Dotyk Twoich słów I

Okładka książki Dotyk Twoich słów I Aleksandra Steć
Okładka książki Dotyk Twoich słów I
Aleksandra Steć Wydawnictwo: Camilove Cykl: Dotyk Twoich słów (tom 1) publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Dotyk Twoich słów (tom 1)
Camilove
2018-03-23
2018-03-23

Liryczne myśli lirycznymi myślami, ale nawet wtedy powinno się wymagać jakiegoś poziomu. Tymczasem w tej książce interpunkcja jest absolutnie losowa, często w ogóle jej nie ma, przez co całość wygląda jak banalne "złote myśli" wklejone w Paincie w zdjęcie pary na tle zachodu słońca, które afektowane nastolatki wrzucają sobie na fejsa bądź tumblr.

Nawet Jerzy Andrzejewski, pisząc "Bramy raju", które są strumieniem myśli ujętym w jednym zdaniu (trwającym przez całą książkę),stosował właściwą interpunkcję. Nie mylmy braku wiedzy z zamysłem literackim łamaniem zasad bądź indywidualnym stylem.

Nawet Jerzy Andrzejewski,...

Słowa potrafią mieć potężną moc, która potrafi zarówno tworzyć, jak i niszczyć docierając w najmroczniejsze z fragmentów duszy. Wyrażamy nimi nasze emocje, najskrytsze myśli i pragnienia, opisujemy w jaki sposób dostrzegamy wirujący obok świat. Można to robić w najróżniejszy sposób, ci wrażliwsi bardziej odczuwają ich znaczenie, zwykła chmura jest kłębowiskiem wspomnień, które zlepiają się w cały nieboskłon, ktoś inny popatrzy na nią i pomyśli, że może spadnie deszcz. Do której grupy ludzi należysz? Patrzysz i widzisz, czy spoglądasz i dostrzegasz coś więcej?

"Są ludzie, których możemy nie widzieć latami, nie rozmawiać z nimi bardzo długi czas lub być oddaleni od nich setkami kilometrów, a mimo to - zawsze będziemy z nimi związani. Zupełnie tak, jakbyśmy w którymś momencie wymienili się fragmentami serc".

Autorkę tego wyjątkowego zbioru przemyśleń Aleksandrę Steć dostrzegłam poprzez wędrówkę w książkowym instagramowym świecie bookstagramów. Kilka moich znajomych sięgnęło po nią starając się wyrazić swoje przemyślenia po lekturze, właśnie dzięki nim zdecydowałam się na to, aby pozwolić się porwać tej wędrówce myśli i czułych, jakże wrażliwych słów opisujących nasza rzeczywistość. Udało mi się to dzięki autorce, która zaprosiła mnie i wzięła za rękę w podróż po swoim świecie, otwierając umysł, abym mogła go zgłębić za co bardzo dziękuję.

„Można dotknąć duszy. Pogłaskać serce. Sprawić, że z drobnych kawałków na nowo ułożymy całość”.

Myślę, że każdy z nas na pewnym etapie swojego życia stara się zgłębić swoją naturę, nie każdemu się to udaje, na wszystko potrzeba czasu. Autorka w bardzo zgrabny i jednocześnie wrażliwy sposób przedstawia nam najcenniejsze myśli, które bez zwątpienia mogłyby się stać skarbnicą wiedzy, zdobić ręcznie robione zeszyty z sentencjami, czy być przekazywane przez babcie swoim wnukom, kiedy tego potrzebują.

„Nie da się być szczęśliwym wśród toksycznych ludzi. To tak jakby zamknąć się w pomieszczeniu pełnym chemicznych oparów i pleśni i starać się swobodnie oddychać”.

Bardzo podoba mi się sposób w jaki autorka postrzega świat, można w nim znaleźć wiele ciepłą i iskier optymizmu, a przede wszystkim nadziei na to, że nasz wygląda tak samo, tylko nie zawsze potrafimy wszystko dostrzec i cudownie dobrać w słowa. Styl Aleksandry Steć jest trudny do jednoczesnego opisania, ma w sobie magię, wrażliwość i spostrzegawczość. Bez zwątpienia autorka musi być bardzo dobrym obserwatorem życia i przemierzających je ludzi.
„Dotyk twoich słów I” został podzielony na dwa rozdziały opisujące pory roku: „Lato – Masz zapach spełniających się marzeń” i „Jesień – Ludzie umierają w milczeniu, jak drzewa”, trafnie opisujące nurtujące w refleksyjny sposób myśli w formie krótkich form literackich. Autorce nie można zarzucić braku szczerości, czy otwartości. Całość została wzbogacona o niezwykłą i zarazem piękną w swojej prostocie okładkę, która sama przyciąga wzrok, kiedy umieściłam relację na stores interesowały się nią zagraniczne blogerki, które mnie obserwują, z którymi czasem wymieniam literackie doświadczenia. Myślę, że każdy z nas potrzebuje takiego czasu dla siebie, pełnego zadumy i warto go spędzić z twórczością Aleksandry Steć.

„Dotyk twoich słów” to przepiękne, emocjonalne słowa zlane na papier w bardzo dobrym, subtelnym i delikatnym stylu. W każdej myśli odnajdziecie cząstkę siebie, swoje pragnienia, smutek, radość oraz całą gamę uczuć.

Polecam bardzo gorąco 😍

Polecam bardzo gorąco 😍

Ostrzeżenie!!! Jeśli chcecie czytać te tomiki zaopatrzcie się w ciepły kocyk i herbatę, bo słowa Aleksandry Steć grożą ogromną dawką emocji - takich, które wywołują dreszcze i gęsią skórkę na całym ciele.

Znacie tą piosenkę „Jak anioła głos, usłyszałem ją…” (Feel)? Ten kawałek śpiewał mi się w głowie od kiedy zaczęłam czytać te tomiki. Nie chce mnie opuścić myśl, że autorka jest istotą z innego wymiaru. Jej niesamowita wrażliwość, sposób w jaki postrzega i opisuje świat jest nieziemski.

Pewnie nie raz widzieliście te wszystkie super cytaty i złote myśli różnych autorów, udostępniane na Facebooku, prawda? Jej tomiki są całe stworzone z takich myśli (nic dziwnego, że jej teksty osiągają setki tysięcy polubień i tysiące udostępnień na Facebooku i Tweeterze!). Do tego teksty Oli są takie zrozumiałe, nie jest to coś nad czym trzeba rozmyślać, żeby to zrozumieć, co nie znaczy, że nie skłaniają do refleksji. Te teksty tą tak zwyczajnie niezwyczajne, tak prawdziwe i niby zwykłe (bo bardzo życiowe),ale niezwykle ujęte i ubrane w piękne, zaskakujące słowa. Język, którego używa Aleksandra Steć nie jest pompatyczny ani wyniosły, jest po prostu… ciepły, delikatny, ludzki i kobiecy (zdarzy jej się też rzucić mięsem w idealnym miejscu i czasie, w sposób, który wcale nie jest wulgarny, co, trzeba przyznać, jest nie lada sztuką).

Tomiki czyta się bardzo szybko (ja sięgnęłam po jeden, a na następny dzień zaczynałam już drugi),nie tylko dlatego, że lektura jest przyjemna, ale także dlatego, że często jednej myśli poświęcona jest jedna strona. I wiecie co? Te myśli są tak „bogate” i intensywne, że zasługują na własną stronę.

Wszystkim tym, którzy lubią złote myśli, piękne cytaty, głębokie przemyślenia na temat życia, miłości, cierpienia i życia ogólnie, ale także oryginalny, zaskakujący humor, polecam twórczość Aleksandry Steć z całego serca. Jej teksty są też pełne nadziei, często optymizmu, ale przede wszystkim ciepła, które bardzo się przyda w te zimne, szaro-bure, zimowe wieczory.

Panowie- uwaga! Ponieważ w tomikach wiele stron jest poświęconych miłości, myślę też, że jest to idealny prezent Walentynkowy dla kobiet, które uwielbiają pięknie pisaną prozę.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję autorce. Dzięki autorce wszystkie jej tomiki wezmą też udział w urodzinowych rozdawajkach na blogu.

"Są ludzie, których możemy nie widzieć latami, nie rozmawiać z nimi bardzo długi czas lub być oddaleni od nich setkami kilometrów, a mimo to - zawsze będziemy z nimi związani. Zupełnie tak, jakbyśmy w którymś momencie wymienili się fragmentami serc."

"Dotyk Twoich słów" to rozdzielony na dwa tomy zbiór przepięknych, niesłychanie trafnych, poruszających serce i duszę krótkich form literackich, które na długo zapadają w pamięć. Tym razem myśli zdolnej autorki zostały podzielone ze względu na tematykę na cztery symboliczne rozdziały o jakże wymownych nazwach: „Lato – Masz zapach spełniających się marzeń”, „Jesień – Ludzie umierają w milczeniu, jak drzewa”, „Zima – Nie chcę być tylko Twoim wspomnieniem” oraz „Wiosna – Obudź się i oddychaj szczęściem”.

"Nie zapominaj tylko kiedyś przypadkiem, że przez tę krótką chwilę zdarzyłam Ci się naprawdę."

Aleksandra Steć zabiera swoich czytelników w nadzwyczaj emocjonalną podróż, w czasie której obezwładnią ich wszelkie możliwe uczucia. Począwszy od pięknej, romantycznej, uskrzydlającej miłości, poprzez poczucie ulotności i tęsknoty, zaczepiając o bolesne rozstanie, odbierające chęć istnienia, aż po kojącą nadzieję.

"Najważniejsze są te momenty, kiedy czujesz czyjś blask i cały świat przestaje istnieć. Kiedy chłoniesz drugą osobę całym sobą, zachłannie i pospiesznie, zupełnie jakby miało Ci ją zabrać życie. Zupełnie jakby miałoby nie wystarczyć Wam czasu."

Człowiek składa się z wielu emocji, natomiast wrażliwy człowiek jest emocją. Zawsze chłonie mocniej i więcej, przeżywa wszystko intensywniej, uczucia przeszywają go na wskroś, całkowicie opanowują ciało i umysł. Właśnie taką osobą wydaje się być Aleksandra Steć, która na dodatek potrafi perfekcyjnie dobrać słowa, by te wszelkie doznania przekazać innym. Z jednej strony, móc doświadczać tak silnie, musi być błogosławieństwem, z drugiej jest też dość ciężkie, bo życie to nie tylko te dobre, uskrzydlające emocje, lecz również wszechogarniający ból, niszcząca tęsknota czy paraliżujący strach.

"Tylko mnie nie zawiedź. Zawiodłam się już tyle razy, że w moje serce nie ma już gdzie wbić noża."

To wręcz niezwykłe, że te dwa tomiki sprawią, że zaznacie tego wszystkiego, na dodatek z niewyobrażalnie silną mocą. Autorka perfekcyjnie trafia w najczulsze punkty, opisując emocje funduje czytelnikowi mentalną podróż do własnych doświadczeń, tych najistotniejszych. Kilkoma słowami sprawia, że zalewa nas fala uczuć równie silnych, jak wiele lat temu, obrazy z głowy znów stają się żywe. To tylko dowód na to, jak wielką potęgę mają ludzkie słowa, jak silnie potrafią poruszyć serce i duszę.

"To była dość wybuchowa para, ale kochali się do szaleństwa. Spokojnie można stwierdzić, że mogliby się nawzajem pozabijać, ale na pewno nie rozstać."

Te książki są wyjątkowe i magiczne. Każde przeczytane zdanie niesie za sobą ogromny ładunek, wzrusza, skłania do zadumy. Pisarka osłoniła się przed czytelnikami całkowicie, ukazała swoje dobro, ciepło. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak bardzo kocha życie, ludzi, świat, to naprawdę czuć. Mimo zranienia, mimo poważnych kłopotów, potrafi dostrzec piękno i co najważniejsze, uczy tego również i nas. Nie jest to jednak naiwność czy głupota, uzmysławia nam, że warto do wszystkiego podchodzić z sercem, nie można jednak pozwolić na wykorzystywanie.

"Miłość to istota życia. Jeśli masz chociaż jedną osobę, która jest w stanie zrobić dla Ciebie wszystko - to masz cały świat."

Znajdziemy tu wiele życiowych lekcji, zmieniających nasze podejście do otaczającego świata, nawet do samego siebie. Autorka zmysłowo i subtelnie wkrada się do naszego serca, by napomnieć, że miłość jest wartością największą. Wszystko inne przecież gaśnie przy osobie, dla której jest się całym światem. Niesłychanie sugestywne pióro pisarki tak silnie działa na czytelnicze zmysły, że wielokrotnie doznaje on szoku, bo czyta przecież prawdy, o jakich wie od dawna, a jednak w codziennym życiu nieświadomie o nich zapomina. Może warto zacząć bardziej słuchać głosu serca, może wtedy rzeczywiście wszystko stanie się piękniejsze, bo w końcu to dostrzeżemy i docenimy.

"Nie wierzę w przypadki. Podobne dusze zawsze na siebie trafią. Świat z pozornie nieznaczących zdarzeń będzie im układał drogę do siebie tak długo, aż w końcu się spotkają."

"Dotyk Twoich słów" to niesłychanie angażująca, poruszająca do granic, refleksyjna dylogia, którą każdy z czytelników odbierze na swój własny, ale na pewno emocjonalny sposób. To książki, jakie trafiają wprost do serca, dlatego zapomnienie o nich jest niemożliwe. Każdy z nas powinien mieć na półce te przepiękne, niesłychanie trafne zbiory złotych myśli, by móc zależnie od sytuacji zanurzyć się lekturze, znaleźć odpowiedź lub wytchnienie.

"Niewiele w życiu żałuję. Może tylko tego, że nie spotkałam Cię wcześniej."

Osobiście, jestem totalnie zauroczona dojrzałym piórem autorki i delektowanie się jej słowami było dla mnie fenomenalnym doświadczeniem, do jakiego z pewnością powrócę. Myślę, że każdy z was, choć raz w życiu, powinien zaznać tak obezwładniającej uczty literackiej. Polecam gorąco!

"Doceniaj wszystko to, co masz. Bo jutro może się okazać, że było to wszystko, czego potrzebowałeś do szczęścia."

Tym razem wiedziałam już po co sięgam. Byłam zauroczona książką "Moja dusza pachnie Tobą" i miałam wysokie oczekiwania, co do twórczości Aleksandry Steć.
Miałam nadzieję, że książki utrzymają swoją melancholię, delikatność, subtelność i wdzięk, a dodatkowo pozwolą mi oderwać się od rzeczywistości i spędzić trochę czasu sam na sam ze sobą. Ze swoimi myślami, marzeniami, doświadczeniami życiowymi, pragnieniami, wspomnieniami.

"Są ludzie,których możemy nie widzieć latami, nie rozmawiać z nimi bardzo długi czas lub być oddaleni od nich setkami kilometrów, a mimo to - zawsze będziemy z nimi związani. Zupełnie tak, jakbyśmy w którymś momencie wymienili się fragmentami serc."

Udało się. Aleksandra Steć znowu przeniosła mnie w głąb mojej duszy, psychiki. Dotarła do najgłębszych zakamarków mojej świadomości i podświadomości. Sprawiła, że bardzo miło spędziłam czas z jej książką, a przy okazji ze sobą. Mogłam powspominać, pomarzyć i trochę lepiej zrozumieć siebie.

Uważam, że książki tej autorki przenoszą nas tam, gdzie chcielibyśmy być. Nie są do przeczytania "na raz", lecz do delektowania się nimi. Możemy pozaznaczać swoje ulubione fragmenty, cytaty i wracać do nich za każdym razem, kiedy mamy na to ochotę.

"Nie da się być szczęśliwym wśród toksycznych ludzi. To tak jakby zamknąć się w pomieszczeniu pełnym chemicznych oparów i pleśni i starać się swobodnie oddychać."

Ponadto, te książki są wyjątkowe, gdyż każdego dnia możemy je rozpatrywać na inne sposoby i zakochiwać się w nich na nowo. Każdy dzień może sprawić, że spodoba nam się inny fragment, inna myśl w nas zaowocuje.

Jestem naprawdę odprężona i całkowicie zrelaksowana po przeczytaniu tych tomików.

Gorąco polecam :)

Czy kojarzycie fanpejdż Moja dusza pachnie tobą? Jeżeli tak, to mam dla was dobrą wiadomość – jego autorka właśnie wydała kolejną książkę i to w dwóch tomach!
Dotyk Twoich Słów to kompilacja tekstów Aleksandry Steć. Zostały one najpierw opublikowane na kanałach autorki a teraz zostały zebrane w cztery rozdziały i dwa tomy. Aleksandra Steć podzieliła je tematycznie i w zgodzie z emocjami, które wybrzmiewają w słowach na cztery pory roku.
Przygodę z lekturą rozpoczynamy więc latem. Gorące, pełne namiętności… Nic więc dziwnego, że tytuł tej części to Masz zapach spełniających się marzeń. Znajdujemy tu więc teksty dotyczące miłości i szeroko rozumianych relacji damsko-męskich. Każda strona to jeden tekst. Niektóre wywołują czułość, inne nostalgię a jeszcze inne wspomnienia chwil, których dziś już nie ma.

Gdy zaczną spadać pierwsze liście emocji, rozpoczyna się część zatytułowana Jesień – Ludzie umierają w milczeniu, jak drzewa. Tematyka słów Aleksandry Steć poważnieje i pojawiają się myśli o przemijaniu i ulotnej naturze życia. Jak zmieniają się wartości człowieka wraz ze wzrostem jego świadomości na temat kruchości istnienia? Warto przeczytać tę część i odpowiedzieć sobie na to pytanie.

aleksandra steć dotyk twoich słów

Przychodzi tom drugi a wraz z nim mroźna zima. Pierwsza część tego tomu zatytułowana jest Nie chcę być tylko twoim wspomnieniem. Opowiada on o najbardziej zimnych i trudnych emocjach, których doświadczamy w życiu – o rozstaniu, o tęsknocie i bólu, które łączą się w jedno. Zostawiają po sobie pustkę, niczym zimowa pogoda. W słowach Aleksandry Steć z łatwością odnajdzie się każdy, kto kiedykolwiek stracił i tęsknił.

Po zimie przychodzi jednak wiosna a wraz z nią część zatytułowana Obudź się i oddychaj szczęściem. Tutaj znajdujemy zdecydowanie najbardziej optymistyczne teksty autorki – są pełne nadziei, dowcipu, ciętego humoru i pozytywnych emocji. Znajdziecie tu żarty, zabawne riposty i wasz humor zdecydowane rozkwitnie w trakcie lektury.

Dla kogo jest ta książka?
Zdecydowanie jest to pozycja dla wszystkich fanów cytatów i krótkich form literackich. Każda strona jest niczym osobna opowieść zawarta w kilku zdaniach. Każdy tekst wywołuje inne emocje.

Jest to więc również dobra lektura dla osób, które lubią, by książki wzbudzały w nich głębsze uczucia, by skłaniały do refleksji, albo… by pomogły w trudnych sytuacjach.

Jeżeli twoja przyjaciółka właśnie rozstała się z partnerem – daj jej w prezencie książkę Oli i powiedz, żeby zapoznała się z rozdziałem zimowym.

A może bliska ci osoba czuje motyle w brzuchu, bo właśnie się zakochała? W takim razie na pewno poczuje się zrozumiana, czytając część letnią.

Być może ktoś w twojej rodzinie zmaga się z chorobą i bólem przemijania? Jesienny rozdział może mu pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania, które go dręczą.

W chwili, gdy piszę ten tekst, jest kwiecień – przyroda zaczyna budzić się do życia, wyciągam z szafy krótkie koszulki i lekkie obuwie… To idealny czas, by znaleźć przyjemność w lekturze części wiosennej.

Dotyk Twoich Słów przypomina mi czekoladę – nie rzucasz się od razu na całą tabliczkę, ale delektujesz się powoli. Odrywasz kolejny kawałek, pozwalasz mu rozpływać się w buzi i z każdą chwilą czujesz coraz więcej szczęścia, rozpływającego się dookoła serca. Spróbujesz?

Zauroczona pierwszą publikacją Aleksandry Steć o pięknym tytule "Moja dusza pachnie Tobą" z wielką przyjemnością sięgnęłam po najnowszą dylogię autorki "Dotyk Twoich słów". Dylogię będącą zbiorem esencjonalnych i refleksyjnych myśli przyjmujących formę lapidarnych sentencji, krótkich tekstów, a nawet zdawkowych dialogów dwojga ludzi. Dylogię stworzoną przez cztery rozdziały, z których każdy ma nadane imię konkretnej pory roku i zapoczątkowany jest zjawiskowym czarno-białym obrazkiem. Dylogię utkaną z prostych, aczkolwiek naznaczonych szczerością, otwartością, intymnością i po trosze tęsknotą słów.

Słów, z których powstają piękne i jakże oczywiste refleksje, zwięzłe i kontemplacyjne kompozycje, a także urwane, niegdyś zapisane rozmowy. Niezależnie od przyjętej struktury, wszystkie stanowią harmonijną i barwną całość. Całość wylewną, życiową i naturalną, zupełnie pozbawioną sztucznych i zbędnych urozmaiceń. Całość będącą osobistymi zwierzeniami, prawdą wypływającą z głębi serca i duszy, przelaną w postaci wielu liter na papier. Całość chwilami otuloną tkliwością i ciepłem, niekiedy owianą smutną i melancholijną aurą, a momentami przyjmującą humorystyczne akcenty. Całość, która od początku wprowadza w specyficzny i zarazem niezwykły nastrój, pozwalając na czas zadumy, podróż do swego wnętrza, a nade wszystko wyłuskanie sensu z ukazanych myśli oraz odniesienie się do nich i odkrycie niejednego wydobywającego się z owych przesłania. A przekaz jest zdecydowanie wartościowy i emocjonujący, albowiem wyjęty ze zdobytych doświadczeń i przeżytych sytuacji.

W czasie chłonięcia pojedynczych refleksji zawartych w woluminach, wydawać by się mogło, że są ewidentne i klarowne. To prawda, ale faktem jest, że nie każdy człowiek potrafiłby ubrać takowe w odpowiednie słowa, i tym samym nadać im odpowiedniego charakteru oraz emocjonalnego zabarwienia. Autorce to się udało, dzięki temu powstały jedyne w swoim rodzaju utwory. Utwory, które trudno przypisać konkretnemu gatunkowi literackiemu. Utwory, które mają swój niepowtarzalny klimat, niesamowitą głębię i wyzwalają szereg emocji, nierzadko zaskakujących.

Utwory te w sposób niebywale lapidarny, ale wnikliwy poruszają zagadnienia życiowej palety. Istota miłości, waga przyjaźni, moc przeznaczenia, przypadkowe spotkania zmieniające życie, samotność sprawiająca ból, budujące szczęście, oddanie, wsparcie, tęsknota, potrzeba bliskości, wybór własnej drogi i podążanie nią - to tylko część aspektów ujętych w "Dotyku Twoich słów". Poza owymi, wyraziście wysuwającymi się na pierwszy plan, jawią się też inne, ukryte pomiędzy wersami, kolejnymi słowami i zdaniami. Magia chwili i jej ulotność, śmierć, czas rozstania, znaczenie empatii, cierpienie, zawiłość życia, wybór między głosem rozsądku a głosem serca, i co najważniejsze, istota wypowiadanych słów. Jak widać, rozpiętość tematycznych ram jest niewątpliwie szeroka, ale klarowna i na pewno warta uwagi. Tym bardziej, że potraktowana nie tylko z należytą wrażliwością i wiarygodnością, ale momentami również nieoczekiwaną dosadnością.

"Dotyk Twoich słów" to dwa tomy stanowiące refleksyjną, ujmującą, czasem zabawną, innym razem nostalgiczną kompozycję ubraną w subtelne rysunki autorstwa Anny Halarewicz. Zachęcam do lektury i serdecznie polecam!

Po lekturze mój zachwyt dla twórczości Aleksandry wzrósł na kolejny poziom, choć myslałam, że jest to niemożliwe. A jednak:) Proza poetycka przesycona emocjami, które każdego z nas przepełniają częściej lub rzadziej. Wszyscy przeżywamy rozstania, wielkie miłości, rozczarowania sobą, innymi, rzeczywistością nieprzystającą do treści naszych pragnień. Uważam, że szczególnie Wiosnę powinno przeczytać jak najwięcej osób, ze względu na jej motywacyjne i uczące akceptacji samych siebie przesłanie.
"Dotyk Twoich słów" na nowo uczy życia w przesycie emocji, odczuć, pomaga odkrywać piękno ukryte w nas, świecie, innych, uświadamia, że te pozornie negatywne doświadczenia również są ważne i potrzebne. Uwielbiam język Oli, jej umiejętność ubierania w słowa największej radości i najbardziej dotkliwego bólu. W świecie wciąż pędzącym do przodu, ta lektura zatrzymuje na chwilę i daje to co najważniejsze, pozwala CZUĆ.

Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

Czytając, poznajemy Panią Aleksandrę Steć, wyciągamy wnioski, rady dla siebie. Pamiętając, że każde słowo zostało poprowadzone przez jej doświadczenia oraz ciężkie chwile mogę wywnioskować, że jest naprawdę odważną kobietą. Pokazała, jak po wniesieniach i upadkach trwa przez życie i nie poddaje się. Niektóre słowa potrafiły mnie nawet rozbawić, a inne trafiały do mnie idealnie. W „czasie” lata oraz wiosny dominowało mnóstwo optymizmu, słów niosących pocieszenie i nadzieję. Jako pesymistka odczuwałam przez to czasami pewien przepych albo niechęć, jednak myślę, że właśnie takie słowa powinnam odnajdywać i słuchać ich, bym mogła ruszyć do przodu i zacząć myśleć innym torem. Śmiało mogę polecić te książki osobom wątpiącym, szukającym miłości, zrozumienia i szacunku do kobiecości, a także takim jak ja – patrzącym na wszystko w negatywny sposób.
Po pełną opinię zapraszam do linku: https://ksiazkowewino.blogspot.com/2018/05/dotyk-twoich-sow-aleksandra-stec-wyd.html

• Współpraca recenzencka
  • 2019 rok