życiu ważne, wywołuje refleksje. Mnie zauroczyła.

Szczęście za horyzontem, autorstwa Krystyny Mirek. Jest to jej najnowsza powieść, jednak to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. I z tego, co patrzę, to chyba nie ostatnie. Na kartach powieści czytelnik żyje życiem Justyny - typowej warszawianki , która żyje chwilą. Gdy ją poznajemy, Justyna jest w ciąży. Jeden nierozważny krok sprawia, że traci wszystko. Chcąc odpokutować dawne życie, wyjeżdża do babci, która podpowiada jej, jak to zrobić. I tak trafia pod dach Janka, samotnego ojca, trójki dzieci, który przestał radzić sobie z życiem. Początkowo niechętna Justyna pomaga rodzinie, ale z czasem odkrywa, że chce, by jej życie tak wyglądało, żeby tak była definiowana jej codzienność. A i Janek zdaje sobie sprawę z tego, że Justyna jest tą, którą od dawna szukał. Z całą pewnością polecam tę książkę. Przeczytałam ją w dwa dni. Dosłownie zatopiłam się w tym życiu, które tak, jak u nas, nie jest kolorowe.

Książkę czytało mi się dobrze, ale nie powaliła mnie na kolana. Jednak historię czyta się dobrze.

Z gatunku "fantastyki obyczajowej" :) Jak większość romansów. Chodzi o dobry relaks. Wyjątkowy wdzięk tej i innych książek pani Mirek polega na stylu - lekkim, dowcipnym - i na bogactwie trzeźwych życiowych spostrzeżeń, zgrabnie wplecionych w warstwę fabularną. Ponadto "Szczęście za horyzontem" zaraża pracowitością swej bohaterki. :) Solidna dawka pozytywnej energii. :)

Jeśli ktoś lubi taką literaturę, to przy okazji polecam "Wyjdź za mnie kochanie" tej samej autorki. Świetna zabawa, czysty antydepresant! :)

Z gatunku "fantastyki obyczajowej" :) Jak większość romansów. Chodzi o dobry relaks. Wyjątkowy wdzięk tej i innych książek pani Mirek polega na stylu - lekkim, dowcipnym - i na bogactwie trzeźwych życiowych spostrzeżeń, zgrabnie wplecionych w warstwę fabularną. Ponadto "Szczęście za horyzontem" zaraża pracowitością swej bohaterki. :) Solidna dawka pozytywnej energii....

Za mną dopiero pierwsza książka @krystyna.mirek.pisarka i nie wiem jeszcze w którym kierunku pójdzie moje zainteresowanie. Na pewno będę chciała bliżej poznać inne książki autorki. A która jest ta najbardziej polecana?
Szczęście za horyzontem jest ciekawą książką, w której rzucenie wszystkiego i szukanie szczęścia gdzie indziej przynosi oczekiwany skutek. Największym i ogromnym plusem, a co za tym idzie też najbardziej zaskakującym dla mnie momentem jest sytuacja, w której zupełnie obca osoba potrafi podać pomocną dłoń. Gdzie byli sąsiedzi, którzy tylko ocenić potrafią bez konieczności wsparcia. Najlepiej wydać wyrok i czekać aż wszystko się rozsypie. Czasami drobne gesty są nam tak potrzebne. Piękna historia może nie o bezinteresownej pomocy, ale o wielkim sercu i nauce pokory. Wielu z nas powinno poznać tych bohaterów i spojrzeć ich oczami na to jak my sami oceniamy innych bez poznania przyczyn problemu. To się nazywa sOMsiedzkie plotkowanie taki wiecie, nie wrócisz do domu z zakupami a wszyscy już będą wiedzieć co masz na obiad😁

Miłego♥️

Przeczytane jednym tchem, w jeden dzień. Piękna, ciepła, pełna miłości historia. Gorąco polecam 😃

Z przykrością stwierdzam, ze to było takie średnie „czytadło”, przez większa cześć książki wynudzilam się. Jak sam początek wbił mnie mocno w fotel i zainteresował jak potoczą się dalsze losy bohaterów, później było już tylko gorzej. Fabuła przewidywalna, dużo powtórzeń i opisów prozaicznych czynności. Niektóre wątki mocno naciągane, np. zupełnie nie przekonał mnie wątek z mama Justyny. Książka niczym mnie nie zaskoczyła, nie dowiedziałam się niczego nowego, można przeczytać jak już nic innego nie ma pod ręka.