Portal do Kerberosu

Okładka książki Portal do Kerberosu Michelle Madow
Okładka książki Portal do Kerberosu
Michelle Madow Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Elementals (tom 4) Seria: Young fantasy, science fiction
Elementals (tom 4)
Young
The Portal to Kerberos
Wydawnictwo Kobiece
2019-09-18
2019-09-18
Daria Kuczyńska-Szymala

Strasznie mi się nie podobała. Z każdym tomem ta seria robi się coraz głupsza (wliczając w to główną bohaterkę).

Dalej twierdzę, że trzyma poziom (znaczy taki sobie pod względem jakości pisania ;)) - fajnie i szybko się czyta.

Akcja w końcu się rozkręciła i bohaterowie mają przed sobą serię wyzwań, które jednak nie są dla nich tak łatwe w realizacji jak w poprzednich częściach. Doświadczenia te kształtują ich charaktery i ewaluują priorytety. Od dialogów nadal można oczekiwać poprawy, ale przynajmniej historia jest teraz bardzie rozbudowana.
Świeży powiew wprowadza fakt, że pewne wątki nie kończą się happy end’em. Przeciwności losu sprawiając, że postacie i ich zmagania w końcu są bliższe czytelnikowi.

Świeży powiew wprowadza fakt, że pewne wątki nie kończą...

Czwarty tom Elementals.

Ethan porywa Blake' a do Kerberosu, chcąc zemścić się na Nicole za to, że nie uratowała jego siostry. Cała trójka -Chris, Daniele i Nicole postanawiają udać się do Kerberosu.

Nicole wzywa na pomoc Apolla, który tym razem odpowiada na jej wezwanie. Daje im potrzebne rzeczy, które mogą się przydać i bohaterowie wchodzą do Kerberosu.

W Kerberosie wcale nie jest łatwo bohaterom. Pojawiają się różne stwory i inne pułapki. Swoją pomoc oferuje im Ereb, pierwotne bóstwo.

Tutaj nie mamy Blake'a ani Kate. Tutaj wyróżnia się Chris, który okazuje się być odważny i sprytny. Danielle zdecydowanie wypada lepiej od Nicole, bo również wykazuje się rozsądkiem. Nicole tylko myśli o Blake'u i o tym, żeby go uratować. Powiem Wam szczerze, że podobało mi się to co zrobiła autorka. I uważam, że tak powinno pozostać. Nie mam nic przeciwko Blake'owi, ale może osobowość Nicole by się zmieniła. Tylko nie wiem czy nie na gorsze. Podobał mi się wątek Ereba i Danielle i czuję, że to będzie dalej rozwinięte. Pod koniec mamy zapowiedź co będzie w ostatnim tomie.

Czwarty tom Elementals.

W Kerberosie...

Kolejny tom Elementals za mną, więc standardowo muszę podzielić się swoją opinią na jego temat. Było gorzej, czy może lepiej, niż poprzednim razem?

Portal do Kerberosu pochłonęłam w jeden wieczór. Książka ta jest krótka, dla mnie nawet za krótka, ale czytliwa. I nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo, w porównaniu z jej poprzedniczkami.

Kontynujemy fabułę części poprzedniej, od momentu zniknięcia Blake'a oraz Ethana w mrocznym i oślizgłym portalu do krainy potępionych. Mamy opisaną całą podróż naszej trójki wraz z ich przewodnikiem, którego spotykają po drodze, po może nie tyle mrocznych, co na pewno nieprzyjemnych i męczących krainach Kerberosu. Spodziewałam się czegoś nieco innego po tym świecie-więźeniu, jednak temat został potraktowany inaczej, co dla mnie działa na plus. Same przeszkody nie były może najbardziej wymyślne, jednak pobudzały wyobraźnię. Jedyne co, to trochę za łatwo przychodziło Nicole, Danielle oraz Chrisowi pokonanie tych trudności, a już w szczególności Nicole. Sam koniec był dla mnie dość zaskakujący, rzekłabym, że nawet pozytywnie.

Nasi bohaterowie... Stali się nawet znośni! Nicole niestety nadal w wielu przypadkach nie myśli, trzeba jej podawać na tacy podstawowe informacje i rozwiązania, a na dodatek pilnować jak czterolatka przy ruchliwej ulicy. Podobnie z Chrisem, który zabłysnął w końcu intelektem, ale nadal pozostał Chrisem. Danielle ogarnęła się w końcu i jest nawet spoko morda, a przewodnik naszej grupy to totalny sztos, mój ulubiony bohater tej części, razem z Ethanem, oczywiście. Sam nasz antagonista jest dobrze napisany, choć mało go było w tej części. Postacie epizodyczne ok, choć nie powalają.

No dobrze, wydaje mi się, że nachwaliłam tą część, jakbym miała dać jej minimum 5 gwiazdek. Co za szok, nie dałabym jej tyle nigdy. Jest po prostu zbyt... infantylna? Coś takiego. Na pewno podobała mi się najbardziej z dotychczasowych, jednak na więcej, niż 3.5 gwiazdki nie mogę się zdobyć.

Kontynujemy fabułę części...

Na półkach: , , , , , , ,

Elementals. Portal do Kerberosu" jest już 4 tomem serii o władcach żywiołów🙂. Dalej uważam, że ta seria jest naprawdę fajna😁

Tom 4 jest dynamiczny, cały czas coś się tam dzieje. Polecam szczególnie gdy ma się ochotę na bardzo lekką i niezobowiązującą fantastykę 😉

najlepsza część ale dalej mocno przeciętna

najlepsza część ale dalej mocno przeciętna

Coraz lepiej, to chyba póki co mój ulubiony tom i trudno uwierzyć, że ta przygoda się już kończy 💔

Tutaj nawet nie mam co pisać. Książka jest fajna, ale nie rewelacyjna. Trzy pierwsze części o wiele bardziej przypadły mi do gustu. Ale jest tutaj jeden wyczekiwany przeze mnie moment- spotkanie z Apollo.

To chyba najgorsza część z wszystkich pięciu. Postać Nicole tak raziła swoją głupotą, że miałam ochotę rzucić książką o ścianę.

Michelle Madow Portal do Kerberosu Zobacz więcej