Proroctwo cieni

Okładka książki Proroctwo cieni
Michelle Madow Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Elementals (tom 1) Seria: Young fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Elementals (tom 1)
Young
Elementals: The Prophecy of Shadows (Title #1)
Wydawnictwo Kobiece
2018-05-24
2018-05-24
Daria Kuczyńska-Szymala

Recenzja „Elementals. Proroctwo Cieni”
„(…)Piątka reprezentująca każdy element świata wspólnie będzie dążyć do przywrócenia równowagi, a rozbudzi ich potęga Eteru. (…)”
„Elementals. Proroctwo Cieni” to powieść wydana w 2018r. a jej autorką jest Michelle Madow. Kobieta mieszka na Florydzie, gdzie spędza wolny czas z rodziną i przyjaciółmi, czyta oraz pisze książki dla młodych i dorosłych. Swoją pierwszą powieść napisała na pierwszym roku studiów. Był to początek serii „The Transend Time Saga” opowiadającej o reinkarnacji i prawdziwej miłości, która kobieta opublikowała samodzielnie. Kolejna seria książek „The Secret Diamond Sisters” opowiada o trzech siostrach, które odkrywają, że są spadkobierczyniami miliardera. „Elementals: The Prophecy of Shadows” to kolejna seria książek Michelle.
Nicole Cassidy to nastolatka której życie pewnego dnia obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Zmuszona do zmiany miasta i szkoły dziewczyna nieoczekiwanie dowiaduje się że jest czarownicą. Teraz musi uczęszczać na dodatkowe zajęcia które pomogą jej zrozumieć co się z nią dzieje. Nie jest to jednak takie łatwe, wszyscy uczniowie wiedzą skąd pochodzą i jaka jest ich przeszłość. Nikt nie rozumie jak Nicole przez tyle lat mogła nie wiedzieć że jest potomkiem greckich bogów. Kiedy nastolatka stara się opanować nowe dla niej moce, na niebie pojawia się Kometa Olimpijska. Nicole i czterech jej kolegów: Kate, Chris, Black i jego dziewczyna Danielle, zostają obdarzeni mocami żywiołów, jednocześnie zostaje osłabiony portal chroniący świat przed złymi bestiami. Młodzi ludzie szybko się dowiadują, że aby uratować świat będą musieli współpracować, ale jak to zrobić kiedy między Nicol a Blakiem zaczyna rodzić się uczucie?
„Elementals. Proroctwo Cieni” to lekka młodzieżowa fantastyka. Bardzo przyjemna opowieść o grupce przyjaciół starających się uratować świat, jednocześnie radząc sobie z nastoletnimi dramatami. Pełna uczuć i emocji książka, którą czyta się na odprężenie.

Recenzja „Elementals. Proroctwo Cieni”

Książka lekka, ale ciekawa. Podobało mi się to, że autorka połączyła moc żywiołów z... mitologią grecką ( którą wręcz uwielbiam). Mimo ciekawej fabuły miałam wrażenie, że gramy w podchody - bohaterowie ciągle podążali za wskazówkami aby zdobyć nowe wskazówki. Mimo niedociągnięć jestem pewna, że sięgnę niedługo po kolejne tomy.

"Elementals. Proroctwo cieni" jest to pierwszy tom bardzo fajnej i lekkiej serii🙂

Fabuła jest ciekawa, nawiązania do mitologii greckiej jak najbardziej na plus🙂 Wątki dosyć słabo rozwinięte, przez co jest prosta, ale jak na młodzieżówkę jest poprawna😉 Wciąga i szybko się ją czyta.

takie średnie

takie średnie

Przyjemna młodzieżówka, ogromny plus za mitologie grecką. Pierwszy tom jest zdecydowanie najsłabszy z serii, ale na tyle intrygujący, że aż chce się kontynuować.

Szybko sie czytało. Fajna młodzieżówka.

Szybko sie czytało. Fajna młodzieżówka.

Dno i metr mułu.

Postacie są jednowymiarowe. Główna bohaterka jest cudowna, wszechmocna, wspaniała i w ogóle naj.
Romans wymuszony, całkiem bez sensu.

Postacie drugoplanowe niby są, ale w sumie tylko dlatego, bo muszą, nie mają absolutnie żadnego charakteru. Przytakują tylko Nicole. Jedynie Danielle mogłaby mieć jakiś potencjał, ale tak naprawdę jest zła i niedobra, bo tak. Nie ma większego powodu. W sumie Blake nie chce już z nią być, ale jednak nadal jest, bo powody. Nicole oczywiście nie chce zaczynać z chłopakiem, który ma dziewczynę, bo jest taka szlachetna, no ale Blake już ją pokochał od samego początku. Przypomnę, że akcja całej książki dzieje się przez półtora tygodnia.

Porównywanie tego do Harry'ego Pottera jest śmieszne.

Dno i metr mułu.

Romans wymuszony, całkiem bez sensu.

Jest to bardzo prosta książka, nic nie zaskakuje. Nie ma tu czegoś specjalnego. Ale czytało się przyjemnie. Uznałam, że to Kroniki Jaaru i trochę mitologii w baardzo prostym wydaniu. Myślę, że zdecydowanie to książka dla młodszych.

Dobra książka

Dobra książka

Uwielbiam mitologię grecką, więc kiedy przeczytałam opis książki bez zastanowienia ją zamówiłam.
Od pierwszych stron książka mnie nie wciągnęła, przeczytałam ją do końca z nadzieją, że nastąpi nagły zwrot akcji i wydarzy się coś ciekawego, niestety nic się nie wydarzyło. Do tego główna bohaterka nagle dowiedziała się, że magia istnieje i potrafi czarować, a chwilę później bez nauki potrafi używać swoich mocy i jest potężniejsza od innych, którzy przy magii się wychowali oraz uczyli się jej codziennie.
Wątek romantyczny również mnie jakoś nie zachwycił, czekałam na jakiś moment uniesienia między bohaterami, ale nic takiego nie nastąpiło. Jeszcze do tego ten trójkąt miłosny, chłopak nie zerwie z dziewczyną, którą zna od zawsze i są ze sobą bardzo długo, bo boi się jak zareaguje, a zależy mu na dziewczynie co zna dopiero od kilka dni…
Jeżeli chodzi o bohaterów, żadnym nie poczułam jakieś wyjątkowej więzi, brakowało mi tu emocji, naprawdę ciężko mi się to czytało…
Autorka miała super pomysł na książkę, lecz sposób napisania jest daleki do ideałów. Słyszałam, że kolejne tomy są o wiele lepsze, ale jak na razie wątpię, żebym chwyciła za kolejny tom.

Dodaj cytat z książki Proroctwo cieni