Szczęście za horyzontem

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2018-09-19
2018-09-19
literatura polska błąd pokuta praca pomoc bieda dzieci miłość

Powieść pięknie napisana. Bohaterowie są dla siebie bardzo życzliwi i pomocni. Piękna książka o miłości i szczęściu. Rewelacja.

Historia wzruszająca, lecz chwilami mało realna i naiwna.

Historia wzruszająca, lecz chwilami mało realna i naiwna.

Przepięknie wydana książka, nie mogłam się napatrzeć na oprawę. Ciekawy pomysł i dobrze wykonany. Historia o zmienianiu swojego życia o 360 stopni. Akurat, gdy po nią sięgnęłam, w moim życiu też świeżo zaszło wiele zmian, więc trafiła do mnie. Zaczyna się od razu z grubej rury, potem akcja stopniowo osiada. Momentami wszystko układa się zbyt lekko, bywa naiwnie i bywają zbiegi okoliczności. Ogólnie ta końcówka wydaje mi się niedopracowana, kompletnie nie podoba mi się, w jaki sposób została rozwinięta relacja z Jankiem. Chyba spodziewałam się więcej romansu, albo wcale. Ja tam bym tego chłopa nie chciała.
7.5/10

Gdy się rodzimy, na pewno nie mamy wpływu na to, gdzie to będzie. Czy w Polsce, czy w innym kraju, na wsi czy w mieście. Justyna urodziła się na wsi, ale za wszelką cenę chciała się wyrwać do miasta. Pognało ją do Warszawy, gdzie wiodła światowe życie w wynajętym nowoczesnym mieszkaniu ze swoim chłopakiem. Żyli z dnia na dzień.
Justyna chciała mieć dziecko, jej chłopak nie miał nic przeciwko. Okazało się, że będą bliźniaki. Będąc w ósmym miesiącu Justyna poszła na spotkanie z koleżankami, na którym wypiła dwa kieliszki wina. Wracała samochodem. Jechała zbyt szybko...
Po traumie związanej z przeżytym wypadkiem samochodowych i śmiercią nienarodzonych bliźniąt Justyna rozstała się z chłopakiem i postanowiła pojechać do babci na wieś. Przypadek rządził jej podróżą, bowiem Justyna przespała kilka przystanków autobusem za dużo. W wiejskim sklepie natknęła się na Jana z jego trójką dzieci...
Babcia, której dziewczyna zwierzyła się z tragedii doradziła, by w ramach pokuty zrobiła coś dla innych. Justyna postanowiła zostać opiekunką dzieci Jana.
Jak dla mnie ta pokuta nieco naciągana, jeśli chodzi o przyczynę zamieszkania Justyny z rodziną Jana, lecz pomijając ten drobny fakt, powieść naprawdę wciąga. Pokazuje kontrast pomiędzy bohaterami, ich życiem w mieście z dobrą pracą i nieliczeniem się z pieniędzmi oraz życiem na wsi w trudnych warunkach, pozornie bez możliwości polepszenia bytu.
Serdecznie polecam.

Justyna chciała mieć dziecko, jej chłopak nie...

Choć początek książki jest bardzo smutno, to jednak z każdą kolejną stroną daje nadzieję głównej bohaterce na lepsze jutro. Odkupienie win ma działać usypiająco na poczucie winy, ale czy los się do niej aż tak uśmiechnie?

Splot niesamowitych wydarzeń, zbiegów okoliczności. Miłość, cierpienie, stracone zaufanie, nowe szanse, spalone mosty. Ta historia pokazuje, że zawsze można zacząć od nowa, nawet z najtrudniejszej sytuacji znajduje się wyjście, a często okazuje się ono początkiem nowej, pięknej i przepełnionej szczęściem drogi.

Świetna

Świetna

Ebook :) Świetna książka Poleca

Ebook :) Świetna książka Poleca

Czasem spalone mosty są najlepszym nowym początkiem. Lektura lekka i przyjemna, a przy tym poruszająca. Serdecznie polecam.

Może czasami zbyt naiwna, ale przed świętami potrzebny był mi relaks i dawka pozytywizmu. Bardzo szybko się czyta.

• Krystyna Mirek