Krew hydry

Michelle Madow Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Elementals (tom 2) Seria: Young fantastyka, fantasy, science fiction
The Blood of the Hydra
Daria Kuczyńska-Szymala
Wydawnictwo Kobiece
The Blood of the Hydra
Elementals (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Daria Kuczyńska-Szymala
Young

Tak jak poprzedni tom prosta choć nie aż tak bardzo. Przy śmierci jednej bohaterki nie miałam żadnych smutnych emocji. Dalej czyta się przyjemnie, ale to nic specjalnego.

muszę przyznać, że ta część jest dużo lepsza od pierwszej. więcej się dzieje, dowiadujemy się stopniowo szczegół po szczególe. postacie ewolują, stając się coraz to ciekawsze. jestem zaintrygowana.

Nasza piątka musi wyruszyć w podróż po składniki, które są potrzebne do stworzenia mikstury.
Mikstura ma pomóc im w walce, aby mogli zabić potwory.
Lecz już pierwsze zadanie okazała się bardzo trudne, mowa o nasionach owocu lotosu.
Musieli walczyć ze sobą i ze swoimi pragnieniami.
Drugie zadanie natomiast przerosło ich psychicznie, ponieważ musieli poświęcić 6 osób...ale co...

I wreszcie bardziej iskrzy nam między Nicole a Blakem. W tej części mamy podróż naszych bohaterów. Jeżeli mam oceniać to ta książka jest zdecydowanie lepsza od pierwszej.

Dalsze losy Nicole i jej drużyny Elementals, mityczne wyspy i ukryte tam potwory.

Po przeczytaniu pierwszego tomu "Elementals" bardzo chętnie sięgnęłam po część kolejną. Nie zawiodłam się. Cały czas czytałam kolejne strony z zaciekawieniem. Nawet Danielle, która w pierwszej części nieźle działała mi na nerwy trochę się zreflektowała i okazała się być nieco sympatyczniejszą osobą niż postrzegałam ją na początku. Zdecydowanie mogę polecić od siebie tę...

Kończyłam Proroctwo cieni z nadziejami, że w kontynuacji autorka zaoferuje czytelnikowi znaczniej bardziej dopracowaną i oryginalną historią. Bo pomysł niewątpliwie całkiem ciekawy miała, ale jego prostota wykonania aż biła po oczach. Czy moje oczekiwania zostały spełnione? Niestety nie. Elementals to w calszym ciągu bardzo płytka seria.

Krew Hydry kontynuuje losy piątki...

Druga część fajnej serii młodzieżowej.
Kometa Olimpijska, która obdarowała nastolatków mocami żywiołów sprawiła jednocześnie, że portal do Kerberosu słabnie, a uwięzione tam dotąd potwory zaczynają przedostawać się do świata ludzi.
Żeby zdobyć wszystkie potrzebne składowe do mikstury, która im pomoże w walce muszą wyruszyć w taką samą podróż, jaką przed wiekami odbył...

ciekawsza od księgi pierwszej 😉 bawiłam się dobrze 😉

Nicole, Blake, Danielle, Chris i Kate są wyróżniającymi się nastolatkami, o czym wiedzą wszyscy, którzy przeczytali pierwszy tom serii Elementals autorstwa Michelle Madow. Przyszedł czas poznać dalsze losy tej piątki bohaterów obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami. Przed nimi niełatwe zadanie do wykonania. Jesteście ciekawi, co tym razem czeka na nich podczas przymusowej...

Dyskusje

• Fantastyka
  • 2019
  • 2018
  • 2020
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Krew hydry